Popcorn A100 problemy z .mkv

poldi_com

New member
Witam.
Od niedawna posiadam NMT jak w tytule z wewnętrznym HDD. Jeżeli chodzi o zwykłe divx,muzę jest ok ale jeżeli chodzi o pliki mkv to horror.
1. Plik z dwoma ścieżkami w AC3 i FLAC - A100 widzi tylko FLAC i nie odtwarza dźwięku, video ok. (niezależnie od ustawień audio i wersji firmware)
2. Plik ze ścieżką AAC - jest doskonale przez 15-30 minut następnie traci się dźwięk, przy próbie przewinięcia lub zatrzymania i ponownego uruchomienia dostaję komunikat "could not play" i co ciekawe od tej chwili nie odtworzy już żadnego rodzaju pliku! Trzeba wyłączyć i włączyć ponownie. Póki dźwięk jest to i tak dostępny tylko jako Analog PCM, nie działa Digital RAW.
W zasadzie oprócz DTS to wszystkie inne formaty działają tylko przez Analog PCM, mój amplituner to co prawda leciwa Yamaha RX-V596 ale ma dekodery DD5.1 i DTS.
Większość filmów mam w mkv i niestety mogę odtworzyć tylko początki, czy to urządzenie (PCH A100) nie daje rady z mkv? A może to wina ustawień? Albo mój egzemplarz jest uszkodzony? Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
Dodam jeszcze że w/w pliki chodzą bez problemu na komputerze a pierwszy z nich działał także na Zyxel'u DMA-2500 choć przycinał bo szło po wifi. No i jeszcze że próbowałem 4 ostatnie wersje firmware.

PS. myślałem że może sie przegrzewa bo radiatora nie można dotknąć podczas pracy a na dysku można smarzyć jajka, jednak po zamontowaniu wentylatora niestety dalej to samo.

Informacje z Madiainfo dotyczące w/w plików

Ad.1
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,27 GB
Czas trwania : 37 min.
Całkowita przepływność bitów : 16,4 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-07-31 21:46:16
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.2 ('Oh My God') built on Jan 18 2009 17:30:28
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 37 min.
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
Tytuł : h264, 1920x1080p, 25.0 fps, 11500 kbps, Level 4.1, ReFr. 3
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : FLAC
Format/Informacja : Free Lossless Audio Codec
ID kodeka : A_FLAC
Czas trwania : 37 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Kanały : 6 kanałów
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Tytuł : FLAC var., 6 channels, avr. br. 4458 kbps, 48 kHz, 24 bits
Biblioteka zapisująca : libFLAC 1.2.0 (UTC 2007-07-15)
Język : Angielski

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 37 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 120 MB (3%)
Tytuł : AC-3, 6 channels, 448 kbps, 48.0 kHz
Język : Angielski

Ad.2
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 997 MB
Czas trwania : 1h 43 min.
Całkowita przepływność bitów : 1.352 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-12-07 11:28:26
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.0
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 43 min.
Nominalna przepływaność : 1.156 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 528 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.071
Biblioteka zapisująca : x264 core 67 r1169M ab85c9b
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=1156 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=25000 / vbv_bufsize=25000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Wersja formatu : Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR : Tak
Ustawienia formatu, PS : Nie
ID kodeka : A_AAC
Czas trwania : 1h 43 min.
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Język : Polski

Tekst
ID : 3
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
 
Ostatnia edycja:

poldi_com

New member
Dzięki wszystkim "specom" za masę porad!
Dla innych którzy mają podobne problemy trochę informacji :
Ad.1
Jedyny ratunek to wyciąć pierwszą ścieżkę dźwiękową w formacie flac.
1. Ściągacie i instalujecie MKVtoolnix
2. Uruchamiacie mkvmerge GUI
3. Add - wasz plik
4. W polu Tracks, chapters and tags pojawiają się ścieżki audio, vieo i suby - odznaczacie tę przeznaczoną do wycięcia
5. Wciskacie Start muxing.
Konwersja u mnie trwała 160 sek.(C2D) Teraz mam poprawny plik tylko z 1 ścieżką w AC3 (plik waży o 1GB mniej :)

Ad.2
Popcorn widać nie lubi formatu AAC, więc znów konwersja. Ja robiłem do AC3 (plik się niestety powiększa o jakieś 200MB)
1. Sciągacie PopCorn MKV AudioConverter dokonujecie konwersji (u mnie ok. 4-5min.) i po sprawie
2. Wszystko w zasadzie ustawione domyślnie, wystarczy pokazać swój plik do konwersji w polu "Source file" oraz nazwę i ścieżkę pliku po konwersji w polu "Target file" i nacisnąć "Run".
Więcej informacji tutaj : nie będzie więcej bo admini blokują mi możliwość podawania linków :confused: ale chodzi o to forum : networkedmediatank
 

hanti

New member
można tez to sprzedać, jeszcze ludzie nie są doinformowani i płacą za to po 400zl na allegro, za taką cenę kupisz playerka na realteku typu xtreamer lub asus oplay, i nie bedzie problemow.
 

poldi_com

New member
można tez to sprzedać, jeszcze ludzie nie są doinformowani i płacą za to po 400zl na allegro, za taką cenę kupisz playerka na realteku typu xtreamer lub asus oplay, i nie bedzie problemow.

