Pomóżcie co wybrać!?

jacekwinto

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno już nie raz nękali was takimi pytaniami więc i ja spróbuje. Przerobiłem już naprawdę dużo materiałów w tym temacie ale i tak nie ma to jak spytać o opinie fachowców/użytkowników.
Chcę kupić dobry TV LCD i nie musi być on podświetlany technologią LED (cena 40' do 4000pln, 46' do 5000pln przy czym uzależniony jestem od sklepu Euro RTV AGD - 30x0%). Od Tv wymagam jak najlepszego obrazu przynajmniej w jego klasie cenowej, źródła obrazu to : PS3, N-ka i oczywiście Blue-ray oraz PC (HDMI). Zależy mi również na wyjściu audio cinch.
Widziałem już wiele modeli i Sony przemawia do mnie najmocniej (jakość). Jest jednak kilka typów i tu szczegóły zachodzą na siebie, na tyle, że nikt nie był wstanie mi powiedzieć ten model będzie naj... . Moi faworyci to 40'-46' W5500, W57.. , EX500 oraz WE5B. Dodam że przez "mgłę niepewności" przewijają się jeszcze dwa modele innych producentów Sharp 705 i samsung C650.
Proszę pomóżcie wybrać abym później nie musiał pluć sobie w twarz.
PS
Czy jest różnica w jakości matrycy między 40' a 46' (biorąc pod uwagę ten sam model) niezależnie od tego w jakiej odległości będzie się oglądać TV.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
 

Ares78

New member
Jeśli chodzi o przekątną to musisz podać odległość przy której będziesz siedział, bo generalnie warto kupić możliwie duży telewizor, ale jednocześnie odpowiedni do warunków mieszkaniowych. Przy sygnale SD dla 46 cali warto mieć tak 3m, jeśli jesteś wstanie tyle zapewnić to jak najbardziej warto pójść w tę przekątną. Co do samego modelu to w przyjętych ramach cenowych, jeśli zależy Tobie głównie na obrazie, a nie na wyglądzie to jest najlepszą opcją ex500, w5500 w większości przypadków na dzień dzisiejszy kosztuje nie dość, że drożej to jeszcze ma mniejsze możliwości.
 

jacekwinto

Klub HDTV.com.pl
VIP
oczywiście że jest.
A jaka to jest odległość ?

Około 3m. Pisze około bo będziemy się przeprowadzać ale na pewno nie więcej jak 3,5m.

PS
Chodzi mi o jakość głownie pod względem techniczny czyli czy np 46 będzie lepiej świecić od 40 albo czy jest ryzyko wystąpienia większej ilości artefaktów?

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

jacekwinto

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o przekątną to musisz podać odległość przy której będziesz siedział, bo generalnie warto kupić możliwie duży telewizor, ale jednocześnie odpowiedni do warunków mieszkaniowych. Przy sygnale SD dla 46 cali warto mieć tak 3m, jeśli jesteś wstanie tyle zapewnić to jak najbardziej warto pójść w tę przekątną. Co do samego modelu to w przyjętych ramach cenowych, jeśli zależy Tobie głównie na obrazie, a nie na wyglądzie to jest najlepszą opcją ex500, w5500 w większości przypadków na dzień dzisiejszy kosztuje nie dość, że drożej to jeszcze ma mniejsze możliwości.

W grę wchodzi praktycznie tylko obraz ze źródeł "HD" chociaż w N'ce są kanały SD, które też będę oglądał. Ale nic o gorszej jakości obrazu niż to nie będzie na nim oglądane.

PS
A miałem racje że porzuciłem wymienione modele konkurencji tj Sh 705 i Sam C650?
I jeszcze jedno, co to wogóle jest za model WE5B, bo bardzo mało nim jest info w sieci?

Dziękuje za pomoc i przepraszam za marudność.
 
Ostatnia edycja:

rakimm

New member
...
PS
....
I jeszcze jedno, co to wogóle jest za model WE5B, bo bardzo mało nim jest info w sieci?

Dziękuje za pomoc i przepraszam za marudność.

Co się tyczy w/w modelu to jest to zmieniona pod względem "pro-ekologicznym" odmiana modelu w5500.
Różnica dotyczyła przede wszystkim zmienionego rodzaju podświetlenia (z ccfl na hcfl), materiału z jakiego została wykonana obudowa oraz implementacji czujnika obecności.
btw ostatnia literka "B" oznacza kolor obudowy (B-czarny, W- biały).
 

Ares78

New member
I jeszcze warto wspomnieć, że efektem uboczny hcfl była lepsza równomierność podświetlenia, co do popularności to w poprzednich seriach prym wiodło w5500 tym bardziej, że jakość obrazu w przypadku obu modeli była bardzo zbliżona. W przypadku Twoich warunków faktycznie przekątna 46 cali będzie odpowiedniejsza, wiadomo im mniejszy telewizor tym sygnał SD będzie wyglądał lepiej, ale nie ma sensu też przesadzać z tym w drugą stronę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ponad 3,5 m - to przy nawet dobrym sygnale SD 46" będzie extra.
A w HD - rewelacja - nie będziesz musiał przysiadać się bliżej z fotelem do telewizora.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Porównanie ?

A ten model SONY KDL 46 EX 500, to do jakiej "starej" serii mozna porównać ? "W5500 " ? "V" ?
Bo jakoś jest on dość tani. Za 55" ok.5.500 zł.
 

Ares78

New member
A ten model SONY KDL 46 EX 500, to do jakiej "starej" serii mozna porównać ? "W5500 " ? "V" ?
Bo jakoś jest on dość tani. Za 55" ok.5.500 zł.

Pod względem jakości obrazu jest trochę ponad w5500 z poprzedniej serii, rozwinięto w nowszym modelu przede wszystkim możliwości multimedialne, takie jak obsługa divxów przez USB czy też możliwość komunikacji wifi po zakupie adaptera. Co do cen, to faktycznie, są niższe niż w przypadku w5500, ale tak samo było analogicznie w przypadku w5500 i w4500, telewizory LCD są po prostu tańsze...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dlaczego o to pytam.... ? Bo wbrew mojemu podpisowi mój TV znów zrobił się za mały ;-) Tak więć zamierzam sprzedać ok.roczny TV ( 5 lat gwarancji,której na nowe modeke już nie ma ) i kupić 52".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to sięgaj spokojnie po Sony 55ex500 , chociaż ceny 5500 raczej nie dostaniesz ale nie wiele więcej musisz dopłacić.
 

Ares78

New member
Dlaczego o to pytam.... ? Bo wbrew mojemu podpisowi mój TV znów zrobił się za mały ;-) Tak więć zamierzam sprzedać ok.roczny TV ( 5 lat gwarancji,której na nowe modeke już nie ma ) i kupić 52".

Jeśli chodzi o podpis to niestety bardzo często kupuje się za mały telewizor, ale kogoś kto się np. przesiada z kineskopowego ciężko przekonać, że 40 cali to robi się już standard :) Jeżeli jesteś wstanie zapewnić odpowiednią odległość dla sygnału SD przy przekątnej 55 cali to polecam zainteresować się właśnie ex500, bo w stosunku ceny do możliwości wychodzi chyba najlepiej z aktualnie oferowanych modeli Sony.
 
Do góry