Pomóżcie wybrać 8k czy 4k ?

mlody_tm

New member
Właśnie chodzi mi bardziej co myślicie o tym upscalingu... bo tak chwalą się tym inteligentym przerabianiem obrazu... czy bedzie żyleta bardziej jak ten model 4k...
 

SDman

Banned
Mimo zapewnień w salonie Samsunga, że 8K lepiej skalują niż 4K to nie udało mi się tego potwierdzić.
Kuszące jest jak najbardziej ale ostanie "duże" samsungi miały swoje problemy z matrycami -DSE. Kolega z Euro pokazywał mi jak można za tytle pieniędzy mieć takie "coś".
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Żaden TV 8K nie przeskaluje dobrze obrazu FHD nie pisząc o 720p. Jeśli oglądasz filmy tylko w 4K to czemu nie. 8K to teraz przyneta na naiwniaków lub snobów. Zastanów się tez powaznie nad TV SAMSUNG. Wszechobecne DSE potrafi strasznie zepsuć oglądanie sportu. Kup SONY 85XH9505 i bedziesz zadowolony
 

mlody_tm

New member
a czerń ? 85XH9505 ?


mi chodzi głównie o to... żeby już nie bylo cloudingu jak w moim 75 philips IPS pus803....



no szlag mnie trafiał z tym cloudingiem.


i pomyślałem o QLED....


a może jednak Sony,


HDR też dla mnie ważne...
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie porównuj tego PHILIPS-a dop SONY XH9505. To zupełnie inna półka. Chcesz miec DSE i clouding jkup SAMSUNG-a. Chcesz mieć spokój kup SONY. Obejrzyj testy tego TV na Youtube i zobacz. Czerń jest super jak na LCD. Ja mam wersję 49 cali i jestem bardzo zadowolny.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy ktoś Wam płaci za te pierdoły z DSE, ale odechciewa się czytać postów związanych z tv na tym forum. Jakiś czas temu szukaliśmy tv dla ojca. Oledy skreślone bo tv śmiga kilka godzin dziennie, konsole, youtube itd wypaliłby się w 2 tyg. Padło na Samsunga 75q95t. Te Soniaki o których piszecie czy LG nano to dwie pólki niżej od q90/q95t. Pod względem czerni czy HDR miażdży wspomniane wyżej modele. DSE podczas oglądania piłki? Nie zauważyliśmy nic takiego.

Dla chcących kupić oleda mała rada. Odpalcie grę RDR2 albo inną gdzie akcja toczy się na białym tle, śnieg itd. Stawiając obok siebie Oled i LCD zauważycie, że na Oled nie ma białego koloru, tylko jasny niebieski:)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nikt nikomu nie płaci. Poczytaj na formach i popatrz na materiały z youtuba umieszczane przez testrów TV. . Wszędzie jest dużo informacji o problemie z DSE w SAMSUNGACH Q80 i Q90. Oczywiście moze trafić się wyjątek. Zawsze mozna zaryzykować i zwrócić.
 

SDman

Banned
U mnie też kieszeń pusta, co więcej to nie ja tylko sprzedawca co prawda znajomy ale pokazywał mi ten efekt na Samsungu.
Ja nie wykluczam również dla siebie modelu Q90T.
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Nie wiem czy ktoś Wam płaci za te pierdoły z DSE, ale odechciewa się czytać postów związanych z tv na tym forum. Jakiś czas temu szukaliśmy tv dla ojca. Oledy skreślone bo tv śmiga kilka godzin dziennie, konsole, youtube itd wypaliłby się w 2 tyg. Padło na Samsunga 75q95t. Te Soniaki o których piszecie czy LG nano to dwie pólki niżej od q90/q95t. Pod względem czerni czy HDR miażdży wspomniane wyżej modele. DSE podczas oglądania piłki? Nie zauważyliśmy nic takiego.

Dla chcących kupić oleda mała rada. Odpalcie grę RDR2 albo inną gdzie akcja toczy się na białym tle, śnieg itd. Stawiając obok siebie Oled i LCD zauważycie, że na Oled nie ma białego koloru, tylko jasny niebieski:)

A ja myśle, ze albo trafiłeś na dobra matryce (co praktycznie przy tym modelu się nie zdarza) albo nie zwracasz na DSE uwagi. Poczytaj sobie proszę forum AVS i daj znać co tam wyczytałeś i czy pisanie o tym problemie jest dla nas opłacane... Przeczytaj również recenzje na Rtings. Obejrzałem w sklepach w Krakowie ok. 20 sztuk (Q90 oraz Q95) i w każdym było takie DSE, ze przy oglądaniu piłki nożnej był to dramat. W moim starym 8 letnim Philipsie było o wiele lepiej. I znów podkreślę - bo miałem obydwa TV obok siebie, ze pisanie ten TV jest 2 polki wyżej od XH95 jest nieprawda. Odrobine wyższa jasność, która i tak w jednym i drugim wypala oczy....Chyba, ze HDMI 2.1 daje mu taka przewagę? Obydwa maja swoje wady a jednolitość matryc w Samsungach na ten rok jest tragiczna.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przy okazji, mam XH9505 i jest to pierwszy tv LCD jaki widzę, który nie ma dodłownie żadnego cloudingu. Tak równo podświetlonej matrycy jeszcze nie miałem.
 
Do góry