POMOCY w szybkim wyborze telewizora 55 cali do 6000zł

kacper-24

New member
nie ma za co ;) wiem co to znaczy brak informacji, a poza tym musiałem sobie poustawiać jeden tryb na sport ;p

A co do grania na PS. Wciągnąłem się w gierkę i trochę to trwało ale znowu na szczęście nie mam do czego się przyczepić :) Mam PS3 bo gram coraz rzadziej (max parę razy w miesiącu na odstresowanie ;p ) i 3 w zupełności mi starcza. Grałem w trybie "gra" i na innych nawet nie sprawdzałem, bo po co? w tym trybie jest najmniejszy input lag i nie ma sensu sprawdzać innych chociaż z tego co wcześniej wyczytałem na innych trybach jest mocne opóźnienie. Wracając do gry to grałem tylko w Need for Speed bo tak się wkręciłem, że już innej gry nie chciało mi się włączać ;p żadnych wad nie zauważyłem. Zero przycięć, obraz bardzo dobry i ostry, płynność i ostrość rewelacja. Opóźnienie w porównaniu do moich poprzednich można powiedzieć, że w ogóle nie ma ;) krótko jest super i szczerze w tym momencie nie spodziewałem się niczego innego ;) obraz w bardzo dobrej jakości i bardzo niskie opóźnienie, więc nie mogło być źle, a na PS4 pewnie będzie jeszcze lepiej. Jak ktoś ma jakieś szczegółowe pytanie w związku z grą na TV to pytać, sprawdzę bo teraz nie wiem co więcej mam napisać jak na moje oko jest wszystko ok :)
 

kacper-24

New member
podłączyłem jeszcze laptop i próbowałem w coś zagrać. Niestety na próbach się skończyło. Za słaba grafika i procek żeby zagrać w coś na dobrej rozdzielczości i nie było sensu się męczyć. W normalnej obsłudze laptop-tv wszystko ok ale w tej chwili niema sensu bo smart tv ma wszystko co potrzebuje, a laptop mam do innych celów ;)
 

ABKK

Member
No cóż...
Chyba też się skuszę na ten model, ale w wesji 65 cali!
kacper-24 zawiesił Ci się już chociaż?
Coś było nie tak?
Czy na razie odpukać?
 

kacper-24

New member
na razie odpukać jest wszystko ok :) Ani razu sie nie zawiesił, z obrazem wszystko ok ale jeszcze kombinuje z ustawieniami na dany rodzaj kanału, dzień noc, film itd. Jest duża możliwość w ustawieniach, więc można się pobawić ;)
 

kacper-24

New member
przyszedł czas na podsumowanie i opisanie konfiguracji których używam, które wydają mi się najlepsze.

W końcu doszły do mnie okulary 3D, więc wczoraj wieczorem oglądnąłem dwa filmy z rzędu ;) i szczerze wolę jednak 3D polaryzacyjne. Efekt w aktywnym może trochę lepszy ale po 2 filmach dosłownie łeb pęka... reszta wszystko super ;)

Z wad które zauważyłem po dokładnym i długim testowaniu TV.


Największa wada to bardzo słabe kąty i nadaje się do oglądania praktycznie tylko na wprost z niewielkimi odchyłkami max 20 stopni.

Zauważyłem nietypowy efekt halo. Zdarza się to bardzo rzadko i tylko w specyficznych scenach przy słabej jakości programu, przez krótką chwilę ale jednak jest. W przeciągu całego dnia osobistych testów wystąpiło może kilkanaście razy i nie jest to w żaden sposób uciążliwe czy denerwujące, więc nie próbowałem zniwelować tego ustawieniami bo po prostu nie ma sensu...

Po bardzo dokładnym przyglądaniu się w równomiernym podświetleniu matrycy zauważyłem bardzo delikatne DSE ale jest na tyle delikatne, że w żaden sposób niezauważalne w normalnym użytkowaniu...

