Pomozcie prosze w wyborze zestawu: 3000 – 3500 za amplituner + kolumny

Witam wszyskich. Prosze o Wasze opinie i sugestie przy wyborze zestawu KD.
.. wiec tak... Salon ok. 30m2, otwarty na jadalnie z kuchnia nastepne prawie 30m2. W zwiazku z troche ograniczonym budzetem poczatkowo chce kupic amplituner lub wzmacniacz av z 2 frontami. Potem sukcesywnie sub z glosnikiem centralnym i wreszcie dojsc do 7.1. Do odtwarzania filmow i muzyki uzywam w tej chwili PS3 w proporcji 40 / 60%, oczywiscie jak syn podrosnie pewnie dojda gry. Muzyka… metal: od Metallica do Paradise Lost, rock: typu Maanam czy Linkin Park, muza klubowa: A. van Buuren i ta lekka latwa i przyjemna z radia, czyli na dobra sprawe (prawie) wszystko.
Wybieram sie na odsluch w przyszlym tygodniu, ale chcialbym wiedziec czego szukac i co z czym laczyc, a z moja mizerna wiedza na temat konfiguracji sprzetu bedzie to prawdziwe wyzwanie (bedzie to moj pierwszy zestaw KD). Jezeli chodzi o jakies “ulatwiacze zycia” to chyba przydatne byloby usb, moze 3D i 1.4, chyba ze cos mozecie tez w tej kwestii doradzic.
Budzet : 3000 – 3500 za amplituner i fronty do ok.1500 za sztuke, przy dobrej konfiguracji dopuszczam rozszerzenie tych zalozen.
Polecano mi w tym przedziale cenowym amp: Harman Kardon AVR 460; Maraantz 5005; Yamaha RX-V2065 / RX-V2067 / RX-V1065 ale takze RX-V765, jako ich tansza alternatywe; Onkyo TX-NR808 / TX-NR1007 / TX-NR708
Kolumny: Jamo S718 lub 708, Klipsch Synergy F3, Magnat Quantum 607, a moze B&W 684? lub cos wartego uwagi. Jest tez w koncu Tonsil Maestro II 180 (moge miec za pol ceny) jezeli komus przyjdzie do glowy konfigurowac to z powyzszymi ampl.
TV Sony 55NX810 z 3D ale chyba kupiony troche na wyrost, moze z czasem…
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie I konfiguracje, a przede wszyskim porady I opinie a takze inne sugestie

Z gory serdecznie dzieki wszyskim za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Trzeba się skupić na AVR460 i JBL Studio 190, dźwięk z takiego zestawienia po prostu się czuje.
 

piskle smoka

New member
Jako wlasciciel TX-NR1007 i glosnikow Elac FS 68.2 itd z tej serii b.polecam taka konfiguracje.Kino jak dla mnie bajka (wczesniej mialem pre amp Denon 2307 z H/K 970 i teraz przepasc,stereo-do sceptykow "najpierw niech posluchaja takiej konfiguracji pozniej komentarze")
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ja wierzę jak najbardziej, że może takie zestawienie grać na prawdę super, bo i model ampli bardzo udany i głośniki super, tylko niestety niedoceniane tutaj, bo mało kto je (a nawet o nich) słyszał. Natomiast chętnie bym się dowiedział jak z Denonem się zgrywały. Biorąc pod uwagę charakterystyki obu komponentów pewnie brakowało środka i dynamiki. Jak byś mógł napisać kilka słów, to chętnie poczytam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy Yamahę i Elaca na sklepie - więc znam ten smak. Oczywiście że graja extra . ALe jak miałbym już sięgać do przepaści to sięgałbym po Naima, Paradigme, Lexicon,MarkLevinson
MarkLevinson - Home
Lexicon - Home
Esoteric
Esoteric Company
To jest przepaść .
To jest tak że zatracasz się w muzyce, że prawie lewitujesz słuchając ulubionych nagrań.
Ja to odsłuchiwałem długo ale i tak za krótko bo tam pękają granice czasu.
 

piskle smoka

New member
Ja wierzę jak najbardziej, że może takie zestawienie grać na prawdę super, bo i model ampli bardzo udany i głośniki super, tylko niestety niedoceniane tutaj, bo mało kto je (a nawet o nich) słyszał. Natomiast chętnie bym się dowiedział jak z Denonem się zgrywały. Biorąc pod uwagę charakterystyki obu komponentów pewnie brakowało środka i dynamiki. Jak byś mógł napisać kilka słów, to chętnie poczytam.

