Pomóżcie kobiecie KDL-20S2030 VS LE23R82B

ewcia

New member
SONY KDL-20S2030 czy SAMSUNG LE23R82B

Proszę o pomoc. Chcę TV panoramiczny 20 - 23 cale. Nie większy i nie mniejszy bo taki mi pasuje do pokoiku. Mam na to 2200 zł. Ma służyć do DivX, CYFRY+ oraz oczywiście naziemnej. Odległość oglądania to 2 - 2.5 m.

Moje typy to:
SONY KDL-20S2030
SAMSUNG LE23R82B

Wielkość ma małe znaczenie. Przede wszystkim zależy mi na jakości obrazu!


 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z tych wymienionych wybierałbym Samsunga ale głównie ze względu na wielkość ekranu. a wogóle uważam że powinnaś sięgnąć po 26" Sharpa. Bo zmieścisz się w kwocie i przy tej odległości będziesz zadowolona z jakości sygnału nawet SD
 

pandzik

Member
Bez reklam
grisza_1982 napisał:
Nie wiem ja z poziomem czerni w tym Smsungu. Nie wiem tez jak bardzo Twoje oko jest wrażliwe na postrzeganie czarni. Ale wiem jedno w Sony serii "S" czerni nie ma. Jesli masz ochotę przeczytaj.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13502

Przestałbyś już z tą czernią. To już się staje nudne.

A co do ekranu to ja także, za Kiki'm, polecam ekran 26".
W cenie okolo 2tys, masz oprócz wspomnianego już sharpa takze samsunga R71 czy panasonica LX60 czy LE7P.
 
Ostatnia edycja:

grisza_1982

New member
pandzik napisał:
Przestałbyś już z tą czernią.

Czerń jest bardzo ważna, dlatego odradzam tego Soniaka,no chybz ze ktoś chce sobie w nocy nim pokój oświetlać.

pandzik napisał:
To już się staje nudne.

Może dla Ciebie, drogi kolego, człowieka który spędza na tym forum sporo czasu i czyta wszytko co się ukazuje, wiec nie czepiaj sie.

Pozdrawiam
 

ewcia

New member
26 cali nie wchodzi w gre, bo poprostu ma takie wymiary, że mi się nie zmieści. Też bym wolała wziąść Sharpa ale niestety nie ma panoram mniejszych niż 26'. Maksymalnie może być to TV 23 cale.
W soniaku jest tuner DVB, którego nie musiała będę później kupować. Cena jest podobna choć SAMSUNG choć większy to jest tańszy - około 1850, za SONY trzeba dać te 2200.
W samsungu podoba mi się, że ma 2 wejścia HDMI, co w najbliższym czasie może się bardzo przydać.:)
 

pandzik

Member
Bez reklam
ewcia napisał:
26 cali nie wchodzi w gre, bo poprostu ma takie wymiary, że mi się nie zmieści. Też bym wolała wziąść Sharpa ale niestety nie ma panoram mniejszych niż 26'. Maksymalnie może być to TV 23 cale.
W soniaku jest tuner DVB, którego nie musiała będę później kupować. Cena jest podobna choć SAMSUNG choć większy to jest tańszy - około 1850, za SONY trzeba dać te 2200.
W samsungu podoba mi się, że ma 2 wejścia HDMI, co w najbliższym czasie może się bardzo przydać.:)

Tuner DVB w Sony na nic Ci się przyda. Sygnał w Polsce będzie nadawany w systemie MPEG-4 a ten tuner obsługuje MPEG-2.
Kupuj samsunga. Rozmiar się liczy.
pozdrawiam
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Ja bym brał Sonego mimo że mniejszy , Sony ma lepsze formatowanie obrazu i wogóle obraz jest ostrzejszy - nie ma porównania.
 

ewcia

New member
No to teraz mam jeszcze wiekszy zgryz i nie wiem jak go rozwiazac. Nowy model SAMSUNGA czy przetestowany juz SONY. Plusow i minusow kazdego jest chyba po rowno, a ja dalej mam dylemat. Widzialam tego poprzedniwego samsunga i obraz mial do kitu - rozmywal sie , smuzyl itd. ,w tym nowym tego nie widzialam. Sony znany jest z bardzo dobrego obrazu i bardzo sie ceni.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Powiem tak , kupiłem kilka dni temu Sharpa SA1 - po podłączeniu w domu i ustawianiu parametrów na takie jakie lubię obraz bardzo poprawny ale tak się umówiłem ze sprzedawcą że mogę wziąc inny jak ten mi nie będzie pasował.Tego samego dnia przywiozłem Sony 2520 P i po ustawieniu parametrów zostawiłem Sonego.Nie będę tu wyrażał opinni bo tak naprawdę opinia jest w większości subjektywna który jest lepszy czy gorszy , ja zostawiłem Soniacza z kilku powodów : obraz ostrzejszy , kontrast wystarczy ustawic na pół gwizdka i co ważne dla mnie 2 HDMI a może rzecz jeszcze ważniejsza - dobre formatowanie obrazu nagranego w formacie 4:3.Za jakośc trzeba zapłacic , niestety:( ale warto:) :) :wink:
 

pandzik

Member
Bez reklam
Robertus, gdybyśmy porównywali tej samej wielkości lcd to też wybrałbym Sony.
Ale jak mam do wyboru model 23" i 20" to wolę większy. Na 20" naprawdę niewiele widać.
Napisy do DVD i Divx na 20" z 2m to może być katorga.
Pozdrawiam
 

ewcia

New member
Oglądałam te dwa telewizorki tzn. samsunga i sony i jak dla mnie to obraz jest bardzo podobny, więc zdecyduję się w tym przypadku na większy (i tańszy) czyli samsung. Widziałam takie w sklepach intarnetowych już za 1805 zł.
Gdyby miał ktoś jeszcze jakieś uwagi to pardzo proszę, bo zamówienie składam 1.06.2007 i mam jeszcze troszke czasu na przemyslenia! :)

Niestety ten SHARP co podał KIKI jest 4:3 a ja się uparłam na panoramę. Gdyby nie to wybrałabym właśnie sharpa.
 

twmax

New member
pandzik napisał:
Robertus, gdybyśmy porównywali tej samej wielkości lcd to też wybrałbym Sony.
Ale jak mam do wyboru model 23" i 20" to wolę większy. Na 20" naprawdę niewiele widać.
Napisy do DVD i Divx na 20" z 2m to może być katorga.
Pozdrawiam

Jakiej wielkości są napisy na 23'' LE23R82B ?


pozdrawiam


MAX
 
Do góry