Pomóżcie ocenić i wybrać 55 cali tylko z dostepnych

Gizd

New member
Kiki, podziwiam Twoja wytrwałość. :)
Spędziłem dzisiaj pol dnia na jeżdżeniu po sklepach i porównywaniu.
I myślę, ze chyba zrozumialem wreszcie czego mi potrzeba.
Otóż nie kupie żadnego TV UHD.
Do odbioru tylko TV HD i SD byłby to absolutnie błędny wybór.
Po prostu każdy FHD TV dla mnie lepiej gra z takim źródłem sygnału niż UHD i koniec. :)
Ze względu na ograniczenie tylko do jednego sklepu w którym mogę kupić, zostają mi do wyboru tylko 3 TV i tu jeszcze raz, mam nadzieje ze ostatni proszę o pomoc w wyborze.
- Philips 55PFK5500
- Panasonic TX-55CSW524
- Panasonic TX-55DSW504
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoja kasa, Twój wybór.
Każdy Telewizor UHD z wymienionych gra lepiej z sygnału dedykowanego ( nie mylić sygnału podzielonego w sklepie) niż modele które podałeś.
W poście który opisałem podałem Ci telewizory 100Hz, a TY chcesz modele 50Hz.
Proszę tylko nie mów że modele 50Hz mają jeszcze lepsza płynność.
http://www.hdtv.com.pl/forum/szczeg...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html

https://www.youtube.com/watch?v=rvOO2lT3tMQ
https://www.youtube.com/watch?v=LloI3oRPOFI - tu masz odświeżanie 50Hz.

Na matrycy 100Hz masz to czytelne.
https://www.youtube.com/watch?v=BDo6-btIBQw
Więc jak widać Ty i ja mamy różne potrzeby.
Ale jeśli Ci pasuje to extra.
 

Gizd

New member
Nie chcem 50Hz, ale muszem! :)
Zamroziłem 9 tys ale jutro albo pojutrze będę miał w domu 3 TV i porównam sobie w spokoju.
2 FHD i jeden UHD. Jednak wszystkie 50Hz.
W sklepach oczywiście podzielony sygnał jest slaby, tyle, ze jednakowy dla wszytkich a wyraźnie FHD radzą sobie lepiej.
Telefunkem, który miałem jako pierwszy, miał katastrofalna płynność ale już LG ciut droższy mnie zadowalał pod tym względem. Widać nie jestem wymagający. W miarę dobry kontrast i jasność w miarę czerń i płynność i gotowe. Chce minimum no i oczywiście oceniam subiektywnie. Pewnych słabości chyba nie zauważam ale to dobrze, bo dzięki temu wyjdzie taniej :)
Ogólnie to i tak jestem rozczarowany obecnym poziomem i cenami. Moja 60-siatka Plazma LG śmigała jak ta lala a nie była niczym specjalnym, kiedy ja kupowałem a teraz takie walki mam żeby sie obraz w miarę sprawował.
Mam nadziej, ze sie wreszcie na, któryś z tych co będę miał zdecyduje jeśli nie to kupie ten TCL ale wtedy jeśli dalej nie będzie dobrze to już tylko Twoja wina będzie. :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz zawsze możliwość zwrotu lub wymiany.
Obu nam chodzi o zakup radości a nie zakup stricte.
W Twoim przypadku płynność to podstawa.
A o całości decyduje klasa cenowa !
 

Gizd

New member
Uprzejmie donoszę, ze biorę Philips 55PFK5500.
I nie kupujcie UHD do odbioru FHD bo to bezsens.
Philips 55PFK5500 bije wszystko co miałem i pasuje do moich upodobań a to jest ważne, bo wychodzi, ze marki maja swoje charakterystyki podobnie jak w samochodach i wybór musi być subiektywny dlatego ciężko doradzać, bo każdy ma swoje preferencje.
Przy okazji dowiedziałem sie, ze Panasonic = JVC, maja podobna charakterystyke, dlatego oba mi nie pasowały.
Philips bardzo podobny do LG ale wyraźnie lepszy pod katem obrazu (mniej niedociągnięć a podobna wydajność) gorszy SMART TV ale mnie to nie interesuje. Czarna ramka i znośniejszy pilot już tylko ostatecznie mnie utwierdziły, ze zostawiam Philips 55PFK5500.
Dzięki za rady, szczególnie Tobie Kiki i do następnego razu za parę lat. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten Philips naprawdę dobrze skaluje obraz i masz świetne obrysowanie obiektów na ekranie.
 

Gizd

New member
Ten Philips 55PFK5500 to mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Możliwości ustawień obrazu są niesamowite. W tym przypadku należało by skorzystać z profesjonalnej kalibracji, bo jestem pewien, ze nie wykorzystuje możliwości tego TV.
Jeśli ktoś ma gotowe ustawienia do tego modelu albo podobnego to będę bardzo wdzięczny za udostępnienie.
Właśnie chce jeszcze porównać z 100Hz-owym Tv żeby sobie wyrobić opinie.
Sport jeszcze bym sobie życzył w lepszej jakości. Skoki na igielicie, przeciętnie ale na tym na ogol przysypiam, wiec jeszcze sie da, ale boisko jest salbe, może 100Hz cos polepszy.
 
Ostatnia edycja:

Gizd

New member
Za dzień, dwa będę miał 50LF652V. Mniejszy bo przemeblowałem. Czy oprócz tego LG jest cos godnego polecenia 50 cali w porównywalnej kasie?
 

Gizd

New member
Faktycznie ten LG jest najlepszy z wszystkich ośmiu TV jakie miałem w domu. :) Czyli w sumie jeśli bym Was posłuchał od początku to zaoszczędził bym sobie zachodu. No ale teraz mam ciut więcej wiedzy i doświadczenia.
Philips na drugim miejscu. Reszta by sie u mnie nie utrzymała, choć specjalnie wymagający nie jestem chyba. Za kilka lat chyba będzie OLED albo cos laserowego.
 

Gizd

New member
To jest problem, bo myślę, ze ktoś inny nie ustawi pod mój gust tylko tak jak ma być według niego. Albo sie mylę?
Te ustawienia z YT mi nie pasują absolutnie. Dotyczą mniejszej wersji.
Jeśli by ktoś miał ustawienia na probe i je podał to będę wdzięczny.
Na razie korzystam jako bazy fabrycznych ustawień o dziwo ECO, które uważam za najlepsze ale na pewno mogło by być lepiej.
 

przemoprzem

New member
Witam. Czytam, czytam .... rodzice potrzebują wymienić 32 cale na coś większego bo salon duży 6x6 - padło na 55 cali. TV jedynie do cyfrowego polsatu więc 4k odpada więc szukam jakiegoś FHD do ok 3000 zł. Z tego co czytam kolejny wątek to najsensowniejszy będzie LG 55LF652V - dzwoniłem do lokalnego neoneta i zostało ich 6 szt w kraju. Mogą mi sprowadzić za 2949 zł - brać? Jest jakaś alternatywa w tym przedziale? Zastanawiać się nad TLC TCL F55S4805S za ok 2500? Jest jeszcze SAMSUNG UE58J5200 czyli 58" za ok 2600 w MM ale z tego wątku wnioskuje że lepiej odpuścić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie modle z matrycą 50 Hz.
Najtańszy model; 100Hz masz TCLa 55S7806 -gra bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację , ten LG 55" ma 100Hz.
W klasie 3 tyś zł masz jeszcze Panasonica 55CS630 z kalibracją.
 
Do góry