Pomozcie wybrać kino domowe

Serdello

New member
Mam takich 5 zestawów do wyboru na jakie chyba powinno mnie byc stac :)

1. Denon 1507 + Denon 1730 + Wharfedale cr40+cr30+cr central = 3200zl
2. Denon 1507 + Denon 1730 + Wharfedale cr30+cr10+cr central = 2800zł
3. Pioneer 516 + Pioneer 490 + Taga 605 = 3200-3300zł
4. Onkyo 504 + Onkyo 404 + Quadral Quintas 500 = 3200zł
5. Onkyo 640 + Onkyo 404 + M-Audio Hts 700 = 2879

Zdaje sobie sprawe ze te nieco droższe mogą być lepsze ale chcialbym 2 ale wiekszośc z was zna sie tu dużo lepiej ode mnie i z chęcia poslucham rad. Nie jestem audiofilem jesli to pomoże ale chyba sprzet jest nienajgorszy :).
Z gory dziekuje za rady.
 
Ostatnia edycja:

jotgie

New member
nie znam się zupelnie i tez poszukuję informacji o tym co wybrać... ale z tych podzespołów na pewno na uwagę zasługują denon, onkyo i whaferdale. quintasy i pioneer tez są często wymieniane, ale to chyba trochę niższej klasy sprzęt... takie mam odczcia, po kilku miesiacach czytania:))

w kolejnym wątku znalazłem cos takiego:

grzeinik napisał:
Odsłuchałem już tego 504 z QQ 500 i niestety porażka./ Zero basu, sama góra i tony średnie./ Natomiast nieco lepsze wrażenie zrobił na mnie zestaw denon 1507 + cristale 30 bodajże. Dlatego też skłaniałbym się ku Wharfedale'om.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Słuchałem ostatnio Denona 1707 z Dali Concept 6 i wypadło to całkiem przekonująco. Model 1507 gra tak samo, więc wart jest rozważenia. W połączeniu z Crystalami otrzymujemy subtelny, szczegółowy dźwięk.

Z tego zestawienia warto zwrócić uwagę na Onkyo 640. Jest pięciokanałowa odmiana modelu 604. I jeśli się nie mylę, może mieć do zaoferowania zbliżoną jakość dźwięku. Kolumny M-Audio są tu słabszym punktem, ale całość powinna zagrac w miarę poprawnie.

ArtS :)
 

Serdello

New member
Z tego co widzialem Onkyo 640 jest 7x125W wiec wydaje sie ciekawy ale te M-audio troszke odstraszaja.
Skoro daradzasz Crystale z Denonkiem to chyba nad tym sie zastanowie powaznie, wlasciwie to tylko do filmow kino jakis stosunek 95/5 bo do muzyki mam calkiem fajna wiezyczke ktora mi wystarcza.
Dzieki jednak za rady, numery 3 i 4 zostaly juz skasowane z wyboru :) Prowadzi nadal 2 przed 1 i 5. :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W kinie M-Audio poradzą sobie całkiem dobrze. Osobiście znam połączenie M-Audio 8800 z kilkoma amplitunerami i było fajnie. Więcej szczegółów w mojej stopce. Ale Crystale to może być dość ciekawy wybór. Radzę posłuchać, jeśli dasz radę.

ArtS :)
 

Serdello

New member
Stoja obok siebie, wiec powinno dać sie posluchać, ale moze bedzie jakas promocja na ten nr 1 z crystalami 40 wtedy by juz by bylo calkiem super:) gdyby cena byla z 2500-2600 (promocja ma byc bez VAT czyli cena spada 22%)
Do tego ja licze ze jak wlacze to sasiad bedzie musial szyby w oknach trzymac, a przy wybuchu na filmie przybiegnie przerazony co wybuchlo mi w domku ;p
 
Ostatnia edycja:

wistocie

New member
Serdello napisał:
Z tego co widzialem Onkyo 640 jest 7x125W wiec wydaje sie ciekawy ale te M-audio troszke odstraszaja.
ONKYO 640 to 5 X140(6ohm) ew. ONKYO 604 to 7X140( fronty 4ohm reszt 6ohm)

Jeżeli wybierasz tylko zestaw do kina to zastanów sie jeszcze nad ampli
Yamaha np RXV459 + jakis zestaw JBL np JBL Balboa powinienieś się zmieścić w 3000PLN
Dlaczego ?
Yamaha uzanawana jest jako najlepsze w (tej cenie) rozwiązanie w kinie
To samo JBL to głownie kino.
A przedewszystkim posłuchaj sam takie zestawiki to może Ci pomóc.

JBL sam mam i do kina jak znalazł -polecam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zestaw Balboa wyjdzie trochę ponad 2000, ale w połączeniu z Yamahą powinien być wart rozważenia. Generalnie do wywołania dreszczyka emocji u sąsiadów, musisz mieć subwoofer, a ten w Balboa już jest. Balboa występują tylko w jasnym, dębowym kolorze.

ArtS :)
 

Serdello

New member
Yamahe rowniez ogladalem, ale malo ktory zestaw posiada dvd Yamahy 661 czyli posiadajacy HDMI. Choc fakt JBL z tego co slyszalem wymiataja
 
Ostatnia edycja:
Do góry