Popcorn Hour A-200

Porównałem na stronie Human Media różne modele HDI Dune i nie wybrałbym Dune Smart B1. 200zł więcej i jest model Prime. A najfajniejszy jest Dune Max, ale to już 2000zł.
Smart B1 , to wcale nie jest nowsza technologia niż Prime 3.0. W środku siedzi ten sam procesor Signa 8642. W dodatku w smart B1 producent deklaruje Lan tylko 100MB, a w Prime 1GB (nie wiadomo jak jest w rzeczywistości z tym 1GB)

Poza tym, nie róbmy śmietnika, to nie temat o HDI Dune tylko o popcornie.
 
Ostatnia edycja:

cvbs

New member
Jest już nowszy model Popcorn A-210 z dużo lepszą obudową jeśli ktoś miał zamiar kupić A-200 rodzę się trochę wstrzymać i brać A-210 jak już będzie dostępny
 
No i ładnie. Z tego co rozumiem, to technicznie jest to A200 z pasywna aluminiową obudową, podobną do tej co oferuje Moovika.

Tak właśnie A200 powinien wyglądać od razu. Szkoda, że się trochę pospieszyłem, bo planuje kupić obudowę oddzielnie.
 

pkomp

New member
ile oddzielnie taka obudowa?bo tu widać że player droższy o ponad 150 zeta co jest lekkim przegięciem jak za kawał prostej blachy
 
Obudowa jeszcze droższa, ale mimo wszystko skusiłem się na nią.
Mnie wyniosło z przesyłką z Francji (nie znalazłem w Polsce) ~230zł. Obudowa 39€ + przesyłka 16€. Kupując oddzielnie A200 i obudowę wyjdzie około tysiąca, więc się nie opłaca.

Drogo, ale ja lubię czasem pomajsterkować i wymieniłem budę. Teraz mam ciszę. Jedynym elementem wydającym jakiś szmer jest teraz dysk twardy, ale nie da się tego w żaden sposób porównać z wentylatorem.

Co do ceny, to pewnie spadnie jak wyprzedadzą zapasy A200. Gdyby cena była podobna, to nikt nie kupowałby teraz A200, a gdzieś to przecież trzeba upchnąć.
 
Co do lanu, to w moim teście wyszło małe przekłamanie. Dopiero niedawno skojarzyłem, że mój router ma sieć 100Mb, więc dlatego nie mogłem przekroczyć właśnie tej prędkości.
Słyszałem natomiast, że jest niewiele ponad 100Mb, może 200Mb, nie pamiętam. Prędkość lanu jest bolączką chyba wszystkich playerów.
 

dano_pl

New member
maksymalna przepustowość LAN:
100 Mbit/s = 12,5 MB/s
1000 Mbit/s = 125 MB/s

jak ktoś ma gigabitowy lan i a-200 (ew. a-210) to proszę o jakieś info.

pozdro
 
Ostatnia edycja:
O 125 MB/s to możesz zapomnieć, nie słyszałem, żeby Popcorn coś takiego osiągnął.
Nie wiem jak Dune HDI. Reszta playerów ma sieć 100Mb.
Ja wpadłem w pułapkę routera, musiałbym dokupić switch 1000mb i nie wiem czy nie zmienić router, żeby mieć sieć 1Gb.

Ale co do oglądania blu-ray przez sieć 100mb, to nie ma z tym problemów.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A propos prędkości transmisji:
"LAN: Osiągi rzeczywiste, pomiary wykonane dla A200 podłączonego do sieci 1GBit i komputera PC z kartą 1GBit. W trakcie testów odtwarzacz nie wykonywał żadnych dodatkowych prac, wygaszacz ekranu był wyłączony.
FTP: zapis dużego pliku na A200: 17MB/s (136Mbps)
FTP: odczyt dużego pliku z A200: 13MB/s (104Mbps)
SMB: zapis dużego pliku na A200: 11MB/s (88Mbps)
SMB: odczyt dużego pliku z A200: 12MB/s (96Mbps)"

Odtwarzacz Popcorn Hour A200
"Specyfikacja"
 
Dzięki wiatrak za testy i rozwianie wątpliwości. Czyli można uogólnić, że popcorny mają sieć 100mb.

Gdzieś czytałem, że jest to ograniczenie zastosowanego procesora sigmy, ale jak jest w rzeczywistości, to nie wiem.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy samego procesora, czy jego modułu I/O, tak czy siak SoC Sigmy jest za slaby na pełne 1Gbit; zresztą w samych komputerach też różnie z tym bywa... ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zaciekawiło mnie jedno zdanie ze specyfikacji na stronie HumanMedia:
"Możliwość podłączenia zewnętrznego napędu CD/DVD na USB (Obsługiwane formaty: CD Audio, CD Data, DVD Data, DVD Video - także dla filmów komercyjnych z zabezpieczeniami)."

Czyżby jakaś nowość po kolejnej aktualizacji firmware? A może błąd na stronie HM? Ktoś z użytkowników A-200/210 sprawdzał to ostatnio?
 

tomud

New member
Czy samego procesora, czy jego modułu I/O, tak czy siak SoC Sigmy jest za slaby na pełne 1Gbit; zresztą w samych komputerach też różnie z tym bywa... ;)

Nie ma sie co napalac na 1Gbps bo i tak malo kto w domowych warunkach osiagnie rozsadne predkosci, tutaj najczesciej waskim gardlem sa tanie switche (najgorsze to chyba te wbudowane w routery WiFi N) . Niestety za dobry switch obslugujacy najlepiej Jumbo Frames per Port trzeba sporo zaplacic... Na tanim sprzecie jak sie wyciagnie stabilne 200-300Mbps to mozna sie cieszyc i skakac z radosci :), a gdzie tutaj mowic o "pelnym" 1Gbps :)

Niestety ale taki najprostszy switch pozwalajacy na zabawe w Gbps i to bez Jumbo Frames per Port (czyli problem z podlaczeniem urzadzen 100Mbps gdy uzywamy Jumbo Frames) trzeba zaplacic troche ponad 1000zl...
 
Ostatnia edycja:
Do góry