Pomocy przy wyborze TV Led 46 cali

micmus

Member
Bez reklam
Pamiętaj krzychu1983, że jeśli kupisz 40 cali będziesz bardzo żałował. Min 42, a najlepiej 46 cali.

Brałbym Philipsa 46cali 5507 jeśli chcesz 3D lub 5007 bez 3D.
 

kzyhu1983

New member
Wiem micmus że będę żałował dlatego myślę tylko o 46 calach. Choć różnica między tym co mam teraz (LG 32'' LCD) była by dużo jeśli postawił bym 40'' to i tak wiem że po kilku dniach czy tygodniach myśl o 46'' nie dała by mi spokoju.

Chcę kupić telewizor na kilka dobrych latek żeby mieć z głowy sprawy wizji. Widziałem w domach u znajomych czy rodziny jak świecą Bravki i jak świecą Samsungi. Zawsze byłem zachwycony Soniakami, ale wiem po opiniach innych że i samsung jest na tym samym poziomie (a słyszałem że nawet przewyższa konkurencje). W sumie jestem zadowolony z tego LG i wiem że w tym budżecie co mam kupił bym wypasionego Leda od LG (nawet z 3D by się znalazło i to by było 47''-47LW5400). Zależy mi aby telewizor oddawał piękne kolory i jakość obrazu. Podobno częstotliwość odświeżania jest również bardzo ważna ale na 32'' od LG nie widzę że jest to TV 50Hz. Obawiam się tylko że przy podwyższonym rozmiarze tivika może być to zauważalne. Jutro z samego rana jadę pozwiedzać większość sklepów w Olsztynie i zrobić rekonesans co i jak wygląda. Skłaniam się ku Sony ale podpatrując np. LG to w tej cenie znajde 47'' 400Hz (CMR czy coś to będzie 200Hz jak dobrze zrozumiałem z postu kolegi). Jutro się więcej okaże bo zobaczę dużo na żywo. Dzięki chłopaki za pomoc i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

kzyhu1983

New member
Witam Panowie ponownie...

No i po wycieczce po wszystkich sklepach RTV w Olsztynie z moją druga połówką mamy bardziej sprecyzowane spojrzenie na TV. Wybór padł na markę LG z 3D. Jednak jak zmieniać to na coś nowszego i z technologią którą nie codziennie ale co jakiś czas będzie się wykorzystywać- choć zależy nam aby TV służył ładnych parę latek. System 3D w LG jest super, jak porównałem z Samsungiem, Sony to naprawdę po kilku minutach dziwnie się robiło w "banii" (dziwne zawroty i zmęczenie oczu). Zmierzyłem odległość od ekranu do miejsca na sofie i wynosi ona 2 metry i 30 centymetrów. I teraz zastanawiam się jaki TV z modelu LG będzie przez was polecany (boimy się że na 47 calach będą straty na obrazie SD oraz 3D nie będzie tak efektowne- zauważyłem w sklepach że musi być jednak odległość żeby efekt 3D był w 100% wykorzystany). Mojej drugiej połówce zależy aby ramki były jak najmniejsze...pod uwagę bierzemy TV LG 47LW5400. Budżet jaki mamy to maks 3300 zł i ten TV się mieści w naszym portfelu (design też odpowiada- ciekawe jak z zawodnością marki LG). Proszę o podpowiedź bo nie chce człowieczek utopić kasy i czegoś żałować.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie widzę, że główną oceną jakości telewizora nie jest jakość obrazu i skalowanie sygnałów ale 3D.
Poczytaj info tych którzy po kilku seansach filmowych odłożyli okulary na kołek.
Wówczas zostajesz właśnie ze "stratami" sygnału SD.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

nazin

New member
Witam, kiki kiedy pojawi się recenzja Philipsa 5507? Mam podobny dylemat i zastnawiam się wciąż pomiędzy Sharpem Le830, Philipsem 5507, który z nich oferuje lepszą jakość obrazu?
 

kzyhu1983

New member
Po długich namysłach wybór padł na LG 42LM660S. Cena 3425 z dostawą. Miejmy nadzieje że wybór był trafny.Dzięki za pomoc chopy. Zdam relacje co i jak po zamontowaniu i przetestowaniu. Pozdrawiam.
 

kzyhu1983

New member
Sprzęt pierwsza klasa. Matryca IPS, 3d cinema działa kozacko, multimedialnie też na wysokim poziomie. Zakup udany w 100%.

Pozdrawiam
 

kzyhu1983

New member
Może i będę żałował ale 3d w tiviku 47 cali najlepiej widoczne jest z 3- 4m. Ja od matrycy siedzę w odległości troszkę ponad 2m. Po długich testach w sklepie padło na 42 w którym i tak w opcjach 3d siedzisko man odsunięte na maksa. Jak oglądam kanały SD to już na 42 calach człowiek jest troszkę zniesmaczony. Na 47 pewnie była by tragedia. Pierwszą opcją przy wyborze TV była wielkość i miało to być 46- 47 cali, ale po długich godzinach wertowania informacji w internecie, wycieczek po sklepach i rozmyślania co wziąć przeważyła średnia wielkość i multimedialność. Za kilka latek jak wszystkie kanały będą w HD i wyższej rozdzielczości to bez chwili namysłu będzie można i 60 cali zakupić (choć nie wiem czy nie lepszą opcją jest telewizor do 47cali + projektor). Pozdrawiam wszystkich i jeśli ktoś szuka dobrego tivi to polecam lm660s.
 

nielot

Member
Odkopię i sie podepnę :)

Głównym wymogiem u mnie jest odtwarzanie mkv z napisami txt. Nie chciałbym tez widzieć siebie w TV zamiast tego co na ekranie. Konieczne jest także HDMI z ARC. Cenowo pasuje mi ES5500 bo nie ukrywam ze chciałbym sie zmiescić w 3.000zł przy 46". Ktos miał już nim do czynienia ? Jaka to cuś ma matrycę ? Lusterko czy da sie film obejrzeć ? ;)

I znalazłem sprzeczne info - 5500 nie ma 3D ? Czy to jest jedyna róznica pomiędzy nim a 6100 ?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
5507 ma 3D, ale z napisami w PL będzie problem. Wiem że model 6007 już czyta :)
Zamiast Samsunga ES5500 proponowałbym albo Panasonica E5E, lub Toshibę TL838. Obydwa bardzo dobrze radzą sobie z napisami, i mają dobrą jakość obrazu.
 

Podpucha

New member
Posiadam PFL5507K, i jak za te pieniadze sprzet jest naprawde godny polecenia, matryca połmat wiec da sie wszystko ładnie ogladać, w polaczeniu z HTS 3583 czyta wszystko tylko nie polskie znaki ;)
 
Do góry