Pomocy w wyborze amplitunera

boleq1971

New member
Witam Wszystkich .Tak jak w temacie poszukuję rady w wyborze ampli.Ze względu na budżet biorę pod uwagę Sony STRDH820 oraz Denon AVR 1912 .
Sprzęt, który będzie podłączony do amplitunera to:
- TV Sony KDL-46HX800
- Sony PlayStation 3
- Komputer PC (obraz wysyłany przez hdmi)
- Dekoder HD Cyfra+
Głównie chodzi mi o upscaling z dekodera Cyfry bo niedawno testowałem używaną Yamahę modelu niestety nie pamiętam i obraz z dekodera na telewizorze wyglądał zaje...fajnie.
Z tego co wyczytałem w specyfikacji obu amplitunerów to tylko Sony posiada upscaling. Denon niestety nie Chciałem wkleić linka ale nie mam jeszcze uprawnień RICHERSOUNDS kropka com
Czy naprawdę Denon AVR 1912 nie ma upscalingu ???? Czy tylko jest to jakiś błąd na stronie ?
 

boleq1971

New member
Co do głośników- nie jestem audiofilem ,na razie mam jakiś stary zestaw od Samsunga ale oczywiście w przyszłości będę zmieniał. Na dzień dzisiejszy chodzi mi o amplituner , więc ponawiam pytanie czy DENON AVR1912 posiada upscaling czy tak jak na tamtej stronie piszą nie ???
 

dragon79

Member
Czy tak trudno wejść na stronę producenta DENON PL | Denon Electronic Products i sprawdzić?

Dokładnie tu: DENON PL | AVR-1912

Najważniejsze funkcje:
Konwersja wszystkich źródeł w górę do standardu HDMI

Szczegóły:
Video konwersja
Video -> S-Video - nie
Video/S-Video -> Component -nie
S-Video -> Video - tak

HDMI Video konwersja - tak
Video, S-Video -> HDMI 480i/576i, 480p/576p (Auto)
Component 480i/576i -> HDMI 480i/576i, 480p/576p (Auto)
Component 480p/576p -> HDMI 480p/576p (Auto)
Component 720p -> HDMI 720p
Component 1080i -> HDMI 1080i

Przetwarzanie sygnału video Analog -> HDMI:
- konwersja - tak
- i/p - tak
- Tryb Progressive - nie
- Scaler - nie
- Video EQ - nie

Dodatkowo tu masz parametry procesora obrazu:
http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/ADV7844_2PG.pdf


Podsumowując: Denon AVR-1912 ma tylko digitalizer obrazu, tzn. zamienia obraz ze źródeł analogowych na obraz cyfrowy, który wysyła przez HDMI. Upscalingiem się nie przejmuj, bo ma go Twój TV.
 

boleq1971

New member
do dragon79 Wczoraj kiedy pisałem posta akurat strona Denona nie działała ale dziękuję za to że wyjaśniłeś mi że AVR 1912 nie posiada skalera czyli nadal programy z dekodera Cyfry będę miał tak jak w tej chwili mam czyli nijak bo jak pisałem wcześniej podłączając Yamahę miałem obraz jak z BR.
Jeszcze raz Wszystkim dziękuję .Temat do zamknięcia
 
Do góry