Z denonem sluchalem okolo tygodnia(bez Pre Amp-u) i tylko stereo(z naciskiem na radio).Brzmienie niebylo zle (zalezy jakie kto ma wymagania),i model tego Denona tez sredni.Brzmienie lagodne, tak jak pisales brak srodka,w efekcie mialo sie wrazenie ze wszystko troche jak by przytlumione.Chcialbym tylko nadmienic ze niejestem jakims audiofilem czy kinomaniakiem.

Mamy Yamahę i Elaca na sklepie - więc znam ten smak. Oczywiście że graja extra . ALe jak miałbym już sięgać do przepaści to sięgałbym po Naima, Paradigme, Lexicon,MarkLevinson
MarkLevinson - Home
Lexicon - Home
Esoteric
Esoteric Company
To jest przepaść .
To jest tak że zatracasz się w muzyce, że prawie lewitujesz słuchając ulubionych nagrań.
Ja to odsłuchiwałem długo ale i tak za krótko bo tam pękają granice czasu.

Niechce byc niegrzeczny ale te przyklady ktore podales nieztrzymaja sie po prostu ani kupy ani d..y.Chodze twardo po ziemi i mierze sily na zamiary.W miare dobra jakosc za rozsadna cene, i zaznacze tylko ze dla mnie priorytetem bylo kino i to zeby wszystko ograniczyc do jednego klocka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam
jestem właśnie po pierwszych wizytach w sklepach. Udało mi się nawet posłuchać kilku kolumn i wzmacniaczy:

  1. Marantz SR 5005 : z BW 684 bardzo słabo, z Mission MX5 też bez rewelacji więc chyba "polegnie".
  2. Yamaha RX - V1067: z Mission MX5 całkiem nieźle, jakby ktoś próbował to MX4 są strasznie słabe; z Elac FS 68,2 całkiem nieźle - fajnie brzmiące średnie i wysokie i subtelny ale czyściutki bas jak dla mnie w porządku, ale mojej żonie z jej Linkin Parkiem nie powaliły na kolana;
  3. Yamaha RX - V767: z Elac FS 68,2 podobnie... i powiedziałbym, że brzmiały lepiej niż z wyższą Yamahą, z Mission MX5 całkiem nieźle - mocniej, chociaż nie tak czysto jak z Elac;
  4. na koniec najciekawsze... w naszym "ulubionym" MM Onkyo TX - NR609... najpierw z Klipsch Synergy F3 było super, potem ten sam amp z RF 62 - tu już bas "bił" po żołądku, potężna czysta muza, najpierw techno a potem przez Kult i LP aż po gothic Within Temptation. Na "deser" RF 82, które prawie urwały mi głowę. Niestey w MM 609 był najwyższym z ampli. Jak do tej pory zostały moim numerem 1. Jutro jadę do innego sklepu i mam nadzieje że uda mi się je przesłuchać z Yamaha RX - V1067 i HK i mam nadzieję że zagrają jeszcze lepiej z Onkyo TX - NR708 i 808.
 
Słuchałem dzisiaj Onkyo TX-NR609 i HK AVR 360 z RS-62, 82 i MA BX6. Przyznam, że jestem pod wrażeniem możliwości obu ampli jaki i kolumni prawdopodobnie będę wybierał pomiędzy tymi dwoma modelami. adamllca; dzięki za sugestię połączenia KH z Klipschem (pomimo że RS-82 dalej są moim No.1, to "trochę" za bardzo przekraczają mój budżet). RS-62 zagrały świetnie i z jednym i drugim. Mocny nisko schodzący bas, bardzo naturalny. Wysokie nie drażnią i nie męczą - przesłuchałem różne rodzaje muzyki, nawet takie które prawdopodobnie u mnie nie zagoszczą. BX6-ki również fajnie - bas bardziej "schowany" i mniej wyrazisty niż u poprzedników, ale też bardzo efektowny. Wysokie i średnie o wiele bardziej wyraźne, przy techno trochę zbyt ostre, ale ogólnie bardzo pozytywnie i na pewno godne polecenia w obu zestawach. :eek:k:
Niestety nie udało mi się porównać z nimi Yamahy 1067 i 767, ale może jutro.
 

