POMOCY. Yamaha rx-v1065 + Jamo 608 HCS3 z subem 250

larwal

New member
Jestem nowy, pozdrawiam wszystkich.
Proszę o pomoc!!!
Czytałem forum. Chodziłem, słuchałem, oglądałem itd itp..
Wybrałem jak temacie, w fajnych cenach, tzn po negocjacjach zamknąłem się w 5500pln, czyli w maxie tego co mogę na zestaw wydać. I już sie witałem z gąską, kiedy moja ukochana żona zaczęła się przypatrywać rozmiarom frontów i, o zgrozo, okazało się, że są za głębokie. Mam wnęki 32 cm głębokości, czyli kolumny nie mogą mieć więcej niż 30. No i znowu jestem w d..pie. Ręce mi opadły. Już osiwiałem wcześniej wybierając zestaw. Nie mam już siły. Pomóżcie. Jakie głośniki o ww wymiarach. Kupię w ciemno, pal licho odsłuchiwanie...
 

krisder

New member
Bez reklam
Wybacz, ale czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego uparłeś się wciskać kolumny we wnęki o tak małej głębokości. Dlaczego kolumna nie może wystawać, czy tylko ze względów estetycznych? Może chodziło o szerokość kolumny, to potrafił bym zrozumieć. Jakie porządne kolumny o głębokości 30cm masz zamiar zakupić do w sumie porządnego amplitunera. Oglądałem trochę zestawów i nie pamiętam głośników które grają o takiej głębokości. Jest coś takiego jak całkowicie płaskie głośniki, które nazywane są chyba (nie pamiętam dokładnie nazwy) magnetostatami ale ile to kosztuje i gdzie to kupić nie mam pojęcia. Moje fronty mają 38cm głębokości i stoją obok mebli o głębokości 40cm, mimo to wystają dobre 15cm przed szafkami. Są zbyt ładne aby je chować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są takie modele które i trafią Ci jakością i rozmiarami, myślę ze również wyglądem.
Podaj jeszcze jakie masz warunki w mieszkaniu?
Jakiej muzyki będziesz słuchał ?
Ile kasy na kolumny ?
Jaki kolor ?
 

larwal

New member
Wybacz, ale czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego uparłeś się wciskać kolumny we wnęki o tak małej głębokości. Dlaczego kolumna nie może wystawać, czy tylko ze względów estetycznych? Może chodziło o szerokość kolumny, to potrafił bym zrozumieć. Jakie porządne kolumny o głębokości 30cm masz zamiar zakupić do w sumie porządnego amplitunera. Oglądałem trochę zestawów i nie pamiętam głośników które grają o takiej głębokości. Jest coś takiego jak całkowicie płaskie głośniki, które nazywane są chyba (nie pamiętam dokładnie nazwy) magnetostatami ale ile to kosztuje i gdzie to kupić nie mam pojęcia. Moje fronty mają 38cm głębokości i stoją obok mebli o głębokości 40cm, mimo to wystają dobre 15cm przed szafkami. Są zbyt ładne aby je chować.

No tak, masz rację, generalnie. Mogły by wystawać, ale warunki są takie, że wtedy wystawałyby w ciągu komunikacyjnym, a przy moich 2 synach dojdzie najpewniej do ich uszkodzenia. Zastanawiałem się nad Tonsilem Siestą, ale podobno nie można teraz zmontować zestawu 5.1. Dlatego też pojawił się mój post. Pozdrawiam

są takie modele które i trafią Ci jakością i rozmiarami, myślę ze również wyglądem.
Podaj jeszcze jakie masz warunki w mieszkaniu?
Jakiej muzyki będziesz słuchał ?
Ile kasy na kolumny ?
Jaki kolor ?

