pomocy z HDMI--DVI i upscaling

bildex

New member
Witam!
Mam pytanie odnośnie okablowania.
Czy jest możliwe że kabel HDMI--DVI jest na tyle słaby i kiepskiej jakości że daje gorszy sygnał niż dobry RGB.
JUż mówie o co chodzi .
Mam plazmę philipsa 42pf9967d i dokupiłem DVD 5900 także philips z HDMI.
Dokupiłem kabelek za 40 zł/2m na allegro.
Po podłączeniu , właczeniu upscalingu i otrzymałem:
- na plazma wyświetła obraz klatkowo czyli nie ma tej płynności jaką ma przy RGB. Opcja Digitał natural motion jest niedostępna przy tym podłączeniu. A obraz jest tylko w Widescreen z czarnymi dużymi pasami.
- Gdy włączam progresywne wtedy wyłącza sie opcja PIXEL PLUS 2 i obraz jest dużo gorszy .
Czy te klatkowanie może być przyczyną kabla słabej jakości ?
czy może jest to wada sprzętu .
Bardzo proszę o jakięs podpowiedzi.
Pozdrawiam Przemek:mad: :confused:
 

pepino

New member
cześć,
plazmy philipsa mają faktycznie ograniczone menu przy podłączeniu przez dvi (ja mam 42pf9966 i denona dvd 1920)
od razu na wstępie dodam, że nie wiem dlaczego masz efekt przeskakiwania klatek na obrazie (jeżeli kabel jest robiony w zaciszu domowym, to może to być przyczyną) - ja mam kabel hdmi-dvi za ok 100 zł kupiony w markcie, robiony w Chinach i działa dobrze
jeśli chodzi o obraz, to z własnego doświadczenia wiem, że najlepsze efekty daje ustawienie obrazu na funkcję pixel plus 2 (przy progressive scan z wejścia dvi miałem dziwne zwisy i ciemny ekran w zależności od sygnału na wejściu) poza tym przy panelu ALiS progressive scan to nieporozumienie (nie wiem co philips ma na myśli w tych modelach) bo obraz i tak jest wyświetlany w trybie interlaced
rodzaj podawanego sygnału zależy od tego gdzie masz lepszy upscaler: jeśli w dvd, to podawaj sygnał 1080i (wtedy twój tv będzie miał mniej do zrobienia), a jeśli w tv, to dawaj mu 576 (pal) - tv to przekształci lepiej, a dostanie sygnał bez błędów
pozdrawiam
pepino
 

bildex

New member
A możesz załączyć Digital natural motion przy dvi?
Ile pinowy masz kabel DVI?
Masz DVI-D czy DVI-I?
Możesz zmienić format wyświetlania przy DVI? Ja mam tylko WIDESCREEN.
Mówisz bym ustawił progresive w DVD a w plazmie Pixel plus.
Czekam na odpowiedź, thx
 

pepino

New member
bildex napisał:
A możesz załączyć Digital natural motion przy dvi?
nie widzę u siebie w ogóle DNM w menu - przy żadnym wejściu - nie wiem z czego to wynika

Ile pinowy masz kabel DVI?
mam kabel HDMI-DVI-D, pinów nie liczyłem, a nie chce mi się odpinać

Masz DVI-D czy DVI-I?
DVI-D (kabel), w plazmie jest gniazdo DVI-I

Możesz zmienić format wyświetlania przy DVI? Ja mam tylko WIDESCREEN.
nie, też mam tylko widescreen

Mówisz bym ustawił progresive w DVD a w plazmie Pixel plus.
nie, mówiłem abyś ustawił 1080i w dvd (o ile dvd ma lepszy upscaler niż tv) lub 576i - pal - w sytuacji gdy upscaler w dvd jest gorszy niż w tv (niestety nie wiem, jaki upscaler ma Twoje dvd)
w plazmie ustaw pixel plus

pozdrawiam
Czekam na odpowiedź, thx
 
Do góry