Tryby fabryczne jak dla mnie nie do przyjęcia, więc potrzebna własna kalibracja (niżej opisze jakiej używam)

Za mało trybów do całkowitej kalibracji...
Z wad które zauważyłem to byłoby na tyle, a reszta to zalety które opisałem wyżej ;)



Co do obrazu oprócz tego co wcześniej opisałem mogę jeszcze dodać, że ogląda się bardzo dobrze, obraz jest naturalny i miękki, bardzo dobre skalowanie i po własnej kalibracji kolory naturalne. Oczywiście czym lepsza jakość programu czy filmu tym lepsze efekty ;) w 4k kopara opada ;p



Co do kalibracji, po sprawdzeniu kilku, które można znaleźć na zagranicznych stronach wybrałem tą Samsung JU7100 LED TV Calibration Settings
i dodałem parę modyfikacji w zależności co i o której godzinie oglądam... Kolory są naturalne i obraz na bardzo dobrym poziomie nawet w słabej jakości programu.

Zacznijmy od podświetlenia. Jak dla mnie podświetlenie na poziomie 5 jest za ciemne, więc nocą proponuję od 6 do 9, a w dzień od 12 do 15.

Czysty obraz cyfrowy i redukcja zakłóceń MPEG zostawić na wysokim poziomie tylko i wyłącznie na programach w słabej jakości SD. W jakości HD ustawić na niskim poziomie lub w ogóle wyłączyć chyba, że jest bardzo słaba jakość programu. W Full HD i 4k oczywiście wyłączyć. Przy dobrej nadawanej jakości te ulepszacze pogarszają obraz i nadają się tylko do słabej jakości nadawanego obrazu...

Auto Motion Plus mam zawsze włączone. Przy oglądaniu filmów czy programów ustawienia mam na poziomie 9/7 (redukcja rozmycia/redukcja drgań), a przy oglądaniu sportu na poziomie 10/5. Jak dla mnie daje to o wiele wyraźniejszy i czystszy obraz, a artefakty nie występują.

Nocą dodatkowo włączam Diody Smart LED na poziomie standardowym i tonacje czerni na poziomie "ciemniejsza" i zmniejszam tonacje kolorów na "ciepły1" ponieważ na wyższym poziomie i przy włączonych w/w opcjach kolory są za ciepłe... czasami również włączam kontrast dynamiczny na niskim poziomie ale tylko i wyłącznie przy obrazie o bardzo dobrej jakości. Przy włączonych tych opcjach czasami zdarza się przycięcie obrazu ale bardzo rzadko i nie jest uciążliwe, a czerń jest jak dla mnie idealna.




Dla posiadaczy tego TV proponuje sprawdzić w/w konfigurację. Jeżeli coś jest nie tak to chętnie sprawdzę inne propozycje ustawień :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Philipsa i ma bardzo równe podświetlenie, bardzo dobrą czerń a czerń to głębia obrazu. Dla niebieskich masz specjalną ofertę z kalibracją
 

kacper-24

New member
tak jak obiecałem tak i piszę. Niedługo mija 14 dni na zwrot ale ani mi się śni go oddawać. Tv nie jest bez wad o czym pisałem wcześniej ale wady są małe i co najważniejsze niedenerwujące. Myślę, że na nic lepszego w tej strefie cenowej trafić nie mogłem i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Ani razu nie przyciął się, nie zawiesił, wszystko działa jak powinno. Testowałem go ze wszystkim co było możliwe i jak najbardziej mi odpowiada. Mam nadzieje, że będzie bezawaryjny i będzie działał co najmniej 5 najlepiej 6 lat bo po takim czasie zamienię na oleda ;) jak będzie coś nie tak to na pewno o tym napiszę... w razie jakiś pytań pisać tu lub na priv. Pozdrawiam
 

Hipersonik

New member
Koledzy trochę większy budżet niż w temacie ale przedziel cenowy podobny tylko LED czy OLED ? oto jest pytanie a tu propozycje :

