Pomocy - brak obrazu

Misiek Baryła

New member
Witam, sprzęt następujący:
1. Dekoder Vectra PVR 5810CDX
2. Amplituner Onkyo TX-SR 605
3. TV LG 29FS2ANX
4. Głośniki QQ500
Objawy: jest dźwięk, nie ma obrazu z dekodera (ale jest obraz z ampli na tv - wyświetla się menu na tv)
podłączałem dekoder do amplitunera na różne sposoby composite (gniazdo scart z dekodera - >gniazda rca w ampli), componentem... i nic.
obraz z ampli na TV przez monitor out - przewód s-video

Czy ktoś ma pomysł gdzie i co pozmieniać może coś inaczej połączyć?? acha HDMI monitor out jest na "no" :)

Dzięki z góry za cierpliwość i pomoc.
Misiek
 

PeterMac

New member
Bez reklam
próbowałeś zmieniać RES na dekoderze ? czemu tego wszystkiego nie podepniesz kablami HDMI ?
 
Ostatnia edycja:

Misiek Baryła

New member
@PeterMac:
1. sprawdzę RMS na dekoderze (cokolwiek to jest), ale tym samym kablem komponent wpinam dekoder w TV z pominięciem amplitunera i wszystko śmiga.

2. Dlaczego nie podepnę przez HDMI - a dlategóż że mój super tv nie ma wejścia HDMI. :)
 

slawkor

Member
Bez reklam
To podepnij dekoder do tv componentem (czerwony zielony niebieski)a dźwięk wypuść do ampli przez optyk.
Ewentualnie możesz też podpiąć dźwięk analogowo.
 

Misiek Baryła

New member
@Slawkor: dzięki - właśnie tak to chyba z sygnałem TV zrobię.
pytanie: dlaczego dzwięk optykiem? Dzwięk mam z dekodera wypuszczony ze złącza scart (kabel scart<-> RCA) wchodzi mi w gniazdo CBL/SAT audio L/R kablami RCA . PVR chyba nie ma wyjścia optycznego - muszę to sprawdzić. Ma komponent, HDMI, RCA, SPDiF(-hm?). Dużo tracę podłączając dzwięk po komposite?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
najlepiej to componentem dekoder z tv, a do ampli dzwiek optykiem dodatkowo, musi wszystko chodzić bez problemu jak dobrze ustawisz.
Wtedy mozesz oglądać telewizje z dekodera mając głos w TV bez potrzeby włączania amplitunera, a jak będziesz chciał lepszy dzwięk to wystarczy jak wlączysz amplituner i poleci dzwiek cyfrowy DD po optyku.
A optykiem dlatego ze mozesz nim przesłac dzwiek cyfrowy przestrzenny Dolby Digital, a ze Scarta tylko analog stereo.
 
Ostatnia edycja:

Misiek Baryła

New member
Tak tylko że puszczając obraz poza amplitunerem nie mam możliwości wyświetlania menu amplitunera na tv. Po to kupowałem tego klocka, żeby móc podpiąć wszystko do niego a potem tylko pilocikiem zmieniać źródełka :) ... problem jest taki, że nie mam obrazu... może gdzieś jest jakiś haczyk w setupie, może coś podłączam nie tak jak trzeba... jak komponentem dekoder do ampli to nie mam obrazu na s-video, jak rca do ampli też nie, jak podłączam componentem ampli z tv też nie mam obrazu.. a najśmieszniejsze jest to że jak przywiozłem go od redluma to obraz szedł z dekodera po rca tylko nie miałem menu na ekranie - potem "coś" poprzestawiałem w menu i lipa :) resetowałem ampli do ustawień defaultowych i nic.. jestem w czarnej d.. rozpaczy :)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
jakie menu z amplitunera na TV do czego Ci to jest potrzebne ?, dekoder telewizji najlepiej podłącza się właśnie bezpośrednio do TV a oddzielnie dźwięk optykiem, na cholere ma chodzic cały czas amplituner i sie tylko wypalać grzać i zżerać ok 80W energii, chyba wiadomości na kinie domowym nie oglądasz :)

Poza tym zeby to wszystko chodziło musisz przypisać sobie wejścia w menu amplitunera w zakładce "1. Input/Output Assign"
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Dobrze kolega prawi. A jeśli chcesz mieć menu ampli na tv to podłącz sobie pojedynczy chinch żółty z ampli (monitor out) do tv i jak będziesz chciał coś pozmieniać to sobie tylko przestawisz źródło. Przecież menu i tak nie masz w HD.
 

Misiek Baryła

New member
Święta prawda Koledzy :) jak mówiliście tak też zrobiłem:
1. Dekoder PVR -obraz Scart-tv
2. Dekoder PVR -dzwięk komposite - Onkyo (w poniedziałek optyk)

3. DVD - Component obraz - TV
4. DVD - komposite dzięk - onkyo ( w poniedziałek coaxial)

5. Amplituner- Svideo- TV

dzięki za info i pomoc . czas rozejrzeć sie za płaskim tv z HDMI :)

Misiek
 
Do góry