Poprawa czerni

Kadajo

New member
Bez reklam
Znalazlem bardzo intrygujacy temat na AVSforum:

LG Plasma Panel tweaks for better blacks. - AVS Forum

Wynika z niego ze mozna dostroic panel tak aby znacznie poprawic MLL, co o tym myslicie.

Zapraszam do dyskusji

Edit,
po przeczytaniu calego aktualnego tematu musze powiedziec ze efekty moga byc bardzo dobre. Oczywiscie "rozkrecajac" tv stracimy gwarancje. Jednak efekt ustawien moze byc fenomenalny:

Przed :
vorher_111946.jpg



Po :
nachher_111947.jpg
 
Ostatnia edycja:

mart3112

New member
A ja mam odwrotny problem, gdyż dotyczy bieli. Zauważyłem, że jeżeli jest wyświetlana mała część białego obrazu na tv to jest dużo bielsza niż cały biały ekran. Może zna ktoś przyczynę problemu chyba, że to jest normalne w 50pv350?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
A ja mam odwrotny problem, gdyż dotyczy bieli. Zauważyłem, że jeżeli jest wyświetlana mała część białego obrazu na tv to jest dużo bielsza niż cały biały ekran. Może zna ktoś przyczynę problemu chyba, że to jest normalne w 50pv350?

W każdej plaźmie jest podobnie, efekt jest mniejszy jeżeli wyłączy się wszystkie funkcje związane z oszczędzaniem energii, posiadam co prawda panasa ale efekt jest taki sam. Moim zdaniem wynika to z faktu ograniczenia maksymalnego poboru energii oraz tym samym zmniejszenia wymagań co do zasilacza (uproszczenie konstrukcji, niższe koszty produkcji).
 

mart3112

New member
Dzięki za odp. diuczysko więc nic nie da się już u mnie zrobić bo oszczedzanie energi jest wyłączone, a szkoda. Chociaż na monitorze lcd też to zauważyłem tylko, że z czernią. Więc wychodzi, że poprostu za słabe zasilacze pakują do monitorów i telewizorów.
 

bigxlx

New member
A ja mam odwrotny problem, gdyż dotyczy bieli. Zauważyłem, że jeżeli jest wyświetlana mała część białego obrazu na tv to jest dużo bielsza niż cały biały ekran. Może zna ktoś przyczynę problemu chyba, że to jest normalne w 50pv350?

To cecha kazdej plazmy, ale dzieki temu na "bialych" reklamach w nocy nie dostajesz olsnienio-slepoty tak jak w LCD. :bober:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dokonałem tego tweaku, i muszę przyznać ze teraz jest zdecydowanie lepiej chodź dalej w całkowicie ciemnym pomieszczeniu czerń nie robi wrażenia, szczególnie na filmach dziejących się w ciemnych lokacjach ale da się oglądać. Testy robiłem na prequelu The Thing, nie mam sprzętu aby zmierzyć teraz poziom MLL. Dodatkowo podczas kalibracji wyszła masa niedoskonałości matrycy, zapewne to właśnie powód dlaczego TV LG mają taki obraz po wyjściu z fabryki. No ale gdzieś ta cena musi się odbić.

Podsumowując, tweak jest warty wykonania, przy delikatnym oświetleniu za TV filmy teraz ogląda się rewelacyjnie, a obraz przestaje robić wrażenie tylko w całkowicie ciemnym pomieszczeniu na b. ciemnych scenach w filmie.
Jeśli ktoś ma pytania i chce dokonać tej kalibracji to służę pomocą.
 

shinoq

New member
Dokonałem tego tweaku, i muszę przyznać ze teraz jest zdecydowanie lepiej chodź dalej w całkowicie ciemnym pomieszczeniu czerń nie robi wrażenia, szczególnie na filmach dziejących się w ciemnych lokacjach ale da się oglądać. Testy robiłem na prequelu The Thing, nie mam sprzętu aby zmierzyć teraz poziom MLL. Dodatkowo podczas kalibracji wyszła masa niedoskonałości matrycy, zapewne to właśnie powód dlaczego TV LG mają taki obraz po wyjściu z fabryki. No ale gdzieś ta cena musi się odbić.

Podsumowując, tweak jest warty wykonania, przy delikatnym oświetleniu za TV filmy teraz ogląda się rewelacyjnie, a obraz przestaje robić wrażenie tylko w całkowicie ciemnym pomieszczeniu na b. ciemnych scenach w filmie.
Jeśli ktoś ma pytania i chce dokonać tej kalibracji to służę pomocą.

Czy ta poprawka wymaga dużych umiejętności ? Z tego co zrozumiałem to wystarczy śrubokręt, do wyregulowania potencjometrów ? Niestety linki do podanych dokumentów są nieaktywne. Masz może gdzieś zapisane potrzebne dokumenty ?
 
Ostatnia edycja:

shinoq

New member
Poprawa czerni w LG PA 6500

Odgrzewam temat. Jako, że gwarancja się już praktycznie skończyła postanowiłem rozkręcić telewizor i zastosować opisywany w sieci "tweak". Efekt jest zadowalający. Wydaje mi się, że czerń jest nawet troszkę lepsza, niż na samym początku. Przez te 2 lata troszkę straciła głębię i czarny był dosyć szary.
Poniżej zdjęcia przed i po. Polecam ta modyfikację w prosty sposób można dosyć znacząco poprawić jakość obrazu. Efekt widoczny zwłaszcza nocy.

przed:
59b1e38b2d5572begen.jpg

po:
61689d69e88d5f3agen.jpg


link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=GlFDzMaQ3Bs
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Potwierdzam, sam używam tego tweaka od ponad 2 lat i czerń praktycznie taka sama jak w F8500 czyli najwyższym modelu plazmy Samsunga.

Sent from my GT-I9300
 

osho

New member
Witam, czy ktoś mógł by mi udzielic informacji jak poprawnie ustawić potencjometry w modelu 50pz250, chodzi o to że po samodzielnych próbach , czerń pozostaje na podobnym poziomie , poprawie uległ obraz SD i znikły zielone mrówki z bliskiej odległości, pojawiły się za to pixele i smużenie ?
potencjometry to set_up set_dn oraz vy
 

osho

New member
Panowie, 3 dni ustawiania a obraz z tv wygląda Bosko. ustawienia vy godzina 12:00, set_up 9:00, set_dn 3:00, sv-milimetr w prawo , tak samo svc i sa. Polecam tweaka !!!
 

wysio

Member
Bez reklam
No dobrze. Przy okazji, że mam zdjętą obudowę TV i jest po gwarancji, więc i ja bym nieco poprawił tą czerń. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć ustawień potencjometrów dla PV350... Wiele osób to robiło, a nikt nie wkleił nawet zdjęć, ja ma wyglądać to ustawienie. U mnie są cztery potencjometry o nazwie +VY , +VSC , SET_DN i SET_UP. Nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, jak trzeba ustawić te potencjometry....
 

wysio

Member
Bez reklam
Mam zegarek - z wyświetlaczem
Czyli rozumiem, że svc to to samo, co u mnie vsc... No nic. Kto nie ryzykuje, ten nic nie ma... Choć w tym wypadku może być odwrotnie.
Wracając do tematu... U mnie ustawienie potencjometrów wygląda tak, jak na zdjęciach.
Skoro mam nimi kręcić według tej instrukcji:
"VSC: None obvious errors or artifacts
Vy: noise/less MLL (clockwise) or better MLL (counterclockwise)
Set_Up_: pixelmissfires/better MLL (clockwise) or bad MLL (counterclockwise)
Set_Dn_: noise/better MLL (clockwise) or bad MLL
"
to jest to jednak spory ruch, a i podejrzewam, że w każdym modelu są one fabrycznie inaczej ustawione... Czy się nie mylę???

gUiSa6.jpg


2AH8qU.jpg
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam masz zapisane położenie jak jest,to możesz spróbować,każdą zmianę zapisuj,zaznacz.Zacznij delikatnie-zawsze będziesz mógł wrócić do ustawienia miej więcej początkowego...powodzenia.
 
Do góry