Pomocy, problem z Epson EMP-S24.

En2kFan

New member
Witam. Mam problem z uruchomieniem projektora. Nie znam się na takim sprzęcie a instrukcji obsługi nie posiadam, także zwracam się o pomoc na forum. Projektor przez dłuższy czas nie był używany. Przedwczoraj próbowałem go uruchomić, i po podłączeniu do prądu kontrolka "power" świeci na pomarańczowo, następnie po wciśnięciu tego przycisku przez jakiś czas miga na zielono(w urządzeniu słychać że coś pracuje), po czym słychać krótkie "pi" i kontrolka "power" świeci na czerwono a kontrolka "lamp" zaczyna migać na czerwono a projektor jak by przestał pracować. Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega problem :?::?:
 

MacVas

New member
tak jakby czas lampy dobiegł końca,
a jak przedstawia się sytuacja z sygnałem - rozumiem że wogóle nie załącza lampy?
 

En2kFan

New member
Projektor nie wyświetla żadnego obrazu także pewnie lampa się nie załącza.
Czyli jeśli twierdzisz, że to lampa wysiadła to jest sens naprawy tego sprzętu czy lepiej kupić nowy bo jak się nie mylę to lampy do tanich rzeczy nie należą.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
proponuje wyjac lampe, zapewne to zaden problem. Potem (po paru min) ponownie zamontowac, jesli sie nie przepalila, zadziala :). Mialem podobna sytuacje ze starym juz Epsonem EMP-TW10H
 

MacVas

New member
obejrzeć lampę (wyjąć i włożyć) faktycznie nie zaszkodzi, o ile nie będzie to kłopotliwa ingerencja - nie wszystkie starsze projektory mają tzw. szybki dostęp do lampy i czasem rozkręcania jest co nie miara.

jeżeli wyjdzie, ze lampa jest zużyta to warto zastanowić się czy w okolicy nie ma firmy która podejmie się regeneracji - koszty znacznie mniejsze niż kupno nówki.
 

En2kFan

New member
Wyciągnąłem i po jakimś czasie włożyłem z powrotem lampę lecz niestety nie przyniosło to żadnego efektu i po włączeniu dzieje się dokładnie to samo jak pisałem wyżej..
 
Do góry