Pomocy...bo zgłupiałem 3D Led czy plazma ?

yanoosic

New member
oczywiście że taka prezentacja utwierdziła by mnie w wyborze ale...panowie z media saturna lub euro nie przyjadą do mnie do domu...a jestem zmuszony kupić tv w takim sklepie ze względu na to że mam tam długie darmowe raty...w sklepie nie będę oceniał co gra lepiej bo nijak się to ma do tego jak będzie grało w domu... Tu tkwi problem.
 

digitalus

Banned
Popyt na telewizory lcd jest zdecydowanie wiekszy.
90% klientow w sklepach decyduje sie na lcd a tylko 10% na plazme.Musisz sam zdecydowac , lcd lub plazma.
Nie wiem dlaczego ale na mnie telewizory lcd nigdy nie robily wrazania. Lubie ekran crt-podobny:) nawet monitor komputerowy lcd mam crt podobny tzn z matryca glare:)

Jesli w pokoju nie ma mocnego oswietlenia czyli np podobne do tego na filmie to plazma st60 sprawdzi sie bardzo dobrze

http://www.youtube.com/watch?v=yu_YJ0csiCs
 
Ostatnia edycja:

tim888

New member
Jeśli masz dylemat plazma lcd ponieważ maja podobne parametry obrazu to może weź pod uwagę inne aspekty np. co ładniej się prezentuje czyli design, cena, długość gwarancji, dodatkowe akcesoria.
Moi rodzice maja najnowszy led od sharpa - super obraz, świetny design itd jednak jak wracam do domu i odpalam plazme panasonica 3D to wcale nie żałuje, że ją kupiłem.
Dodam moje subiektywne odczucia ze obraz SD oraz gry z PS3 lepiej się prezentują u mnie na plazmie niż na led od sharpa.
 

yanoosic

New member
byłem wczoraj przy okazji w saturnie...philipsa nie mają ani jednego a panasonica akurat tego modelu nie było...byłem zawiedziony bo nawet ich nie zobaczyłem na żywo...

po lekturach na różnych forach coraz bardziej skłaniam się ku plazmie panasonica, szkoda tylko że dają jedne okulary i troszkę jestem zawiedziony że nie ma tunera tv satelitarnej...miałem nadzieję na pozbycie się jednego pilota ze stołu (tego od N) ... żona też by była zadowolona ... :/
 

yanoosic

New member
wciąż jestem w kropce...a może L47/50 ET 60 ? znowu naczytałem się o wygrzewaniu plazmy i powidokach...ehh cięzki wybór... nigdy tak nie musiałem się głowić, nawet przy kupnie samochodu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie. W klasie cena do jakości to jedyny telewizor na świecie który w USA dostał 5 gwiazdek (cnet.com)
 

pantomima

Banned
To artykuł sprzed 2 lat a gość opowiada o tym co było na rynku 4 lata temu :)
Dla elektroniki to szmat czasu.

To nie wazne , nie czas jest tu istotny i postep - chodzi przeciez o dwie tak rozne technologie wyswietlajace obrazy o tak odmiennych parametrach - wszystko idzie do przodu , w tym przypadku poprawa poszla w obu kierunkach ale nie o to kaman - wiadomo jaki obraz generuje pdp, wiadomo czym dysponuje Led .Jeny no ;)
 

Marian111a

New member
Marketing!

Witam
Warto przeczytac zdanie operatora kamery na temat plazmy.Oczywiscie wybralbym plazme.
wojtowicz_600x450.jpeg



MR Gadget. Technologia jest kwestią wtórną. Najpierw liczy się treść, potem forma - TechTrendy.pl

cytat
Na pytanie plazma czy LCD, zdecydowanie opowiadam się po stronie plazmy. W porównaniu z LCD ma niesamowite bogactwo barw. Po długich testach zdecydowałem się więc na kupienie 50-calowej plazmy Panasonic TX-P50V10E. Oglądanie obrazu na telewizorach plazmowych można porównać do słuchania muzyki na sprzęcie audiofilskim. Jednak to telewizory LCD są bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że plazma sprawdza się w ciemniejszych pomieszczeniach. W sklepach, w których klienci decydują się na wybór telewizora, najczęściej jest zbyt jasno, by w pełni docenić wszystkie niuanse jej obrazu.

cytat
Jednak niezależnie na jakiej kamerze nakręcę film, to wiem, że najwierniej reprodukuje moje zamierzenia ekran PDP, czyli plazmowy. Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw.
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1553.html
Nie podzielam tej teorii, sprawdziłem, nie komentuję niech każdy się sam przekona, "rynek nie klamie"!
 

yanoosic

New member
taka ciekawostka...pewnie niektórzy wiedzą ale pasują okulary 3d samsunga ;) za 99zł !
kusił mnie strasznie ten philips pfl6008, design fajniejszy, tanszy, wiecej okularow, pilot z klawiatura, ambilight, tablet w prezencie... ale padło na plazme
 
Ostatnia edycja:

jachmiel

New member
jeśli jeszcze nie za późno na rady ...