adamllca

New member
Bez reklam
Rf82 - mozna wyrwac juz za 2400zł - u zachodnich sasiadkow ja tak zrobilem i sporo kasy w kieszeni zostalo , a jak nie to bierz Rf62 tez super kolumienki do twojego metrazu wystarcza i jak sie sam przekonales zarowno z Onkyo jak i HK wymiataja . A moze troszke zaczekac i kupic Rf82 jak jakas gotowka wpadnie do kieszeni :) w koncu to twoj No. 1 no ale decyzja nalezy do Ciebie :)
 
Szkoda, że nie mieszkam bliżej granicy to chętnie bym skorzystał, a tak prawie 400 km w jedna stronę do granicy to chyba nie do końca się opłaca przy dzisiejszych cenach paliwa.
Pozostaje tylko zdecydować się na ampli, chociaż chciałbym jeszcze rozszeżyć sobie wybór o Yamahe, a przy kolumnach posłuchać jeszczcze jak sugerował blackninja JBL Studio 190 i Magnat Quantum 607.
Wybiorę się jutro na kolejny odsłuch, po powrocie napiszę co i z czym udało mi się połączyć i jak to (subiektywnie) wypadło.
 

adamllca

New member
Bez reklam
jesli tak w glowie ci zawrocil Klipsch to powiem ze Yamaszka w moim odczuciu wypadla slabiej niz HK , to polaczenie to mieszanka wybuchowa :) ale ocen sam i bedziesz wiedzial na czym stoisz , ja proponuje w takim razie Rf62 +HK
 
Witam
Dzisiaj trochę inne zestawy niż planowałem, ale warto było posłuchać. Sporo tego dziś było, więcżeby wszystko pamiętać potrzebne były notatki:lol:... więc tak...
  1. Onkyo TX-NR1007: Canton Chrono 507 DC - wysokie w miarę naturalne, średnie sporo "podkolorowane" przez co bas w ogóle za nimi zniknął. KEF Q500 - w porównaniu z poprzednią o wiele lepiej. Wysokie ok, nie drażniące ucha, średnie uwydatnione, przez co niskie trochę ginęły w tle. Ogólnie nie najgorsze. Energy RC50 - wszystkie tony równo, Żaden nie dominuje nad drugim, zero sztuczności, przez to bardzo czysto. Warte zainteresowania, ale nie porywają. Dali Lektor 6 - tu było świetnie! Wysokie jakby trochę "przycięte" ale dobrze słyszalne. Średnie super komponują się z niskimi, a bas bardzo wydatny, chociaż nie tak wydatny jak w RFach Klipscha. Świetna dynamika, na prawdę warte polecenia.
  2. Onkyo TX - NR609: Energy RC50 - tu zadecydowała klasa sprzętu; jeżeli z 1007 było dobrze, to tu już przeciętnie i szybko poszła w odstawkę. Okazała się po prostu nijaka. Z 609 odpadły. Dali Lektor 6 - tu było słychać różnicę sprzętu. Wysokie mocniejsze, takie "cyfrowe" trochę denerwujące, ale słyszałem już gorsze. Z tego powodu średnie trochę miej słyszalne, a bas już nie tak wydatny. Pomimo tego najlepsze z dzisiaj słuchanych i również w tym zestawie można brać pod uwagę.
  3. Niestety sklep nie prowadzi HK, a najwyższą Yamahą był RX - V767: na "polu bitwy" został tylko Dali Lektor 6 - podobnie jak z 609-tką było bardzo dobrze. Trochę mniej basu, wyższe nieznacznie mocniej słyszalne. Moim zdaniem bardzo wszechstronna kolumna i na pewno warta przynajmniej żeby dodawać ją do porównania przy wyborze.
 