Widzę że odezwał się jeden ze "speców" o których wcześniej pisałem. Poszedłeś po bandzie kolego porównując realtek'a do sigmy, na realtek'u nie mam nawet karty sieciowej bo wolę 10 letniego 3COM'a. Niestety w kukurydzy siedzi realtek do obsługi sieci i często pada. Czytałem tu kilka wątków o wynalazkach na realtek'u i mają sporo problemów i to z podstawowymi funkcjami jak synchronizacja dźwięku z obrazem czy polskie czcionki....
Nie zamierzam nikogo przekonywać do czegokolwiek ale A100 to protoplasta wszystkich NMT i trzyma się całkiem dobrze.
Mam tylko prośbę do "speców" nie nabijajcie postów skoro nic nie wnoszą do tematu i nie piszcie o czymś o czym macie blade pojęcie.
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
przepraszam a co ten "Realtek" tak Tobie nie pasi ?
mam Hyundaya właśnie na Realteku wszystko pięknie śmiga nic nie rozjeżdża się ,PL .txt pięknie odtwarza sieć zapiernicza aż miło.
kartę sieciową w kompie od 10 lat też mam Realteka nigdy z nią nie miałem problemów.
 

poldi_com

New member
przepraszam a co ten "Realtek" tak Tobie nie pasi ?
mam Hyundaya właśnie na Realteku wszystko pięknie śmiga nic nie rozjeżdża się ,PL .txt pięknie odtwarza sieć zapiernicza aż miło.
kartę sieciową w kompie od 10 lat też mam Realteka nigdy z nią nie miałem problemów.

Ludzie czy wy potraficie czytać? Czy ten post jest na temat? Gdzie kolego byłeś jak potrzebowałem wsparcia i pomocy w rozwiązaniu problemu? Naprawdę sprawia ci przyjemność takie trolowanie?
Do admina - temat do zamknięcia, nie ma potrzeby aby trolle nabijały posty.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
nie nabijam sobie postów !!! odpisałem na Twoją krytykę REALTEKA i tyle

"Gdzie kolego byłeś jak potrzebowałem wsparcia" nie wiem gdzie byłem widocznie nie czytałem ,na temat Hyundaja pisałem w kilku tematach poszukaj ,poczytaj.
 

hanti

New member
oj przepraszam wielki "specu" poldi
już wycinaj sobie te ścieżki dźwiękowe i ściągaj rożne programy i konwertuj aac do ac3.. tak jest rzeczywiście dużo lepiej.

"Czytałem tu kilka wątków o wynalazkach na realtek'u i mają sporo problemów i to z podstawowymi funkcjami jak synchronizacja dźwięku z obrazem czy polskie czcionki...."

widać kto tu pisze o czymś o czym nie ma pojęcia...
dodam, ze mialem a100 i mam teraz playerka na tym bardzo złym realteku wynalazku szatana.
ale nvm "specu"
 

poldi_com

New member
oj przepraszam wielki "specu" poldi
już wycinaj sobie te ścieżki dźwiękowe i ściągaj rożne programy i konwertuj aac do ac3.. tak jest rzeczywiście dużo lepiej.

"Czytałem tu kilka wątków o wynalazkach na realtek'u i mają sporo problemów i to z podstawowymi funkcjami jak synchronizacja dźwięku z obrazem czy polskie czcionki...."

widać kto tu pisze o czymś o czym nie ma pojęcia...
dodam, ze mialem a100 i mam teraz playerka na tym bardzo złym realteku wynalazku szatana.
ale nvm "specu"

Przecież łosiu możesz sobie uzywać nawet pralki na realtku mam to w d.... ale włącz w końcu swoją szarą komórkę i zrozum że odpowiada się na temat albo wcale. A śledząc twoje wypowiedzi na forum stwierdzam : wróć do przedszkola i naucz się czytać ze zrozumieniem bo twoje posty nigdy nie są na temat a i z wiedzą krucho. Nie oczekuję kolejnej idiotycznej odpowiedzi.
 

krzyno

New member
Czy nie uważacie, że nie ma sensu dyskutować z kimś kto was obraża.
Drogi autorze wątku, proponuję trochę kultury, a także cierpliwości.
Dziwię się że nie zostałeś zbanowany.
 
Do góry