Pomóżcie dobrać kolumny....

michalk80

New member
Potrzebuje pomocy w doborze kolumn...

Mam pokój na poddaszu ok 35m2 (mniej więcej 8x6m).

Planuje zakup kina domowego i mam dylemat pomiędzy Monitor Audio seria RX6 a KEF IQ90.
Napędzać to będzie Marantz 6004 + BR 5004 / 7004 (czy warto droższe BR?? - czy dekodery Dolby HD w odtwarzaczu BR są konieczne czy pozostawić dekodowanie amplitunerowi).

Zestaw w większości do kina, trochę muzyki (zapewne mp3...), i podłączenie do konsoli.

No i jeżeli ktoś może jakieś SUPER ceny na zestaw zaproponować to również jestem otwarty na propozycje... Interesuje mnie cały zestaw 5.1 + elektronika.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
tez mialem podobny dylemat i wybrałem MA RX, są bardziej uniwersalne od KEF'ów i łatwiejsze do napędzenia, i grają tez troche lepiej wg. mnie, Tobie radze brać RX8 na taki metraż.

Dekodery w odtwarzaczu są nie potrzebne jesli posiada je amplituner, dzwiek jest wysyłany w formie bitstreamu (zakodowany) po HDMI do amplitunera który to sie zajmuje juz jego zdekodowniem.
 
Ostatnia edycja:

michalk80

New member
a jeszcze kolejna sprawa...

pokój jest na poddaszu (ze skosami z 3 stron), podłoga kafle (będzie dywan na ok 1/3), wypoczynek ze sztruksu - ale czy znacie jakieś'patenty' na poprawę akustyki poprzez powieszenie czegoś(no właśnie czego...) na skosach?
 

michalk80

New member
no właśnie chodziło mi o coś raczej.... ładnego i ozdobnego...

czasami w kinach spotyka się takie 'poduchy' powieszone na ścianach... nie wiece gdzie można coś takiego dostać?

Myślałem też o jakiś gobelinach albo czymś takim... bo to raczej pomoże niż przeszkodzi tylko obawiam się że gobelin na skosie będzie dziwnie wyglądał...

A czy ktoś miał do czynienia z firmą APAMA z Częstochowy (www.apama.pl) lub ich produktami? - widzę że mają cały asortyment akcesoriów wygłuszających?
 
Ostatnia edycja:

mirek74

New member
Panele akustyczne

Witam
Jako że temat znam dość dobrze spróbuje trochę pomóc. Najtańszym kosztem jest zastosowanie paneli akustycznych z gąbek -takie stożki np. Proponuję użycie paneli stożkowych na ścianach i skosach oraz bardzo ważne paneli na rogi ( takie walce ). Wymaga to trochę wiedzy ale myślę że śmiało za kolumnami możesz zastosować panele stożkowe i te na rogi, jak będziesz dalej nie zadowolony to będziesz musiał dalej szukać, napisz wtedy to postaram się pomóc. Złotą zasadą jest aby zachować proporcję między pochłanianiem a odbiciem dźwięku, ani jednego ani drugiego nie może być za dużo.
PS. Co do skosów to bardzo dobrze że są bo nieregularne kształty ułatwiają adaptację akustyczną.
Tu na pewno coś znajdziesz Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.
Pozdrawiam Mirek
 

michalk80

New member
dzięki Mirku:)

tylko właśnie chodzi o te proporcje... czy jakoś procentowo można określić ile powinno tego być na ścianie? czy np jak skos ma 10m2 to powinno na nim być tyle albo tyle tych paneli.... No i czy razem jako 1 całość czy jakoś punktowo je rozmieszczać?

Czy grubość panela ma duże znaczenie czy raczej same piramidki robią efekt (nie chodzi mi o efekt żeby sąsiedzi nie słyszeli czego słucham;) ?
 

michalk80

New member
A jeszcze 1 sprawa... MA RX8 czy może ciekawsze byłyby Yamaha Soavo (wiem że to mode sprzed kilku lat ale to jednak flagowy model Yamahy!) ?? Bo widzę, że Soavo są dostępne w bardzo ciekawych cenach....
 
Do góry