POMOCY, Mam dylemat

Beb1k

New member
Chce zakupic subwoofer JBL e150 lub e250 tylko czy za suba e250 to nie bedzie wywalenie pieniedzy na marne, bo pokoj mam 12m kw. fronty JBL e60, wzmachol pioneer wsx-417 boje sie czy ten wzmachol w ogóle to pociagnie ale nie mam zamiaru narazie wymieniac wzmachola, doradzcie czy jest sens przepłacac i kupowac ten wiekszy subwoofer czy nie ma sensu i lepiej kupic mniejszy e150.
 

pkomp

New member
no akurat sub i tak jest aktywny więc wzmacniacz jeśli już to może mieć problem z napędzeniem frontów
Jak możesz bierz tego e250 - większa membrana niższy bas :) - nie szkodzi że masz nieduży pokój
 

Beb1k

New member
Na wzmachol nie narzekam bo daje rade i ciagnie ostro jbl e60 chodzi mi o to czy kupujac suba e 250 nie wywale kasy w błoto bo okaze sie ze za duzy sub do tego małego pokoju i w pełni go niewykorzystam co za tym idzie wydam kase niepotrzebnie na tak wielki sub, i czy ten e150 bedzie dobry a moze jakis inny subwoofer kupic, sam juz nie wiem :(
 

don111

Banned
szukaj suba zamkniętego, nie w obudowie bas reflex
wtedy może być duży i mocny w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu... nie będziesz miał takich dudnień i rezonansów
 

schwarz

New member
Po co płacić więcej za mocnego suba żeby go później nie wykorzystywać i przykręcać? Też uważam, że do 12m2 to za duży sub.
 

pkomp

New member
ale ten 250 ma większą membranę przez co pełniejszy i niższy bas...niby szczegół ale ja brałbym większy...co z tego że nie wykorzysta mocy - a czy ktokolwiek z was wykorzystuje?kazdy słucha na maksa?
 

don111

Banned
taki wielki sub z bas reflexem będzie trząsł pokojem ale jakość basu będzie do niczego, nawet przy cichym odsłuchu... jedynie przy bardzo wolnym basie (rap, hip hop, rnb itp gatunkach) będzie w porządku
 

pkomp

New member
przesadzasz - a przy hiphopie to porażka wolny bas...tam musi być dynamiczny

jakośc basu zalezy w tym wypadku w 50% od pomieszczenia

mam zamknięte 12 cali w 12 metrach i jest to wypas - tylko trzeba zadbać o akustyke ewentualnie o dobre miejsce no i zgranie z resztą systemu:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry