pomozecie?

kurakne

New member
krotko: kupilem sony 40nx800 + kabel hdmi arkas (cena 80 zl w media expert), podlaczylem n-tv przez hdmi i ...wielki zawod.

nie znam sie specjalnie na kalibracji, wiec po prostu ustawilem motionflow na wys., + maxymalna redukcje zaklocen, tymczasem obraz na programach hd typu hbo na szybkich scenach, czy chociazby scenach gdzie u kamera i akcja jest w ruchu, widac znieksztalcenia, obraz sie na bokach obrazu lekko tnie, nie jest ze tak powiem FLOW. i napisy na wszelkich paskach programow informacyjnych tez nie przesuwaja sie plynnie.

zalamany jestem o tyle, ze stary lcd samsunga, kupiony 4 lata temu za 3000 dziala dokladnie tak samo. obraz jest niemal identyczny jak w soniaczu za 4000 kupionym 4 lata pozniej.

czy myslicie ze moze kabel hdmi powinien byc lepszy, o wiekszej przepustowosci, jak do blue raya?
no ale czy to wplynie na plynnosc obrazu?
dodam, ze obraz statyczny jest jak brzytwa- przyznaje!
doradzcie prosze co tu zrobic.....
 

eugeniuszg

New member
krotko: kupilem sony 40nx800 + kabel hdmi arkas (cena 80 zl w media expert), podlaczylem n-tv przez hdmi i ...wielki zawod.

nie znam sie specjalnie na kalibracji, wiec po prostu ustawilem motionflow na wys., + maxymalna redukcje zaklocen, tymczasem obraz na programach hd typu hbo na szybkich scenach, czy chociazby scenach gdzie u kamera i akcja jest w ruchu, widac znieksztalcenia, obraz sie na bokach obrazu lekko tnie, nie jest ze tak powiem FLOW. i napisy na wszelkich paskach programow informacyjnych tez nie przesuwaja sie plynnie.

zalamany jestem o tyle, ze stary lcd samsunga, kupiony 4 lata temu za 3000 dziala dokladnie tak samo. obraz jest niemal identyczny jak w soniaczu za 4000 kupionym 4 lata pozniej.

czy myslicie ze moze kabel hdmi powinien byc lepszy, o wiekszej przepustowosci, jak do blue raya?
no ale czy to wplynie na plynnosc obrazu?
dodam, ze obraz statyczny jest jak brzytwa- przyznaje!
doradzcie prosze co tu zrobic.....
Redukcje zakłóceń ustaw na auto,lub minimum.Motionflow też zmniejsz.Najlepiej doradzą Ci moderatorzy na forum Sony,bo tu chyba nie za bardzo uzyskasz pomoc?
 

MARAS

New member
Ja motionflow to mam wogóle wyłączone a redukcja zakłóceń na min.Przy włączonym motionflow krawedzie pionowe jakby się załamują i strzępią i powiem też ,że pomimo iż mam w HX-820 Mf 400 to nijak nie widzę różnicy w stosunku do Samsunga którego mam 3 lata 46A656.W przypadku piłki poruszającej się horyzontalnie jest o wiele lepiej niż w Samsungu ale gdy występują pionowe krawędzie na dodatek blisko siebie naprzykład :drzwi harmonijkowe i kamera przesuwa się w poziomie to kicha straszna.
 

Mylagos

New member
eugeniuszg ma rację. Nie ustawiaj wszystkiego na maksymalne parametry. Ustawienie Auto, będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż telewizor sam dostosuje poziom redukcji szumów jaki jest potrzebny. Motionflow też nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Najlepiej używać go gdy oglądamy sport.
 
Do góry