Dziękują za odpowiedź. Pokój 6x5 m, trudny: otwarty z jednej strony na inne pomieszczenie. Słucham muzyka/kino:70/30. Głównie jazz,klasyka, czasem rock progresywny, no i radio oczywiście. Plan wydania 5500pln zawierał: ampli 2700 i głośniki 2800. No i kolor, bardzo ważny dla kobiety: wenge lub czarny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

squad05

New member
Moim zdaniem żona zrobiła Ci wielką przysługę, bo Jamo 606 maj spoory głośnik niskotonowy na boku więc wstawienie głośników miedzy meble jest tutaj pomyłką. Jak musisz wstawić głośniki miedzy meble to szukaj kolumn z br z przodu.
p.s.
jak widać żony nawet w kwestiach AV czasami maja rację ;)
 

larwal

New member
Moim zdaniem żona zrobiła Ci wielką przysługę, bo Jamo 606 maj spoory głośnik niskotonowy na boku więc wstawienie głośników miedzy meble jest tutaj pomyłką. Jak musisz wstawić głośniki miedzy meble to szukaj kolumn z br z przodu.
p.s.
jak widać żony nawet w kwestiach AV czasami maja rację ;)

Nie, to nie jest wnęka między meblami, bo takowych oprócz TV i foteli w tym pokoju nie posiadam. Niskotonowy może być z boku. Po prostu istnieje ścianka 32 cm do której chcę przytulić głośnik
 

krisder

New member
Bez reklam
Larwal! przytul żonę! Nie przytulaj kolumn do ściany, może to powodować przeróżne odbicia, dudnienia i tym podobne anomalia akustyczne.
 

Przezda

New member
Polecam Ci fronty Infinity Primus 360 maja przy zdjetej siatce 31,5 cm, z siatka 33cm, pozostale wymiary wysokosc bez nozek 99cm na nozkach 101, szerokosc 20,8 cm, poza tym, jak juz musisz je wciskac we wneke to maja ten otwor z przodu - fachowcy beda wiedziec jak to sie nazywa. Niektore kolumny maja ta dziure z tylu inne z przodu, jak przylozyc reke to czuc uderzenia powietrza. Wiec mysle ze we wnece to korzystniej, ze z przodu. Aaaaa i cena tez dobra na Amazon kropka De 344 eur/PARA !!! z dostawa i sa tez w kolorze czarnym co jest rzadkoscia w Polsce - tylko BUK
Pozdrawiam
Andrzej vel Przezda
 

larwal

New member
Polecam Ci fronty Infinity Primus 360 maja przy zdjetej siatce 31,5 cm, z siatka 33cm, pozostale wymiary wysokosc bez nozek 99cm na nozkach 101, szerokosc 20,8 cm, poza tym, jak juz musisz je wciskac we wneke to maja ten otwor z przodu - fachowcy beda wiedziec jak to sie nazywa. Niektore kolumny maja ta dziure z tylu inne z przodu, jak przylozyc reke to czuc uderzenia powietrza. Wiec mysle ze we wnece to korzystniej, ze z przodu. Aaaaa i cena tez dobra na Amazon kropka De 344 eur/PARA !!! z dostawa i sa tez w kolorze czarnym co jest rzadkoscia w Polsce - tylko BUK
Pozdrawiam
Andrzej vel Przezda


Bardzo dziękuje za odpowiedź. Muszę je gdzieś przesłuchać.
Pozdrawiam
 

NIEMEN

New member
Nie, to nie jest wnęka między meblami, bo takowych oprócz TV i foteli w tym pokoju nie posiadam. Niskotonowy może być z boku. Po prostu istnieje ścianka 32 cm do której chcę przytulić głośnik
Sprawdz z alu sa dobre i beda pasowc do wneki miedzy meblami np.
Canton Cd 300
Canton Cd 200
Magnat Neos
biale,czarne,srebne,sa z alu i stabilne.
 
Ostatnia edycja:

Przezda

New member
Infinty Primus

a gdybys zdecydowal sie na te kolumny to wiem gdzie najtaniej i nie koniecznie tylko w bukowej okleinie ale rowniez czarne

pozdrawiam
 
Do góry