Pomóżcie proszę, Indriana Line Tesi 560 czy Monitor Audio BR5

indrad

New member
Jestem nowy na forum, przygodę ze słuchaniem muzyki zakończyłemn wiele lat temu, gdzie AT9100 i Mediony były rarytasem - miałem ten sprzęt plus jakiś deck Kasprzaka.
Obecnie nostolgia powróciła i kompletuję sprzęt - jak gdzieś ktoś napisał - "Old is Gold".
Mam wzmacniacz Yamaha A970, adapter Technics, SL-DD33, aktywny soundbar Yamahy, a do tego kilka kolumn Panasonic z kina domowego.
Chcę kupić zestaw dwóch kolumn i waham się pomiędzu Tesi 650 i BR5. Muzyka to klasyczny rock np. AC/DC, nie pogardzę też Rammstein.
Co mi doradzicie - cena jednego i drugiego kompletu to 1 200zł.
Serdecznie za wsparcie każdemu z Was dziękuję.
 

citisus

Member
Umów się w salonie na odsłuch. Weź swój wzmacniacz i płyty które słuchasz ....sam wtedy zdecydujesz co ci odpowiada. Może jeszcze inny zestaw. To rzecz indywidualna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

citisus

Member
To zamów oba zestawy przez internet i w domu porównaj. Naprawdę trudno doradzić, bo każdy ma indywidualne odczucia.....wiele zależy od źródła dźwięku, wzmacniacza, pomieszczenia itd. itp.
Generalnie wzmacniacze Yamahy grają ostro, detalicznie....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

citisus

Member
Z tych kolumn słuchałem tylko Monitor Audio i nie specjalnie mi podchodziły. Ale ja jeździłem ze swoim amplitunerem i słuchałem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
28m2 to możesz wstawiać kolumny wielkości JBL Studio 280 z droższych. Może uda Ci się gdzieś łyknąć Arena 180.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio słyną z doskonałej stereofonii ,dźwięk bez problemu odrywa się od głośników ,bas też zejdzie nisko ....ale nie będzie mocny .Te kolumny nie nadają się do "szybkiego " i głośnego grania ,bo po prostu się pogubią ,natomiast super wypadają w repertuarze akustycznym i wokalnym ,świetnym partnerem będą dla nich klocki Music Hall ,NAD

Akurat zgadzam się z Blckninją w całości - JBL Studio 270 /280 biją na głowę wszystkie wymienione tutaj ,to jest naprawdę świetna seria pod każdym względem .Dźwięk Studio nawiązuje do innej kultowej serii JBL XTi ,które też były znakomite
 
Do góry