LG 55UF950V

LG 55EC930V

LG 55UF8517

LG 55EA970V

sory nie mogę dać linków


chętnie też rozważę Wasze propozycje w tych wymiarach

ps ma to działać z NC+
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
z tych co podałeś to wiadomo jaki najlepszy, oczywiście LG 55EA970V ale czy się opłaca już inwestować w oledy? na to musisz sam sobie odpowiedzieć. Pewnie przeczytałeś wszystkie testy jakie są możliwe i wiesz jakie są wady i zalety. Na pewno słaba trwałość oledów ale za to same zalety w wyświetlanym obrazie. Na tym forum pewnie mało kto, jak w ogóle ktoś posiada te Tv, więc utwórz nowy wątek z wypełnioną tabelką bo może będą inne propozycje do tej ceny ;)
 

Hipersonik

New member
tak czytałem testy znam wady i zalety ale pytam Fachmanów bo różnica w cenie oleda a led już jest znikoma , nie wiem mam zagrychę waham się może faktycznie poczekać jeszcze parę mc i pogabić się w stara plazmę :( Nie chce zaśmiecać forum nowym tematem który jak sam mówisz z braku posiadania przez Formowiczów może być martwy
 

racuh

Banned
tak czytałem testy znam wady i zalety ale pytam Fachmanów bo różnica w cenie oleda a led już jest znikoma , nie wiem mam zagrychę waham się może faktycznie poczekać jeszcze parę mc i pogabić się w stara plazmę :( Nie chce zaśmiecać forum nowym tematem który jak sam mówisz z braku posiadania przez Formowiczów może być martwy

Jak dużo oglądasz TV to OLED może nie być dobrym rozwiązaniem ze względu na krótką żywotność panela i awaryjność, używanej plazmy nie polecam, większość jest z wypaleniami.
 

kacper-24

New member
ja na twoim miejscu poczekałbym do nowego roku. Parę miesięcy i może wyjdą już oledy w niższych cenach no i najważniejsze większy wybór... się okaże... obraz żyleta lepszego nie znajdziesz, a w led lcd jakieś wady zawsze będą.
 

kacper-24

New member
przyszedł czas na podsumowanie i opisanie konfiguracji których używam, które wydają mi się najlepsze.

W końcu doszły do mnie okulary 3D, więc wczoraj wieczorem oglądnąłem dwa filmy z rzędu ;) i szczerze wolę jednak 3D polaryzacyjne. Efekt w aktywnym może trochę lepszy ale po 2 filmach dosłownie łeb pęka... reszta wszystko super ;)

Z wad które zauważyłem po dokładnym i długim testowaniu TV.


Największa wada to bardzo słabe kąty i nadaje się do oglądania praktycznie tylko na wprost z niewielkimi odchyłkami max 20 stopni.

Zauważyłem nietypowy efekt halo. Zdarza się to bardzo rzadko i tylko w specyficznych scenach przy słabej jakości programu, przez krótką chwilę ale jednak jest. W przeciągu całego dnia osobistych testów wystąpiło może kilkanaście razy i nie jest to w żaden sposób uciążliwe czy denerwujące, więc nie próbowałem zniwelować tego ustawieniami bo po prostu nie ma sensu...

Po bardzo dokładnym przyglądaniu się w równomiernym podświetleniu matrycy zauważyłem bardzo delikatne DSE ale jest na tyle delikatne, że w żaden sposób niezauważalne w normalnym użytkowaniu...

Tryby fabryczne jak dla mnie nie do przyjęcia, więc potrzebna własna kalibracja (niżej opisze jakiej używam)

Za mało trybów do całkowitej kalibracji...
Z wad które zauważyłem to byłoby na tyle, a reszta to zalety które opisałem wyżej ;)



Co do obrazu oprócz tego co wcześniej opisałem mogę jeszcze dodać, że ogląda się bardzo dobrze, obraz jest naturalny i miękki, bardzo dobre skalowanie i po własnej kalibracji kolory naturalne. Oczywiście czym lepsza jakość programu czy filmu tym lepsze efekty ;) w 4k kopara opada ;p



Co do kalibracji, po sprawdzeniu kilku, które można znaleźć na zagranicznych stronach wybrałem tą Samsung JU7100 LED TV Calibration Settings
i dodałem parę modyfikacji w zależności co i o której godzinie oglądam... Kolory są naturalne i obraz na bardzo dobrym poziomie nawet w słabej jakości programu.