Byłem 2 dni temu w MM, popatrzyłem sobie trochę na plasmy Panasa i wg. mnie świetnie prezentowała się seria GT.

plusy na szybko:
- stosunkowo cienka ramka jak w ST,
- lepszy filtr jak w ST co skutkuje lepszymi wrażeniami w jaśniejszym otoczeniu (w sklepie było to już trochę widoczne), a jeszcze nie tak mocny jak w VT i ZT (wg. mnie to zaleta),
- więcej dostępnych trybów obrazów i "ulepszaczy", w tym tryby THX,
- nowszy panel i procesor jak w ST,
- możliwość nagrywania,
- obsługuje flash-a,
- bardzo dobre recenzje na zagranicznych portalach,

Minus to to, że cena 50" przekracza obecnie troche Twój budźet, ale wg mnie warto poczekać na spadek cen albo troszkę dozbierać.

Pozdrawiam i powodzenia w zakupach :)
 

yanoosic

New member
panowie tv rozpakowany, kupilem 50 cali i jest ogromny :))))) podlaczony do N...pytanie - czemu wyswietla 1080i a nie 1080p ? czy n ten zwykly bialy nie ma takiej opcji czy co ?? czy kabel za slaby ?? w ustaeiniach dekodera n mam 720p lub 1080i...nie ma 1080p ?

pytanie 2...yamaha z n polaczona optykiem, a n z tv hdmi, jak zrobic zeby dzwiek z aplikacji internetowych grał przez ampli ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
panowie tv rozpakowany, kupilem 50 cali i jest ogromny :)))))
To tak jest przez pierwszy tydzień. Potem się zmniejszy.

podlaczony do N...pytanie - czemu wyswietla 1080i a nie 1080p ?
Bo do oglądania polskojęzycznych kanałów HD ten format pracy wyjścia dekodera jest optymalny. Wszystkie on są emitowane w 1920x1080i50.

czy n ten zwykly bialy nie ma takiej opcji czy co ??
Nie ma.
w ustaeiniach dekodera n mam 720p lub 1080i...nie ma 1080p ?
Z dekoderów nc+ tylko mediaBOX+ ma możliwość ustawienia formatu 1080p, co w przypadku oglądania polskojęzycznych kanałów HD i tak nic w ich wyglądzie nie zmienia. No chyba, żebyś miał jakiś bardzo kiepski telewizor, który ma problem ze skalowaniem.

pytanie 2...yamaha z n polaczona optykiem, a n z tv hdmi, jak zrobic zeby dzwiek z aplikacji internetowych grał przez ampli ?
Na przykład użyć drugi kabel optyczny łącząc wyjście SPDIF telewizora z amplitunerem.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Powoli, nie tak szybko :).

Tak dla precyzji dyskusji - sygnał w postaci 1080i (1080/50i) z tunera "nc+" nie będzie skalowany w telewizorze, tak byłoby w przypadku innych rozdzielczości, tj. 576i/p lub 720p. Procesor w plazmie usunie tylko przeplot, czyli zamieni 1080i na 1080p.

Istnieje jednak sposób, żeby "wymusić" skalowanie nawet na 1080i/p - wystarczy włączyć overscan. Wówczas nastąpi obcięcie klatki 1920x1080 o kilka procent, np. o 5 % do 1824x1026 i konieczne powiększenie, przeskalowanie w górę do rozdzielczości matrycy - w efekcie spada szczegółowość i oczywiście nie oglądamy 100 % obrazu. Sądząc po zdjęciach zamieszczanych w wątku "Nasze zestawy" oglądanie HD z overscanem jest, niestety, popularne na naszym Forum.

Niepokoi mnie jeszcze jedna sprawa, na którą nikt nie zwrócił uwagi. Zamierzasz naprawdę oglądać Panasonica 50ST60 z odległości 4 m? To zdecydowanie zbyt dużo, powiedziałbym za dużo nawet do dobrej jakości programów SD - nieźle wyglądają już z niecałych 3 m. Z dobrej jakości materiałem HD optymalny dystans dla 50" można określić na nieco ponad 2 m, powiedzmy, około 2.5 m - z większej odległości efekty nie będą już tak imponujące. Moim zdaniem trzeba się cieszyć, że mamy obecnie takie możliwości, jakie oferują telewizja HD, Blu-ray i inne źródła HD.
W ogóle 4 m dla HD to już wielkość nieco "projektorowa" - obraz może mieć 100", co dzisiaj zapewniają w rozsądnej cenie wyłącznie projektory.
Alternatywą jest 90" LCD Sharp 90LE757 za 57000 zł lub plazma 103" Panasonic TH-103VX200 za 255 tys. zł. Miejmy nadzieję, że kiedyś będziemy kupować rulony 90" OLED na wyprzedażach z koszy w Biedronce za 2000 zł ;).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

yanoosic

New member
kolego oczywiście że chętnie kupił bym tv nawet 100 calowy gdyby dobrze się go oglądało z 3.5-4m...ale kogo na to stać ? Tu chodziło o stosunej jakości / wielkości do ceny :) poza tym po przesiadce z 32 led oglądanego z tej samej sofy panasonic naprawde jest dla mnie duży ;)
 
Do góry