Pomocy !!!

asoz

New member
Witam,
nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo jestem zielony w temacie platform cyfrowych. Do rzeczy. Potrzebuję pomocy. Problem jest następujący.
Chcę mieć 2 platformy, mianowicie Polsat Cyfrowy i N. Czy można te dwie platformy mieć na jednej antenie, czaszy czy jak tam... Jeśli tak to co muszę kupić ? Dwa konwertery ?? Jaki/Jakie konwertery ?? Jeden z dokoderów będze Nbox Recodrer czyli wymaga konwertera Twin tak ?? A drugi to dekoder Polsatu, ten HD bez dysku. Jak to zrobić ?? Czy muszę mieć dwie anteny ??
Pomóżcie proszę, bo się wyprowadzam i chcę mieć telewizje, a zanim przyjdzie "fachowiec" chcę mieć jakieś pojęcie. Z góry dziękuję
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dwie platformy będziesz odbierał z jednej anteny , potrzebny będzie (jeżeli będzie odbiór tylko z H.Birda) konwerter Quad z czterema wyjściami - dwa wyjścia na nrecordera + jedno na Polsat.
 

ernane

New member
do hd anteny minimum 80cm, quad i ustawienie hotbirda, do tego pociagniecie 3 kabli i edxydtko dziala. nie ma w tym roznicy w porownaniu do ustawienia pojedynczego konwertera na satelite. tylko inny konwerter;)
 

asoz

New member
I żadnej straty na jokości nie będzie ?? Kombinuje tak, gdyż elektryk spieprzył mi sprawę, i z dachu pociągnoł jeden kabel, a ja mam 4 telewizory, z tym że naraz, będą oglądane tylko dwa.

To następne pytanie. Czy jeśli na końcu tego kabla który leci do dekodera polsatu, zrobie rozgałęźnik na 3 telewizory, to tam gdzie podepne dekoder, czyli przy jednym z tych trzech telewizorów, będe miał obraz i również nie będze straty na jakości ?? Ale oczywiście naraz będzie mogł być oglądany tylko jeden tv. No i oczywiście dekoder pod pachę, i trzeba sobie z nim iść do jednego z tych trzech pokoi. Mam nadzieję, że mnie zrozumieiście, a jeśli nie cóż, ja też ledwo rozumiem co pisze.

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

PS A co mi by dał taki zez na astrę ?? Więcej niedekodowanych programów ??
 

acton777

New member
Bez reklam
zamiast zeza daj konwerter Monoblok (quad, twin, single- jaki potrzebujesz). Programów NIEKODOWANYCH, czyli FTA ;)

Elektryka kopnij w d... Od lat juz nie uzywa się jednego przewodu. Co do rozgałęznika sat, to nie ma takiej mozliwości. Najprostrze i najlepsze rozwiązanie to Multiswich. Tylko zastanów się najpierw, co chcesz, potem kupuj, bo Multi działa na innych konwerterach (quatro).
Polecam "szukajkę", jest wiele info nt. Multiswichy.
 

asoz

New member
acton777 napisał:
Elektryka kopnij w d...

Ja tylko go spotkam ;)

Dobra, postarałem się o zilustrowanie problemu



Jak się domyślacie, to czarne kółko to antena, kreski to kable antenowe. Dokładanie większej ilości kabli to ostatnie co chciałbym zrobić. O ile sprawa przy Nbox'ie jest czysta, problem zaczyna się z drugiej strony mojego arcydzieła. W miejscu, gdzie kończy się kabel lecący od anteny do " niczego " będzie jeden tv. Z tamtąd leci kolejny kabel do drugiego tv. Chciałbym z jednego abonamentu oglądać te dwa telewizory, ale tylko jeden naraz.

Co mam z tym zrobić ?? Czy da się to wogóle jakoś załatwić ?? Coś mi się obiło o uszy, że Cyfra ma takie coś bezprzewodowe ale dokońca nie wiem o co chodziło. Nie upieram się przy żadnej platformie. Chciałbym tylko, aby obraz nie stracił na jakości przez te wszystkie kombinacje.

Bardzo proszę o wyjaśnienie, bo teraz to już kompletnie nie wiem co tu się dzieje. :sad:
 

acton777

New member
Bez reklam
No to masz problem :(
Myślę, ze elektryk zrobił to po swojemu, czyli poprowadził jeden koncentryk i zamontował przelotowe gniazdo(a). Rozwiązanie to nadaje się tylko do sygnału analogowego (naziemna; CP,C+,N- po modulatorze). Problem zwiększy się za kilka lat (w planach 20012-13), gdy naziemna analogowa zostanie całkowicie wyłączona. W tej chwili mozesz jedynie podłączyć jakiś dekoder satelitarny, a dalej po modulatorze analogowo. Jakość sygnału na pewno się pogorszy( na "płaskich TV" wręcz fatalna) Splitter do C+, o który pytałeś nie wchodzi w grę.

Moja rada, poprowadz do kazdego gniazda osobny przewód na strych (garaz, czy gdzie tam masz jakąś "rozdzielnię"), bo za kilka lat całkiem wyłączysz sobie "dalsze" telewizory.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
asoz napisał:
... ...mieć 2 platformy, mianowicie Polsat Cyfrowy i N. Czy można te dwie platformy mieć na jednej antenie, czaszy czy jak tam... ... ...

Nie wiem czy ty możesz(dach, drzewa, itp itd), ale ja mam nkę rekorder w salonie, nkę dekoder w sypialni i PC w pokoju dla gości.

Oczywiście antena Corab a konwerter Quad i cztery kable.
Zero problemów, chyba że zachytrzysz 50 zł na konwerterze 25 na czaszy(kupisz za małą i siatkową) i na co najważniejsze 30zł na dobrych kablach.
Ja wszystko kupiłem na www.holex.pl

Kurier, trochę niesolidny, jest za darmo

Konwerter Quad Inverto IDLP 40QDTER+ naziemna
Antena Corab 900 biała kod: ANTSS1198Cena: 75 PLN
 
Do góry