Popcorn Hour A-110

Andriuu_eJaY

New member
Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jestem świeżym użytkownikiem serwisu... :)

Totalnie nie znam się na tych rzeczach, dzisiaj zakupiłem na eBaY'u Popcorna, niestety nie wiem kompletnie jaki dobrać do niego dysk twardy, męcze się trochę, ale cały czas zmieniam zdanie, czy ktoś mógłby mi doradzić ??? Przyznam się szczerze, że aktualnie przebywam w UK i mam do wydania ok. 90 funtów, czyli około 440 zł...

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, z góry przepraszam za kłopot i pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
 

bubu54142

New member
Jak zależy Ci na idealnej ciszy kupuj 2,5 cala SATA (taki do laptopa).Wielkość zależy od kasy.Są do 500 GB ale drogie.Ponad 400 zł(500GB).Samsung albo Seagate.Im mniejszy to tańszy.Możesz wsadzić 3,5 cala SATA do 1 GB.Hitachi lub Samsung.Szukaj cichego i chłodnego.Wielkość a przy tym i cena zależy co chcesz tam nagrywać Popcorn jest stworzony do odtwarzania ripów z Bluraya lub DVDHD.Pliki mają co najmniej 4 GB więc im większy dysk to więcej nagrywasz.
 

Andriuu_eJaY

New member
Hmm, szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że będę na nim oglądać Divx, rip BlueRay w większości...

Jeśli można chodziło mi o bardziej precyzyjną odpowiedź, o model dysku twardego, ponieważ na różnych forach piszą co innego i sam nie wiem jaki model wybrać ;/

Narazie myślę, że do końca następnego tygodnia posiedzę na zewnętrznym dysku WD Password Essential 400GB
 

Andriuu_eJaY

New member
Wsumie myślałem nad powyższym modelem :

Brand: Seagate Barracuda 7200.11 3,5" 32MB
Model: ST31000340AS
Size: 1TB
Notes: works without Problems and is very quiet too...

Tylko za bardzo nie wiem czy w praktyce tak będzie, jak napisane jest.. Podanego modelu już wsumie nie ma, ale jest ciut nowszy od niego...
 

Andriuu_eJaY

New member
Witam ponownie, mam pytanko, ponieważ już doszedł do mnie Popcorn, ale podczas oglądania obojętnie jakiego filmu przycina się video delikatnie co 60-90sek... Nie wiem dlaczego ? Zainstalowałem najnowszy firmeware do urządzenia, myślę, że może to być spowodowane tym, że mam HDD podłączone na USB ?? Czy przypadkiem się nie mylę ?? Może wiecie jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy.... Czekam na pomoc i pozdrawiam
 

XiangXiou

New member
Czy jeśli sformatuję dysk w NTFS, będę mógł przerzucać na niego filmy po USB-PC? Kupiłem dysk 500GB, z aplikacji sieciowych, które obsługuje PCH korzystać nie będę i mam dylemat w jakim systemie sformatować HDD, NTFS czy EXT3.
 

Andriuu_eJaY

New member
Hej, chciałbym odświeżyć temat, wsumie zmieniłem telewizor na model :

SAMSUNG 37" LE37B652

Filmy zdecydowanie zaczęły lepiej chodzić, dzięki 100Hz... Ostatnio zauważyłem, że znowu się podcinają, nie wszystkie niektóre. Podcięta te nie są systematyczne, sporadycznie na jakiś czas. Czy powinienem ustawić obraz typowo na 720p ? (jeśli aktualnie oglądam dany rozdzielczość)

No i następne pytanie :|

Nie wiem, czy też tak macie, ale gdy ściągam napisy - NAPIPROJEKT i przerabiam programem SRT v1.1 często timingi nie są zgodne z filmem. W odtwarzaczu zmieniam szybkość odtwarzania napisów powiedźmy o 2sek, przez pewien czas jest ok, lecz potem muszę przestawić o 4sek, bo znowu napisy się spowalniają ?? Mieliście podobny przypadek ??? Czy ktoś potrafi mi pomóc...

Proszę o pomoc, bo szału dostaję ciągle jakieś problemy ;/
 

bubu54142

New member
Sorry.Oczywiście chodziło mi o Subtitle Workshop.Fakt,że NapiProjekt dopisuje napisy w formacie txt prawidłowo,widocznie program który używasz zmienia to.Sprawdzam jakie FPS ma film,z lewej strony ustawiam właściwy format i zapisuję jako subrip.Trzeba wcześniej sprawdzić zgodność z filmem.
 
Do góry