pomocy w wyborze hdr 50cali

ursus83

New member
Witam pierwszy mój post na forum ale od paru dni wnikliwie przeglądam mam na oku 2 modele Samsung PS-50C450 ze względu na cenę pochlebne opinie i tak jakoś nie narzekałem na ta firmę nigdy ale nie udało mi się jakoś na żywo go zobaczyć oraz Panasonic TX-P50CE ewentualnie TX-P50X20E przystępna cena dziś go widziałem na żywo i naprawdę ładna jakość obrazu ale boje się trochę tej rozdzielczości czy aby na tak dużej matrycy nie będzie widać pixeli po podłaczeniu pc na 1024x768 i jak będzie wyglądała sprawa przeskalowania obrazu na niższa rozdziałkę np z filmów z 720p

odległość od ekranu = ~3 m
jak słońce świeci w pokoju = do południa pada do pokoju później problem znika
jak duży jest pokój = 4x4 16 m2
jaki masz obecnie telewizor = lcd lg 42cala hdr nie pamiętam modelu gdyż się przeprowadziłem a tv mamie zostawiłem siedziałem od niego jakieś 1,5-2m i mi odpowiadało było cacy :p
jakie programy najczęściej oglądasz = filmy z pc i polsat cyfrowy sd, programy muzyczne polsat cyfrowy sd, pc do przeglądania netu youtube gry itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = wieczorem w nocy
preferowana wielkość telewizora = 50
preferowana marka = samsung , panasonic
czego nie lubisz w telewizorach = smużenia
jakie urządzenia będą podłączone = PC (laptop po hdmi), polsat cyfrowy sd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 40% telewizja ,60% pozostałe.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = raczej na wprost
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = nie koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI laptop, polsat cyfrowy euro bo tylko taka możliwość jest
ile programów HD = 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor = średnio 6, ale czasem więcej, czasem mniej
ile osób zasiada przed telewizorem = 3
ma stać czy wisieć = stać docelowo może zawiśnie
jaka klasa cenowa = do 2800 zł
 
Ostatnia edycja:

ursus83

New member
coś nikt nie chcę doradzić :/ ale jak to już było pisane na forum najlepiej odpowiedzą mi własne oczy dziś widziałem samsunga ps42c450 / panasonic tx-50c2e różnica tylko vreal 4 a w x20 veral 5 mniejsza z tym oglądając te plazmy natrafiłem na lg 50pj550 i wmurowało mnie obraz nieporównywalnie lepszy od c2 / c450 , czerni naprawdę czarna trochę lepsza niż panasie i dużo lepsza od samsunga, nawet bym powiedział ze ten lg wyświetlał lepszy obraz niż panasonic tx-50s20
może ktoś coś doradzi bo w poniedziałek chciał bym już dokonać zakupy i chyba to będzie lg 50pj550
 

ursus83

New member
ciężko dostać x10 na necie widziałem kilka i to 3k+ cena a ja już zastanawiam jak zbić z ceny pj350 tańszy a tylko różni się divix po usb co mi absolutnie nie potrzebne
nie wiem co wy tak do tych panasonicow bo jak je widziałem na żywo to fajerwerków nie było nawet wypadały blado
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W swojej klasie jest najlepszy i w tym roku się nic nie zmieniło więc póki jest dostępny na twoim miejscu bym się nie zastanawiał.Cena super(mixelectronics.pl),a gdybyś miał nawet trochę dołożyć to i tak warto bo to naprawdę udany model ewentualnie PK550.
 

ursus83

New member
W swojej klasie jest najlepszy i w tym roku się nic nie zmieniło więc póki jest dostępny na twoim miejscu bym się nie zastanawiał.Cena super(mixelectronics.pl),a gdybyś miał nawet trochę dołożyć to i tak warto bo to naprawdę udany model ewentualnie PK550.

chodzi ci o panasa ? a co do pk550 to full hd nie potrzebuje tego to wiec po co przepłacać tv ma mi służyć jakieś 3-4lata do czasu aż technologia oled rozwinie skrzydła jak zaczną produkować wyświetlacze superamoled to już będzie kosmos posiadam galaxy s i ten wyświetlacz po prostu miażdży wszystkie ledy plazmy itp. się przy nim nie umywają no ale to 4 cale ;p hehe

kurde taki mętlik w głowie do jutra już bym chciał mieć kupiony tv ale nie wiem jaki ;p rozważam lg 50pj350 (nie widzę sensu dopłacać 400 do pj550 za divix w usb) , samsung ps50c450 i panasa serie x chyba będę zmuszony rzucać moneta hehe
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Tańsze modele lg sobie odpuść,pj550 by na polsacie sprawdził się dobrze ale możesz mieć problem z awaryjnością ,a obraz tak czy inaczej masz najlepszy z x10,więc jeśli nie potrzebujesz zbędnych dodatków to nie ma się nad czym zastanawiać.
 

ursus83

New member
zdecydowałem się na panasa 50x20 w sobotę ma dotrzeć z x10 zrezygnowałem ze względu na ponad 100W większy pobór prądu obym nie popełnił błędu z powodu tych 100W :p

porównywał ktoś te 2 modele czy dużo traci x20 przez tą mniejszą rozdzielczość
 

digitalus

Banned
uwazam ze wybor jest bardzo dobry
napisales ze bedziesz korzystal z tunera z wyjsciem euro. tuner oczywiscie w trybie rgb,sprawdz czy jest takie ustawione w menu tunera.(wyjscie video na RGB)
przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora czyli 1024x760 to lepsza jakosc obrazu.
filmy hd z komputera np mkv i inne tez beda prezentowac sie bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

ursus83

New member
też tak myślę dlatego się na x20 zdecydowałem dziś postawiłem obok siebie panasa 50c2 to chyba to samo co x20 , lg pj350 i samsunga c430 podałem do każdego ten sam sygnał przez hdmi oraz euro no i panas miał najlepszą jakość, najmniej odblasków i najlepsza czerń
powinien wystarczyć do czasu aż oled rozwinie skrzydła :p
 

ursus83

New member
Mam taka nadzieję hehe producent podaje średnia 185 na zagranicznych forach pisali ze zjada 200-210 i tak lepiej jak prawie 300 na x10
 

cactusek

New member
Bez reklam
Różnica w poborze mocy miedzy nimi to podobno ok 20W (info ze sklepu z miernikiem) Aż tak technologia w rok nie poszla do przodu. Po prostu producenci kręcą przy podowaniu paramterow, co rok podają w inny sposób.
 

ursus83

New member
:/ 20wat to mogłem x10 brać chyba aż tak dużo na jakości nie stracę przez ta mniejsza rozdzielczość ale zresztą co można więcej chcieć za 2500 przy 50x20 calach
 
Do góry