Popcorn Hour A-200

tomud

New member
Cyba mialo byc odwrotnie...

Jesli chodzi o switche Netgear to spisuja sie one calkiem przyzwoicie, zwlaszcza "niebieskie". Nie wiem jak jest z tymi w AP bo nie mialem okazji testowac.

Odnosnie popcorna to zminiajac switch cos tam zyskasz, pytanie czy chcesz tyle doplacac.
Akurat koledze z pracy doradzilem zmiane switcha do NAS-a (mial wbudowany w WiFI), kuil o ile sie nie myle Netgear GS608EE i jest zadowolony. Mowil ze transfery NAS <-> PC mocno sie poprawily, choc osobiscie nie mialem okazji aby go sprawdzic np. za pomoca iperf i jakis lepszych sieciowek ile uda sie na nim wyciagnac. Obslugiwal tez Jubbo Frames, ale globalnie. Jesli mamy wszystkie urzadzenia z interfejsem Gbps to nie jest to wielka przeszkoda i mozna przelaczyc MTU na 9K. Zwlaszcza przy duzych plikach odczuje sie poprawe w predkosci...
 

silent22

Member
Witam . Mam pytanie jak jest ze wsparciem z softami do niego? oraz czy odtwarza dźwiek dts z .mkv oraz zewnetrzne napisy w tym kontenerze?
 
Odtwarza nie tylko AC3 i DTS, ale również Dolby True HD i DTS HD MA, oczywiście również w trybie passthrough.
Obsługuje wewnętrzne napisy w MKV jak i zewnętrzne min. w formatach SRT, SSA i ASS. Napisy txt nie są odtwarzane, ale przekształcenie txt w SRT to dosłownie 5 sekund.

Wsparcie jest dobre, nowe softy są dosyć często.
 

adamlop

New member
To i ja sie przylacze do prosby polecenia czegos do ok 500zl z bezproblemowym odtwarzaniem kazdego mkv i mozliwoscia podlaczenia do sieci .
 
To i ja sie przylacze do prosby polecenia czegos do ok 500zl z bezproblemowym odtwarzaniem kazdego mkv i mozliwoscia podlaczenia do sieci .
Koledzy, może takie prośby piszcie nie w tym temacie, tylko dział wyżej, z dwóch powodów:
1. Tam od razu ludzie wiedzą o czym jest wasz temat i pomogą wam.
2. Zaśmiecacie tylko wątek o A200.
 

jdomi

New member
Witam,

A jak wygląda sprawa odtwarzania wielościeżkowych flac/cue? Jestem praktycznie zdecydowany na A200, ale jeżeli przy utworach koncertowych gdzie nie występują przerwy pomiędzy utworami Kukurydza robi przerwę (jak np Ariva) to będę musiał szukać innego odtwarzacza... Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ posiadam wiele tak zapisanych koncertów w audiotece. Czy w tym lub innych playerach istnieje w ogóle możliwość odtwarzania plików audio bez przerw pomiędzy nimi?
 
Sprawdzałem koncert Dream theater. A200 nie widział pliku CUE, tylko FLAC, a koncert był odtwarzany bez przerw, skończył się utwór, kilka słów wykonawcy i leciał z następnym. Nie wiem czy o to dokładnie ci chodzi.

Jak chcesz, to możesz mi podrzucić coś do sprawdzenia przez PW.

Nie wiem jak jest w innych playerach, A200 to mój pierwszy i z innymi nie miałem styczności.
 