Dzisiaj był ostatni odsłuch i od razu zamówienie. Na początek poszedł HK AVR460 z JBL Studio 190 jak sugerował blackninja. Przyznam że wrażenie niesamowite. Te kolumny są na prawdę warte dużo więcej niż to za ile je sprzedają, ale to dobra wiadomość dla nas - kupujących. Na zamianę wziąłem z 190kami Onkyo TX-NR808 i zostałem "rozjechany", już wiedziałem że Harman "poległ" a JBLki sprawdziły się i na LP i na Slayerze (chociaż troche zabrakło im niskich przy trashu), świetnie też było przy klubowej Armina. Żeby dodać smaczku sprzedawca podłączył mi RF-82 i na tych samych kawałkach pozwoliłem sobie na 80% mocy - to byłą MA-SA-KRA. Gdybym zaczął od tego zestawu pewnie zaoszczędziłbym na czasie i kilometrach, ale na prawdę było warto posłuchać różnych sprzętów.
Finalnie zamówiłem Onkyo TX-NR808 + Klipsch RF-82. Oczywiście znacznie przekroczyłem założony budżet ale trudno; a przecież jeszcze kable... itd. Chyba nie wytrzymam do poniedziałku, zanim mi wszystko przywiozą; srebrnego nie było na stanie w sklepie.
Serdeczne dzięki wszystkim użytkownikom za pomoc i rzeczową dyskusję na forum. Jak już dostanę, ustawię i załączę w domowych warunkach podzielę się wrażeniem, chociaż jeszcze nie opadło to z dzisiejszego popołudnia.
Pozdrawiam wszystkich!
 

Hoaxx

New member
Tak z ciekawości pytam, bo to i tak nie mój przedział cenowy - ale do takiego zestawu, żeby też za kino domowe robił, jeszcze satelitki, center i sub dochodzą, czy tylko (a raczej "tylko") 2x RF-82?
 
Witam
Dopiero pare dni temu wrocilem z "dalekiego swiata" po prawie 4 miesiacach wiec bardzo przepraszam za pozna odpowiedz.
Za Onkyo TX-NR808 zaplacilem 3500, za Klipsch RF-82 (seria I) po 1900 za sztuke (ale bylo to juz jakis czas temu) dodatkowo ze wzgledu na platnosc gotowka dostalem rabacik.
Oczywiscie docelowo ma byc z tego kino domowe; sub na razie mozna sobie podarowac bo bas i bez suba jest "potezny", co potwierdza wszyscy ktorzy sluchali tych kolumn. Centralka - RC-62 (w tym samym sklepie wiec tez bedzie taniej) + 2x RS-52 (jako efektowe do mojego salonu powinny wystarczyc). Chwilowo jednak inne wydatki, wiec centralna poczeka 2 -3 miechy, a reszta...
Pozdrawiam
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Dzisiaj był ostatni odsłuch i od razu zamówienie. Na początek poszedł HK AVR460 z JBL Studio 190 jak sugerował blackninja. Przyznam że wrażenie niesamowite. Te kolumny są na prawdę warte dużo więcej niż to za ile je sprzedają, ale to dobra wiadomość dla nas - kupujących. Na zamianę wziąłem z 190kami Onkyo TX-NR808 i zostałem "rozjechany", już wiedziałem że Harman "poległ" a JBLki sprawdziły się i na LP i na Slayerze (chociaż troche zabrakło im niskich przy trashu), świetnie też było przy klubowej Armina. Żeby dodać smaczku sprzedawca podłączył mi RF-82 i na tych samych kawałkach pozwoliłem sobie na 80% mocy - to byłą MA-SA-KRA. Gdybym zaczął od tego zestawu pewnie zaoszczędziłbym na czasie i kilometrach, ale na prawdę było warto posłuchać różnych sprzętów.
Finalnie zamówiłem Onkyo TX-NR808 + Klipsch RF-82. Oczywiście znacznie przekroczyłem założony budżet ale trudno; a przecież jeszcze kable... itd. Chyba nie wytrzymam do poniedziałku, zanim mi wszystko przywiozą; srebrnego nie było na stanie w sklepie.
Serdeczne dzięki wszystkim użytkownikom za pomoc i rzeczową dyskusję na forum. Jak już dostanę, ustawię i załączę w domowych warunkach podzielę się wrażeniem, chociaż jeszcze nie opadło to z dzisiejszego popołudnia.
Pozdrawiam wszystkich!
no to pogratulować wyboru,ale AVR 460
z klipsch rf82 nie słuchałeś,tylko z jbl190?
 
Wydaje mi sie ze nie, akurat AVR 460 nie. Sporo tego bylo, bo chyba nawet nie wszysko opisalem po odsluchach, na pewno byla 360 tak z RF-62, ale to polka nizej. 460 + rf 82 to moglaby byc mieszanka wybuchowa.
 
Do góry