Zacznijmy od podświetlenia. Jak dla mnie podświetlenie na poziomie 5 jest za ciemne, więc nocą proponuję od 6 do 9, a w dzień od 12 do 15.

Czysty obraz cyfrowy i redukcja zakłóceń MPEG zostawić na wysokim poziomie tylko i wyłącznie na programach w słabej jakości SD. W jakości HD ustawić na niskim poziomie lub w ogóle wyłączyć chyba, że jest bardzo słaba jakość programu. W Full HD i 4k oczywiście wyłączyć. Przy dobrej nadawanej jakości te ulepszacze pogarszają obraz i nadają się tylko do słabej jakości nadawanego obrazu...

Auto Motion Plus mam zawsze włączone. Przy oglądaniu filmów czy programów ustawienia mam na poziomie 9/7 (redukcja rozmycia/redukcja drgań), a przy oglądaniu sportu na poziomie 10/5. Jak dla mnie daje to o wiele wyraźniejszy i czystszy obraz, a artefakty nie występują.

Nocą dodatkowo włączam Diody Smart LED na poziomie standardowym i tonacje czerni na poziomie "ciemniejsza" i zmniejszam tonacje kolorów na "ciepły1" ponieważ na wyższym poziomie i przy włączonych w/w opcjach kolory są za ciepłe... czasami również włączam kontrast dynamiczny na niskim poziomie ale tylko i wyłącznie przy obrazie o bardzo dobrej jakości. Przy włączonych tych opcjach czasami zdarza się przycięcie obrazu ale bardzo rzadko i nie jest uciążliwe, a czerń jest jak dla mnie idealna.




Dla posiadaczy tego TV proponuje sprawdzić w/w konfigurację. Jeżeli coś jest nie tak to chętnie sprawdzę inne propozycje ustawień :)

proponowałbym jeszcze dla osób które tolerują efekt teatru i lubią bardzo wyraźny i czysty obraz ustawić kontrast dynamiczny na poziomie średnim lub wysokim.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Kacper. Możesz coś więcej napisać o funkcji upscallingu materiałów słabej treści i FHD do tych zbliżonych do 4K. Czy to prawda co pisze Samsung w swoim opisie TV, czy to tylko taki chwyt marketingowy?
 

kacper-24

New member
szczerze nie wiem co samsung pisze na ten temat bo nie czytam reklam ale wygląda to dobrze nawet z jakości SD oczywiście o wiele lepiej z HD, a FullHD jak dla mnie wygląda jak 4k. Wszystko opisałem tu
strona 14 i 15.
Jak byś mógł napisać co samsung o tym mówi albo rzucić stronką...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
"UHD Upscaling poprawia jakość obrazu bez względu na to, czy jest to Full HD, HD czy nawet SD. Redukuje szumy i skaluje treści o niższej rozdzielczości, a następnie wyświetla je w jakości zbliżonej do Ultra HD 4K"
Czy faktycznie na TV 4K z po upscalingu obrazu np z SD, wygląda on lepiej niż w TV FHD? Czy film FHD na TV 4K naprawdę wygląda lepiej na TV 4K z włączoną funkcją upscalingu?
 

kacper-24

New member
obraz sd wygląda dobrze ale na pewno nie tak dobrze jak HD, FullHD, 4k. Jedynej różnicy jakiej w sumie nie widać to między FullHD i 4k. Skaluje ogólnie bardzo dobrze, ja w SD programów nie oglądam, wszystkie mam na HD i jest super ale tak jak pisałem wcześniej, widać lekkie smużenie, bardziej wyblakłe kolory i mniejsza ostrość na SD. W HD jest bardzo dobrze, a FullHD i 4k rewelacja. To co samsung pisze, że wszystkie obrazy w każdej rozdzielczości wyglądają tak samo dobrze to można sobie między bajki włożyć choć skalowanie jest na bardzo wysokim poziomie to i tak widać różnicę. Jak dla mnie to oczywiste bo jakim cudem Tv ma niby zrobić z 1 piksela powiedzmy 8 pikseli bez straty na jakości? jest to niemożliwe ale i tak jest na bardzo wysokim poziomie... mam nadzieje, że o to ci chodziło? ;)
 
Do góry