Ostatnia edycja:

jdomi

New member
Z tymi nieczytaniem CUE to jestem rozczarowany... Ale zawsze można się uratować dzieląc FLAC-a na poszczególne utwory. Tylko musi być możliwość odsłuchiwania kolejnych utworów bez przerw pomiędzy nimi (w najprostszych odtwarzaczach na PC można zaznaczyć taką opcję). Często zdarza się że np. płyty CD są tak nagrane: przeskakuje kolejny utwór, a muzyka leci nieprzerwanie. O to właśnie mi chodzi :)

A jak ma się sprawa wielokanałowych FLAC, które są np. ripem jakiegoś wielokanałowego materiału? U mnie wymiana starego amplitunera dopiero za jakiś czas więc na początek będę korzystał z downmixu do DD/DTScore dla dźwięku HD i filmów, a player będzie zapięty do ampa optycznym SPDIFem. Czy downmix może być zrobiony tylko z odpowiedniego materiału "w dół" (np: DolbyTrue HD -> DD; DTS-HD -> DTS)? Czy może tak, jak w starych chipsetach nForce2, gdzie karta muzyczna SoundStorm potrafiła wypluć na SPDIFa jako DD/DTS każdy materiał wielokanałowy - nawet z gier - bo miała hardwerowe encodery DD/DTS (nie decodery) na pokładzie... Czy A200 może zdownmixować wielokanałowego FLACa do powiedzmy DD i pchnąć SPDIFem? Niestety z wielokanałowym LPCM przez złącze HDMI muszę trochę poczekać...
 
Odtwarzacz nie widzi CUE, ale jest duży FLAC zawierający wszystkie utwory w jednym i leci bez przerw. Co do podzielonych to muszę spróbować.

Co do downmix, to też musiałbym sprawdzić, bo ja głównie oglądam filmy i nie używam downmix, wszystko leci passthrough do amplitunera przez HDMI.

Raczej na pewno DTS HD i Dolby true HD pójdą jako DTS i DD, inne pewnie jako PCM.
 
Dzisiaj zaktualizowałem oprogramowanie i jest kilka znacznych poprawek.

Teraz mój A200 obsługuje CUE, więc twoje rozczarowanie minie.

Naprawiono obsługę APE, teraz ten format jest poprawnie odtwarzany, a już miałem przerabiać APE na FLAC.

Dodano obsługę 3D w technologii side-by-side i top-and-bottom, również w formacie MKV 3D. Tego niestety nie jestem w stanie sprawdzić, bo nie mam TV z obsługą 3D.
 

jdomi

New member
Jeżeli nie widzi CUE to prawdopodobnie nie będzie nawigacji po tym dużym pliku zawierającym wszystkie utwory...

Już byłem zdecydowany na A200... a tu znowu coś...

Z góry wielkie dzięki, za sprawdzenie opcji :)
 

Soryu

New member
Bez reklam
A jak ma się sprawa wielokanałowych FLAC, które są np. ripem jakiegoś wielokanałowego materiału? U mnie wymiana starego amplitunera dopiero za jakiś czas więc na początek będę korzystał z downmixu do DD/DTScore dla dźwięku HD i filmów, a player będzie zapięty do ampa optycznym SPDIFem. Czy downmix może być zrobiony tylko z odpowiedniego materiału "w dół" (np: DolbyTrue HD -> DD; DTS-HD -> DTS)? Czy może tak, jak w starych chipsetach nForce2, gdzie karta muzyczna SoundStorm potrafiła wypluć na SPDIFa jako DD/DTS każdy materiał wielokanałowy - nawet z gier - bo miała hardwerowe encodery DD/DTS (nie decodery) na pokładzie... Czy A200 może zdownmixować wielokanałowego FLACa do powiedzmy DD i pchnąć SPDIFem? Niestety z wielokanałowym LPCM przez złącze HDMI muszę trochę poczekać...


Ogólnie TrueHD ma równocześnie ścieżkę DD, DTS-HD-MA ma core DTS, a "downmix" zwykle oznacza konwersję dźwięku wielokanałowego na stereo (np. dla tych, którzy używają głośniczków tv). Natomiast po optyku i tak nie pójdzie TrueHD i DTS-HD-MA.
 

jdomi

New member
Czyli filmy spokojnie obejrzę mając dźwięk wielokanałowy, niekoniecznie HD. Niestety wymiana ampa na RX-V2067 dopiero za rok...

