Popcorn Hour A-200

jdomi

New member
Naprawdę na dysku popcorna chcesz trzymać kluczowe dane, czy boisz się nalotu RIAA?

Chce w pełni wykorzystać funkcjonalność NAS-a więc oprócz tego, czym zainteresowane mogło by być RIAA będą to dane prywatne, głownie zdjęcia i filmy. Chcę się upewnić, że nie ulotni się to w świat... zbyt łatwo...
 
Nie wiem, może jestem zbyt łatwowierny, ale nie wydaje mi się.

Powiem tylko, że ostatnio kupiłem router netgear WNR 3500L, który po wgraniu alternatywnego oprogramowania i podłączeniu dysku USB może również pełnić rolę NAS i klienta torrent.

W tym wypadku jednak Popcorn spełnia się dużo lepiej. Dużo wyższe transfery po sieci niż w przypadku routera z dyskiem USB. poza tym transmission w netgearze cały czas sprawia jakieś problemy i wiesza sie, a w A200 po prostu działa.

Jednym słowem popcorn spełni się jako NAS na pewno lepiej niż router.
 
Jak już wyżej wspomniałem zakupiłem niedawno router z siecią 1Gb i przyjrzałem się transferom FTP.

Zapis z komputera na dysk A200 wyniósł pomiędzy 17 - 30 MB/s.
Kopiowałem 2 duże pliki, pierwszy miał wyższe transfery. Niemniej jednak jest to 2 razy szybciej niż w przypadku sieci 100Mb i myślę, że warto się nad tym zastanowić.
 

Sasanki

New member
dysk wewnętrzny

Witam!

Problem jest następujący:

Wkurzało mnie że cały czas trzeba żonglować dyskami po USB, więc jeden z dysków przełożyłem do środka (Samsung HD154UI). Przy pierwszym odpaleniu ( musiało być odłączone zasilanie) wszystko OK i cacy o to mi chodziło. Ale wyłączenie popka z pilota (dłuższe przytrzymanie power) powodowało że po ponownym odpaleniu wew. dysk jest wczytywany ale po 3-5 sekund wywala komunikat że dysk is disconnected , i tak w kółko bo po chwili znowu zostanie wczytany wraz z zawartością.

Czy to wina dysku, popka, można coś z tym zrobić, dysk format to NTFS
 

sallvadore

New member
witam,

potrzebuje pomocy.
Zakupilem nie dawno Popcorna i mam pare pytan:
- Podlaczylem a-200 po LANie ale jak chce przegladac PC to wyskakuje info. ze "Brak autoryzacji" o co tu chodzi?
- Dlaczego na swoim PC nie widze A-200?
- Jak instalujecie dodatki na A-200?
- dlaczego nie widzi napisow?

Bede wdzieczny za pomoc!
Pozdrawiam
 

lukasz.ku

New member
Witam,

kupilem A-210 i jestem baaardzo zadowolony. Odtwarza wszystko, zadnych problemow z dzwiekiem.

Pytanie mam o YAMJ, czy przy dodaniu filmu zawsze trzeba z poziomu komputera updatowac/robic nowa baze?
 
Mam pytanie
Czy popcorn A-210 gdy jest nie używany to czy wyłącza dysk wewnętrzny.
A dokładniej chodzi mi o to żeby popcorn’a A-210 wykorzystać również jako serwer plików. Z tym że gdy jest nie używany dobrze by było, aby się wyłączał i przechodził w stan czuwania. Jak to wygląda w rzeczywistości?
 

Jawosz

Member
Nie wiem czy odpowiem na twoje pytanie, ale w przypadku popcorna wyglada to tak: gdy odpalasz pocorna to oczywiscie wszystko startuje, gdy przestajesz go używać to wtedy odpala sie wygaszacz a dysk przechodzi w stan czuwania i startuje dopiero jak (pomijajac fakt użycia pilota) chcę się z nim połączyć przez ftp. Po wyknonaniu transferu po jakims czasie dysk się wyłącza i przechodzi w stan czuwania.

Natomiast ja mam pytanko czy wam też wywala ostatnio tworzenie bazy w NMJ ?
Bardzo czesto aktualizacja bazy danych wiesza się na etapie weryfikacji ;-(
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Jowisz. Dokładnie to chciałem wiedzieć. Lecz coraz bardziej skłaniam się do zastosowania serwera plików NAS ze względu na mały pobór mocy w spoczynku oraz szybki transfer rzędu 30Mb/s (myślę tu o DS 111). Dochodzę do pomału do przekonania że dla domu będzie to słuszniejsze. A co najwyżej dokupię później Playera który korzysta z zasobów NAS. Chyba tą drogą pójdę.
Ale bardzo dziękuję za odpowiedź wezmę to w rozważania moje co się przedłoży na decyzję.
 

funny

New member
Mam pytanie czy ten player dobrze dziala z serwerami plikow NAS? Mam Zyxela NSA320 na nim przechowuje swoje dane multimedialne. Zyxel dziala super z PS3 przez DLNA. Nie dogaduje sie za to z plazma panasonika gdzie nie działaja napisy z serwera multimediow (z pendrive wszystko dziala) ale glowny problem to brak sterowania (pauza, przewijanie itp na pilocie z panasonika). PS3 nie odtwarza wszystkiego wiec potrzebny mi player (dysk mi w nim niepotrzebny) ktory dobrze dziala na DLNA, odczytuje bez problemu napisy wraz z filmem (niektore maja ponoc problem z odczytywaniem z sieci napisow).

Czy ten popcorn spelni moje oczekwanie co pracy z serwerem NAS? Ewentualnie czy sa jakies HD playery ktore sobie z tym super radza i nie kosztuja 1k +
Jest jakis zyxel dedykowany DMA-2500 ale ciezko go kupic i nigdzie nie ma na jego temat zadnych opini.
 

Jawosz

Member
Dzięki Jowisz.

Jowisz :eek:k:
Ciesze się, że mogłem pomoc.
Co do przesyłu plikow po LAN to rzeczywiscie jest to smutne...ale to jest ogolny problem playerow.
Ja rozwiazałem to tak, że mam pociągniety przez sciane oporcz kabla ethernetowego kabel USB i jak mam do wysłania plik powyżej 20 GB wtedy podpinam go przez USB.
Ale funkcjonolanosc i możliwosci tego playera rekompensują wszystkie jego przywary :cool:
 
Sorki za przekręcony nik
Jawosz a powiedz jaki uzyskujesz transfer w zapisie i odczycie dla Popcorna przez Ethernet?
I jaki masz Ethernet 1Gb/s czy 100Mb/s?
 

Jawosz

Member
mam niestety 100 Mb/s ;/ dzisiaj sprawdze i podam dokladna predkosc jaka osiagam. Jestem obecnie na etapie wymiany routera i chyba przeskocze na 1Gb/s
 
Do góry