Pomóżcie w wyborze amplitunera

Doni

New member
Witam

Proszę o waszą pomoc w wyborze amplitunera ewentualnie zmianie głośników.

Mój sprzęt to:
TV Panasonic TH-42PV700 audio podłączone do zestawu optycznym
kino domowe HT-XQ100 połączone HDMI do TV
playstation3 podłączone do TV HDMI
cyfrowa kablówka multimedia podłączone do TV HDMI
pokój 3,5x3

Mam pytanie o wybór amplitunera tak do 3000zł (fajnie jeśli byłoby w połowie drogi:) ), na początek musiałyby być te głośniki z zestawu, ewentualnie dokupienie centralnego tylnego, chyba że trzeba wymienić ale wtedy proszę o propozycje jakiś zgrabnych głośników ze względu na małe pomieszczenie 3,5mx3m do 2000zł. W jaki sposób najlepiej by było to podłączyć. Zależy mi na jak najlepszym dźwięku i jakości obrazu, lecz głośne słuchanie odpada bo mieszkam w bloku:( i druga 1/2 raczej nie lubi głośnego słuchania/oglądania filmów.

Plizzz pomóżcie.
 

Doni

New member
A co do głośników to mogą być ??
Z tym podgrzaniem to trafiłeś w 10, druga połowka się ucieszy ;)
 
Ostatnia edycja:

iqpablo

New member
ja ostatnio kupilem glosniczki jbl178, a na alegro dokupilem jeszcze 2 satelitki z takiego samego zestawu i teraz mam jbl178 w zestawie 7.1

fajne glosniczki, fajnie graja na takich wlasnie romiarow pokoj jak podales graja mi looksusowo :)
 

Doni

New member
Dzięki, looksusowo to mi się podoba ;)
A co od amplitunera to może 705 czy na te warunki to będzie przesada??
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
705 nie będzie przesadą, gdyż nie musisz wykorzystywać jego mocy. A zagra zawsze lepiej od 605. Problem w tym, że w tym pomieszczeniu nie poszalejesz z głośnikami i tutaj może nastąpić poważne ograniczenie systemu.

Biorąc powyższe pod rozwagę, lepszym rozwiązaniem będzie zakup 605 i do tego Infinity Primus HCS 5.1.

ArtS :)
 

dstary

New member
Witam. Miesiac temu zakupilem tv Panasonica 32LX70P i teraz mysle o polepszeniu dzwieku bo z samego tv jest troche kiepski. Mozecie mi polecic jakis w miare dobry amplituner i glosniki w cenie do kolo 1500? Jestem swiadomy ze srodki sa ograniczone i jakiegos wypasu nie bedzie za to ale na pewno bedzie lepeij niz bez niczeggo. TV stoi w pokoju o pow. kolo 16m2.
 

iqpablo

New member
w miare dobry za ta cene to raczej kiepsko, no chyba ze chcesz zwykle stereo, a nie kino domowe. proponuje dolozyc jeszcze jakies 500 zl i kupic jbl178 + onkyo 505, a jak dolozysz jeszcze dodatkowo 700 zl to wez onkyo 605 jest bardziej rozwojowy.

jak chcesz to nawet moge ci sprzedac moj 505 bo kupilem 2 tygodnie temu ale chce jednak kupic 605 (moze ktos inny chce kupic???)
 

dstary

New member
W takim razie zbieram na jbl 178 + onkyo 505 skoro mowicie ze to najlepszy wybor (oczywicie w ograniczonej cenie). szczerze mowiac to wczesniej sie nie spoodziewalem ze to az tyle kosztuje ale coz jak mus to mus... ;] myslalem o ratach ale chyba lepiej nazbierac gotowke i kupic taniej na allegro badz sklepie internetowym niz przeplacac w sklepie dla idiotów...
 

Doni

New member
Dzięki,
Mam jescze pytanko odnośnie tych moich głośników z zestawu samsunga HT-XQ100 czy ich wymiana w tak małym pomiesczeniu da słyszalne efekty??(biorąc pod uwagę nie za głosny odsłuch).
 

Doni

New member
Witam właśnie wróciłem z zakupów i jak zwykle bywa wyszedłem z czymś innym:hmm: :

Cambridge audio-azur 540R v3
a gł. niskotonowy rubicon ra-10

czekam na konstruktywną krytykę lub pochwałe ;-)
Pozdrawiam
i jeszcze raz dzięki za all!!!
 
Do góry