Ciekawi mnie czy mając wielokanałowego FLACa A200 jest wstanie zamienić to na np. DD i wypluć na SPDIFa. Dla tego podałem przykład starego Soundstorma. Wiem że wielokanałowy FLAC ma dużo lepsza jakość niż DD lub DTS - bo one używają kompresji. Chodzi o to, czy HD playery na Sigmie mają zaimplementowanie sprzętowe kodery DD/DTS, choć w teraz może to już być niepotrzebne jeżeli wszystko pcha się po HDMI. Pozostanie mi pewnie uzbroić się w cierpliwość o poczekać na ampa z HDMI...

A co z funkcją Gapless? Bo o ile na dźwięk HD mogę poczekać, to brak gapless-a w Popcornie oznacza dla mnie konieczność dalszych poszukiwań playera.
 
Teraz A200 już widzi CUE. Co do FLAC, to ten nie jest konwertowany do DD/DTS, na aplitunerze jest jako PCM. Nie wiem jak jest ze SPDIF u mnie leci przez HDMI.

Na stronie systrybutora jest info, że A200 i C200 obsługują gapless.

http://www.humanmedia.pl/A200.html

Na A200 odtwarzanie wygląda tak: wybierając OK na utworze odtwarza się tylko ten jeden, wybierając PLAY na pierwszym utworze odtwarzają się wszystkie z tego katalogu po kolei. Nie ma pomiędzy nimi żadnych przerw, gdy tylko jeden się kończy zaczyna się następny.

Nie wiem czego jeszcze szukasz i czego można chcieć więcej.

Na początku był problem z plikami APE, ale teraz chodzą OK.
 
Ostatnia edycja:

jdomi

New member
No to git :) Grunt to producent supportujący swoje urządzenia :) Za to czasami warto dopłacić. Czas rozejrzeć się za dobrymi ofertami i cichym/zimnym HDD...

Kusi mnie jeszcze opcja kupienia uszkodzonego A200 - objaw jest taki że, można włączyć z pilota, ale ekran jest czarny. Może ktoś kombinował z nowym softem od C200. Sprawa ryzykowna, ale z drugiej strony jest szansa trochę pogrzebać i mieć popcorna za pół-darmo :) Może ktoś miał podobne problemy?
 
Co do dysku, to do takich celów polecana jest seria AV-GP firmy WD. Są to energooszczędne dyski stworzone do pracy 24/7 jako magazyny multimediów. Poleca je dystrybutor popcorna w Polsce.
Ja mam WD 2 TB EVDS i jest OK.

Co do softów z C200, to wszystkie nowe softy od połowy zeszłego roku powodują problemy z HDD, A200 nie widzi wtedy dysku. Ostatni działający jest chyba z maja zeszłego roku, ale nie ma w nim NMJ.
Może coś się ostatnio zmieniło, bo nie śledziłem ostatnio tematu.
 

jdomi

New member
Czy ktoś może wie, jak wygląda sprawa zabezpieczenia NAS/Samba? Można tworzyć użytkowników z hasłami? Brak zabezpieczenia dysków sieciowych w domowych sieciach, aż się prosi o hakerski włam. Sforsowanie rutera, tym bardziej jak ma wi-fi nie stanowi większego problemu...
 
Standardowo do popcorna dostaje się poprzez login nmt i hasło 1234, nie wiem czy można zmienić, pewnie tak.

WiFi na razie nie używam w domu, ale co do routera, to WiFi można zabezpieczyć kluczem WPA2, a to nie jest tak łatwe do złamania, więc dostęp do sieci WiFi jest wtedy zabezpieczony dobrze.

Naprawdę na dysku popcorna chcesz trzymać kluczowe dane, czy boisz się nalotu RIAA?
 

qset

New member
a powiedzcie mi czy ten popcorn odtwarza pliki mkv z dzwiekiem dts hd master lub true hd bo moj lg bd 560 niestety nie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry