Pomóżcie wybrać LCD dla taty

olcia0

New member
Potrzebna pomoc w wyborze tv dla mojego taty

Preferowana wielkość matrycy:32-37"
Preferowana technologia:LCD
Preferowane marki:nie ma
Jaki sygnał: Cyfra+HD
Jaka odległość od ekranu: ok.2,5-3m.
Jakie urządzenia do podłączenia: cyfra+HD,odtwarzacz dvd.
Jaka klasa cenowa: do ok.2500tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy:80/20.
Jakie masz nasłonecznienie pokoju:srednie,telewizor będzie stał tyłem do okna.
Ile osób zasiada przed telewizorem:2-4.
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku:raczej na wprost.
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy(włącznie z HD), sport, czasem programy przyrodnicze.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy lekkim świetle
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: nastawiam się głównie na dobry odbiór SD i HD (sport, film)
Full HD czy HD ready:Raczej full HD.
Jaki masz telewizor:LCD SONY 27"
 

bielikk

New member
Bez reklam
PHILIPS 32PFL7404H - posiadam ten TV LCD od kilku miesięcy b. dobry obraz, + dobry dźwięk, b. dobry skaler obrazu

Ojciec na pewno będzie zadowolony.
 

M@upa

New member
Witam, Ja ze swojej strony bardzo polecam nowy model Panasonika TX-L37S20E :smile:
Obecnie kosztuje coś około 2100 złotych czyli w sumie całkiem tanio jak na takiej klasy sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Ja bym trzymał się tego co napisał Szfagier, przy wyborze polecam rozważać najlepiej modele z matrycą matową bądź półmatową, jeśli ogląda się głównie w dzień albo przy włączonym świetle dodatkowym, wtedy można uniknąć problemów z refleksami. W kwestii przekątnej biorąc pod uwagę kwotę którą można przeznaczyć na odbiornik, jak i odległość to zdecydowanie 37 cali, 32 to będzie dość szybko za mało...
 

olcia0

New member
Wszystkim dziękuje za poradę,w weekend do sklepów niech obejrzy te modele na żywo i niech zdecyduje,który mu się podoba.
 

Ares78

New member
Pamiętaj tylko o tym, żeby sprawdzić czy na wszystkich modelach idzie ten sam sygnał (np. przez HDMI) inaczej takiej porównanie będzie mało miarodajne, można też zgrać materiał powiedzmy divx na pendrive i zobaczyć jak sobie telewizor radzi z obróbką. Daj znać na co ostatecznie się zdecydujesz :)
 
Do góry