Poproszę o pomoc plazma czy LED do 3k

xiao-ri

New member
Poprosiłbym o pomoc, szukam nowego telewizora bo stary kineskopowy zaczyna siadać.
Myślę o zakupie plazmy panasonica 42g30, ale zastanawiam się czy nie lepsze byłoby jakieś lcd led.
W plazmie trochę obawiam się wypaleń, czy możecie coś doradzić? Czy może ta plazma to najlepszy wybór?
Póki co tv będzie głównie SD, do tego filmy/seriale w divx.

odległość od ekranu 2-2,5m
jak słońce świeci w pokoju okno po prawej stronie
Jak duży jest pokój ? 16m2
jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy thomson 29dc850
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, comedy central, tvn24
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? różnie
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? przy świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny ? obojetne
matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
preferowana wielkość telewizora? 40-42
preferowana marka ? nie mam
jakie urządzenia będą podłączone ? ps3 , aster dekoder, odtwarzacz divx
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60divx/30tv/10ps3
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie
ma mieć 3D ? niekoniecznie
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? niekoniecznie
jakimi złączami ? euro,hdmi
jaki masz sygnał ? aster cyfrowy bez kanałów hd
ile programów HD ? na razie 0
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? do 3000
 

raivel

New member
Skoro mówisz, że większość to SD to ja zdecydowanie polecałbym Ci plazmę. Wypaleń nie masz co się obawiać, to już inna technologia niż kilka lat temu. Z 2,5 metra 42cale będą w sam raz.

Spokojnie bierz G30 a będziesz zadowolony. W tej cenie możesz zerknąć także na V20, który w zasadzie jest modelem z wyższej półki ale z ubiegłorocznej linii stąd atrakcyjna cena.
 

Przemek_PC

New member
W kwestii wypaleń to może powiem, że moja plazma Samsunga z 2007 roku ma wyświecone prawie 8 tys. godzin i żadnych wypaleń ani innych efektów ubocznych nie zaobserwowałem.
 

xiao-ri

New member
Niestety ale na plazmie tak jak ją oglądałem wczoraj nie bardzo mi się obraz podobał, wybieram się jeszcze do innego sklepu, gdzie może będzie dostęp do pilota i będzie można zmienić ustawienia. Oglądając telewizory w sklepie zwróciłem jeszcze uwagę na Sony 40EX500, mam pytanie jak on wypada przy Panasonicu 42E30?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Niestety ale na plazmie tak jak ją oglądałem wczoraj nie bardzo mi się obraz podobał, wybieram się jeszcze do innego sklepu, gdzie może będzie dostęp do pilota i będzie można zmienić ustawienia. Oglądając telewizory w sklepie zwróciłem jeszcze uwagę na Sony 40EX500, mam pytanie jak on wypada przy Panasonicu 42E30?
zwróciłeś uwagę na tv LCD bo w sklepach przy oświetleniu jarzeniówkami LCD jest bardziej wyraziste,ale co do plazmy lepiej się sprawdzi w zaciemnionym pomieszczeniu,a że programy głównie masz sd,to żebyś się przy takim budżecie tv LCD nie rozczarował przy jakości obrazu,twój wybór,kiki dobry model ci polecił.
 
Do góry