pomocy!!!!!!!

Rudeford

New member
ernet napisał:
A tak na marginesie Panowie.. Czy jesteśmy w stanie zauważyć rózncę na obrazie miedzy 8 a 19 bit ?!

Chyba na stronie Sony widziałem zdjęcie pokazujące różnice pomiędzy 8 a 10-bitowym panelem, konkretnie był to zachód słońca. Tam faktycznie było widać różnice która w rzeczywistości jest raczej minimalna. Napisałem raczej bo nie miałem okazji porównać tych paneli na żywca. Jednak na moim 8-bitowym JVC zachód słońca wygląda tak jak na zdjęciu z 10-bitowego panelu. Czyżby kolejny chwyt marketingowy:confused:
Pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
Rudeford napisał:
Chyba na stronie Sony widziałem zdjęcie pokazujące różnice pomiędzy 8 a 10-bitowym panelem, konkretnie był to zachód słońca. Tam faktycznie było widać różnice która w rzeczywistości jest raczej minimalna. Napisałem raczej bo nie miałem okazji porównać tych paneli na żywca. Jednak na moim 8-bitowym JVC zachód słońca wygląda tak jak na zdjęciu z 10-bitowego panelu. Czyżby kolejny chwyt marketingowy:confused:
Pozdrawiam

Dlatego własnie spytałem ;-)))))) Ja też bym raczej nie zauważył różnicy. Zresztą oglądjąc TV skupiamy się raczej na treści niż na subtelnościach jakości obrazu
 

czago

Banned
To są rzeczywiście subtelności z wyjątkiem jednego:
wczoraj po kilkudziesięciominutowej obserwacji mogę stwierdzić, że mój LCD musi mieć MotionFlow+100Hz. Tylko w modelach wyposażonych w ten układ płynność obrazu przy ruchu kamery była zachowana. W modelach bez tego układu obraz minimalnie ale nieprzyjemnie szarpał/skakał (efekt stroboskopu) co dla mnie jest dyswalifikujące.
Różnic pomiędzy matrycami 10bit i 8 bit nie zauważyłem.
 

ernet

Active member
Bez reklam
czago napisał:
To są rzeczywiście subtelności z wyjątkiem jednego:
wczoraj po kilkudziesięciominutowej obserwacji mogę stwierdzić, że mój LCD musi mieć MotionFlow+100Hz. Tylko w modelach wyposażonych w ten układ płynność obrazu przy ruchu kamery była zachowana. W modelach bez tego układu obraz minimalnie ale nieprzyjemnie szarpał/skakał (efekt stroboskopu) co dla mnie jest dyswalifikujące.
Różnic pomiędzy matrycami 10bit i 8 bit nie zauważyłem.

A jaki to LCD z ciekawości zapytam.
 

czago

Banned
ernet napisał:
A jaki to LCD z ciekawości zapytam.

Za ok. 3 miesiące mam zamiar kupić 3 sztuki. Na dzień dzisiejszy byłyby to:
46X3500 (oglądanie z ok. 3m), 40X3500 lub ew.40D3000 (oglądanie z ok. 2,5 m) i 32D3000 (z ok. 2,5 m - do sypialni).
 
Do góry