Pomóżcie w wyborze Liczę na Was !!!

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie " żońdziło" a " żądliło":) i nadal żądli. Czasem na seansie to się zastanawiam, czy te efekty surround tak na mnie działają czy po prostu mam owsiki, bo nie mogę w miejscu wysiedzieć. Takie wrażenia:razz:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oglądałem tydzień temu:), tylko w oryg. wersji Ang i napisy. Nawet fajna część, taka do piwka. Ja lubię takie filmy z efektami do odpręzenia się w weekend.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Muszę w końcu sprawić sobie jakiś player co łyknie DTS HD. Przy DD jest dobrze zmienię na DTS jest znaczna poprawa szczegółowości nic tylko móc ogarnąć w HD, no ale jeszcze muszę trochę odczekać:) ehh
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie nie wiem czy czytałeś inne tematy? Ja też jestem przed zakupem BD. Tylko Lolek stwierdził, że niektóre wydania BD są gorsze dźwiękowo od wydań DVD, i to mnie z lekka przyhamowało. Kupno dla samego kupna nie ma sensu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla tego i ja jestem w tak zwanej czarnej d...e hehe. Ja bardziej będę szedł w kierunku odtwarzacza multimedialnego. No i mam nadzieję, że z czasem moje warunki się poprawią i uzyskam pełnię sceny i odpowiedni metraż dla mojego zestawu:)
 

hans2

Banned
Muszę w końcu sprawić sobie jakiś player co łyknie DTS HD. Przy DD jest dobrze zmienię na DTS jest znaczna poprawa szczegółowości nic tylko móc ogarnąć w HD, no ale jeszcze muszę trochę odczekać:) ehh

dd ma max bitrate bodajze 640kb/s. dts chyba cos kolo 1500kb/s wiec roznica bedzie bardzo czytelna.
zawsze tak jest jak porownujesz srednia jakosc z wysoka jakoscia.

natomiast dts a ktorykolwiek format hd to juz nie ma takich oczywistych roznic.
w kazdym badz razie na razie nie slyszalem.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
W "Avatarze" na BD w DTS HDMA bitrate dochodzi do ponad 5,0 Mbps, więc chyba drobna różnica jest.;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
no wlasnie powyzej pewnego progu ponoc ciezko to wychwycic.
byc moze dobra analogia to jakbys sobie porownal film w rozdzielczosci full hd i ultra hd na 40" z 3 metrow. niby 4x wiecej danych ale...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
hmm piatek wieczor to pewnie kolega juz zaczyna widziec DZWIĘK ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście piątek wieczór (w zasadzie sobota) trochę nie zajarzyłem ,myślałem że o obrazie mówicie :krol:
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie mam nic na przeciw być z Wami jeszcze więcej niż 10 lat ;)
A brzydkie kaczątko ma to do siebie, że jak się je włączy to staje się pięknym łabędziem :D

Ale dzięki za troskę, jakoś tak miło mi się zrobiło ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

martinez1908

New member
A wracając do tematu ;) to budżet jakiego nie chciał bym przekroczyć to jakieś 8k plus kabelki tysiak. Za kolumny Avanto 5.0 2500,- + subwoofer 1500,- Marantz to ok 4 tyś.

Dlaczego MaRANTZ? Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie ale z wymienionych (Marantz, Onkyo, Denon) wydawqał mi się "najpoważniejszą " opcją i nie chciałbym tu nikogo urazić. Te firmy znam. Niestety Audio Pro Avanto 5.0 mi nic nie mówi :( Wyglądają dizajnersko ale chwilowo nie mam czasu aby się umówić na odsłuch. Teraz mam w stereo Jamo. Szwagier ma Paradigm i też "ładnie" grają lecz niestety ich cena dość powala i znacząco przekracza mój budżet.

Tutaj link do tych kolumn www.audiopro.com/products/avanto-50-hts

Zapomniałem dodać iż link jest po angielsku.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Avanto to też swieza nowosc, ale skoro masz Jamo, to nie spodziewaj się mega przeskoku jakosciowego na kolumnach 5.0 za 2500 zl. Do tego elektornika za 4 tys to troche nieprzemyslane proporcje. Odwortnie bedzie znacznie lepiej.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie ma sensu kupowac Marantza do takich kolumn bo nie wykorzystasz potencjalu muzycznego tego ampli. Co to wogole za kolumny, 2500 +1500 za suba to jest 4000 to za te pieniadze mozesz kupic zestaw 5.1 renomowanej firmy, sprawdzonej przez innych. Pierwsza z brzegu propozycja to zestaw JBL studio 180 z subwooferem, bez subwoofera to Dali Zensor 5 za nie cale 4000zl. Kolumny to podstawa i tu nie ma co oszczedzac. Tak jak mowi Krzysiek, lepiej kup porzadne kolumny za powiedzmy 5 tys i do tego za 3tys amplituner Denona czy Harmana i bedzie bajeczka. Marantz owszem sprzet wg. mnie rewelacja ale zakup ma sens jesli bedzie on gral z odpowiednimi kolumnami. To tak jakbys kupil TV 60 calowy aby ogaldac na nim divixy.
 

martinez1908

New member
Budżet jak już pisałem to 9 tyś z tym że tysiak odejdzie na kable. Sub to Paradigm CINEMA. Ampi już też wybrany: Marantz 6007.
Krytykujecie te kolumny bo je mieliście okazje słuchać czy tylko dlatego że kosztują 2500?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No to skoro decyzja podjeta to nie widze powodu po co nas pytasz o zdanie. My radzimy Ci tak aby bylo najlepiej.
 
Do góry