POMOCY !! SHARP 37XL8E czy LE-40A656 a może inny?

visor11

New member
witam....interesuja mnie dwa modele telewizorów SHARP 37XL8E i LE-40A656 który byście wybrali ? prosze żeby sie wypowiadali Ci którzy maja te TV LCD...Ale też moze poradzicie inne modele ? TV bedzie uzywany z "N" i xbox-em 360...pokój srednio oswietlony...20 m2...POTRZEBUJE SZYBKIEJ PORADY !!
 

Marek27BB

New member
porada

hej, słuchaj kup Sharpa napewno bedziesz zadowolony, bylem dzis w renomowanym serwisie w Bielsku i pytałem fachowca, tak z ciekawości, bo mam juz sharpa, i powiedzial ze po raz kolejny zawiódł sie na samsungu, mial 46" w naprawie przed swietami i po otwarciu zbladł gdy zobaczył część podzespołów takich samych jak montuje daewoo czy grundig i inne marne marki bardzo tanie, które sie lubia psuć. miał do czynienia z sharpem i powiedział ze jesli był składany w japoni to mozna brać w ciemno choc to loteria bo to tylko sprzęt ale napewno ma się pewność ze sa czesci japonskie a nie zbieranina z połowy europy itd. polecam sharpa, mam wraz z N-ką i super. tyle mogę ci szczerze napisac, tez mialem taki dylemat, pytalem fachwców w serwisach i sharp jak najbardziej. pozdrawiam
 

visor11

New member
a mi własnie mówiono ze serie 6(656) samsunga moza brac bez zastanowienia bo są udanie, ale wiadomo czasami najlepszy sprzęt zawala może byc awaryjny, moze to zalezec od egzemplarza...narazie jestem blizej samsunga 40le656...

NIECH KTOS INNY SIE WYPOWIE !!
 

adi328

New member
Samsung 656 nie jest zły. Przewaga nad Sharpem w calach i to na tyle.
Ma on piękne parkometry , ale na etykietce. Niestety samsung nie bardzo lubi podawać takie parametry jak kontrast statyczny, czy rzeczywisty czas reakcji oraz jaką generację matrycy zastosowano. Oprócz tego cienko radzi sobie ze słabym sygnałem sd, no ale to Ciebie nie dotyczy.Spotykałem się też z odchodzącymi obudowami. Fakt - jest łdny (rzecz gustu)
Jeżeli chodzi o Sharpa to masz produkt japoński z wyraźnie podanymi parkometrami. Moim zdaniem na plus zasługuje naturalne odzwierciedlenie kolorów, podświetlenie które nie razi w oczy i płynne przechodzenie z czarnego do białego (10 bit, 100Hz) DODAM , ŻE TE SAME MATRYCE STOSUJE PIONEER W SWOICH LCD (37cali 5000zł), to chyba dobra rekomendacja.
Do wad zaliczyłbym cenę, obudowę z X20, długie przełączanie kanałów (Ciebie nie dotyczy bo masz N-kę)
Ja poszukałbym modelu Sharp 42Xl2, matryca ta sama, ładniejsza obudowa, pilot wielofunkcyjny i do tego jeszcze ładny. Ale może być bardzo ciężko z jego znalezieniem.

Ja bez wahania wybieram Sharpa. Jest to inna klasa produktu (moim skromnym zdaniem)

pozdrawiam
Adi328
 

Pytek

New member
"i po otwarciu zbladł gdy zobaczył część podzespołów takich samych jak montuje daewoo czy grundig i inne marne marki bardzo tanie, które sie lubia psuć. miał do czynienia z sharpem i powiedział ze...itp itd"
Też miałem do czynienia z różnymi fachowcami i mam do ich opinii spoooorry dystans. Mam Sharpa to chodzę i szukam potwierdzenia że właściwie wybrałem i nie ważne czy to proboszcz, czy dzielnicowy, czy ma to sens czy nie - ważne że uspokaja nasze sumienie, utwierdza w przekonaniu że jak my coś już wybierzemy to nie ma c... we wsi. A tak naprawdę jak ci potrzebne 37 cali weź Sharpa a jak 40 to weź Sama i nie czytaj tych głupot bo jedyne czego będziesz mógł być pewny to tego że głowa będzie Cię boleć bardziej niż zwykle;) Pozdro.
 

CorporalFish

New member
Posiadam Samsunga LE40A656 i jestem z niego wyjatkowo zadowolony ( bralem wczesniej i sharpa pod uwage ). sygnal z "n-recordera" 1080i dziala swietnie zwlaszcza sport ( potrzeba ustawien kilku w samsungu, oraz xbox 360 premium i gry dzialaja bajecznie ( ladne kolory oddanie dynamiki.
Ale kazdy niech wybiera pod siebie i najlepiej byloby sprawdzic tam gdzie bedziemy ogladali jak Nam odpowiada. a co do czesci kto to pisze ze w samsungu jest shrot . niech ktos sprawdzi wpierw .podzespoly sa markowe starczy sprawdzic schemat serwisowy.

sygnal z anteny jednak w telewizorze klasycznym byl lepszy.

ale po co komu tv full hd? do sygnalu air - sd ?

Wybrac nalezy samemu ( i samsunga ten model niejest made in china )
 
Do góry