Pomocy! LED TV 32"

groszek647

New member
Witam! Na wstępie mówię, że szukałem w googlach i na allegro o tym co zaraz napiszę przez kilka dni i dalej mam mętlik w głowie, bo ja się zbytnio nie znam. Otóż muszę jak najszybciej podjąć decyzję odnośnie telewizora FULL LED (z FULL HD). Proszę Was o pomoc w wyborze. Do telewizora podłączyłbym PS2,PSP (componentem), odtwarzacz DVD oraz VHS. Używałbym także czasem jako monitora, więc musi mięć fukcję podłączenia do PC. Także podłączę dekoder, prawdopodobnie przez HDMI. Czasem wezmę od brata PS3 i też podłączę. Chciałbym też by miał USB i żeby czytał filmy z prendrive'a w .avi i .mkv oraz żeby odtwarzał filmy z napisami .srt lub .txt. To chyba tyle, bardzo proszę o jak najszybszą pomoc! Pozdrawiam
 

groszek647

New member
Hmm cena raczej nie gra roli, zależy mi żeby w ogóle znaleźć taki TV. ale jeśli miałbym mówić cenę, to może ok 2000 - 2500 zł, ale jeśli znalazłby się droższy to raczej dużego problemu nie będzie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Hmm cena raczej nie gra roli, zależy mi żeby w ogóle znaleźć taki TV. ale jeśli miałbym mówić cenę, to może ok 2000 - 2500 zł, ale jeśli znalazłby się droższy to raczej dużego problemu nie będzie.

Moim zdaniem to pasowałby Philips 32pfl7605 tyle, że nie czyta .mkv.
 

groszek647

New member
kurcze, mi w sumie najbardziej zalezy na odczytywaniu .mkv... hmm gdyby LG 32LH5000 był LEDowy to wziąłbym, ale zależy mi zeby to był tv LED, kurcze, moze jakies inne modele? wiem ze ciezka sprawa ale na bank takie są bo widziałem takie funkcje tylko nie zawsze były razem w jednym tv.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
kurcze, mi w sumie najbardziej zalezy na odczytywaniu .mkv... hmm gdyby LG 32LH5000 był LEDowy to wziąłbym, ale zależy mi zeby to był tv LED, kurcze, moze jakies inne modele? wiem ze ciezka sprawa ale na bank takie są bo widziałem takie funkcje tylko nie zawsze były razem w jednym tv.

A nie prościej kupić blu raya co by to czytał ?
 

destructor

New member
Bez reklam
Gwarantuję że znudzi ci się wtykanie pendriva do portu USB w TV. Jest to naprawdę zbędna rzecz. A za tą cenę tego mkv w TV kupisz blu-ray z mkv.
 

groszek647

New member
a są takie blu ray'e, które odtworzyły by mkv? no i musiałyby one mieć wejscie usb, bo wiekszosc filmow w mkv zajmują wiecej niz 8gb (czyli tyle ile zmiesci sie naplycie dvd). a plyty blu ray odpadają bo nie mam takiej nagrywarki i płyty są drogie :p
 

destructor

New member
Bez reklam
Są takie, właściwie to teraz takie są na topie. Płyty nie są drogie, standardowa cena 7zł a taniej pewnie się kupi. Nagrywarka najtańsza jaką widzę teraz na szybko to 350zł. Zależy jakie duże te mkv, bo może większość się będzie mieścić na DVD DL. Jeśli będą większe to trzeba by się zastanowić czy nie kupić po prostu filmu BD lub podzielić MKV na np. 2 części. Są również blu-ray z możliwością podpięcia zewnętrznego dysku.
 

groszek647

New member
Hmmm... najlepiej jednak byłoby, gdyby TV miał usb i czytał mkv, ponieważ nie opłaca mi się kupować blu raya, gdyż mam PS3, które jest też odtwarzaczem tychże płyt. Może jednak znajdzioe się taki tv?
 

destructor

New member
Bez reklam
To musiałby być TV, który obsługuje pendrive z systemem plików NTFS. Czy jest taki - sam jestem ciekawy.
Z drugiej strony co ci przeszkadza blu-ray skoro zapłacisz za niego tyle co za port USB z MKV w telewizorze.
 

groszek647

New member
witam,jest pare samsungow ktore czytaja mkv,tyle ze edge led

Hmm właśnie poczytałem o tym edge w googlach i z tego co wyczytalem wynika, ze to nie wplywa na jakosc obrazu, tylko na grubosc TV, a mi bardziej wlasnie zalezy na jakosci. ;/ nie wiesz czy są takie inne tv?


To musiałby być TV, który obsługuje pendrive z systemem plików NTFS. Czy jest taki - sam jestem ciekawy.
Z drugiej strony co ci przeszkadza blu-ray skoro zapłacisz za niego tyle co za port USB z MKV w telewizorze.

Hmm LG 32LH5000 (nie LED) ma usb i nie wiem jaki ma system plików ale czyta mkv, więc chyba wlasnie taki ma, wiec mysle ze jakies LEDowe tez takie są..a co do blu raya to nie przeszkadza mi, ale wątpie ze znajde taki odtwarzacz blu ray, który ma wejscie usb i czyta mkv, bo jak pisalem nagrywanie na plyty odpada, bo sporo filmów jakie mam ważą więcej niz 8 gb i na płyte dvd dl sie nie zmieszczą.. mam nadzieje ze jest taki TV, albo blu ray z USB czytający mkv, co?
 

arturos1970

New member
Bez reklam
do groszek647,ja na twoim miejscu bralbym 32c650 po usb kosi mkv,ma 100hz i dosyc skuteczna redukcje juddera,a to wazne przy ogladaniu filmow.
 

groszek647

New member
arturos1970 - hmm nie bardzo wiem co to jest ten judder, w googlach tez o tym nie znalazlem .. i ten model który podales to nie LED, jesli mialbym brac bez LED to jestem za LG 32LH5000, bo spelnia moje pozostałe potrzeby, który opisałem na początku, w tym czyta mkv oraz divx hd. to jak znajdzie sie jakis czy nie? bo jesli nie to trudno, kupie tego LG, chociaz wolałbym jakis LEDowy...
 

arturos1970

New member
Bez reklam
nie ma takiego,a przynajmniej ja nic o takim nie wiem,pisalem o samsungu bo ja tak bym wybral,na dzien dzisiejszy nikt nie produkuje bardziej multimedialnych tv niz wlasnie samsung.ale wazne zebys Ty byl zadowolony jak podoba Ci sie obraz na lg,to bierz.a co do juddera to jest to efekt widoczny podczas odtwarzania materialow kreconych z predkoscia 24fps,napewno to juz na nie jednym filmie widziales,jednak lh5000 to nie dotyczy,ma on system true motion,zamiast juddera bedziesz mial teatr tv.
 
Ostatnia edycja:

groszek647

New member
no cóż, czyli nie ma takiego LEDowego, co by miał fukncje jak ten LG 32LH5000? no cóż, trudno :p pojadę do MM i spytam o tego LG, jesli bedzie to zobacze jaki jest obraz, jak chodzą filmy (podobno super ale nie ma to jak sie upewnic na wlasnej skórze) i wtedy zdecyduję. ale gdyby komuś nasunął się jakiś LEDowy TV taki jak ten LG to proszę niech napisze, pozdrawiam!
 
Do góry