Pomocy...bo zgłupiałem 3D Led czy plazma ?

yanoosic

New member
Bardzo proszę kolegów o pomoc w wyborze nowego telewizora.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3.5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wstępnie stać, dosyć nisko, chcociaz chciał bym go powiesić w przyszłości
6.Jak słońce świeci w pokoju? Słońce prawie cały dzień ale są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32cale full hd samsung lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? funkcje smart, 3d, piękny obraz :) możliwość podłączenia pendrive z fotkami (jakiś fajny pokaz slajdów w tv ?) - fotki mam z lustrzanki więc często zajmują po około 15mb...chciał bym żeby szybko się ładowały
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja N
10.Jakie urządzenia? czasami laptop, xbox360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, serwisy informacyjne, sport, gram na xbox360
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? jakieś filmiki youtube itp
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, nie mam czasu
16.Preferencje co do marki? Nie
17.Preferencje co do wielkości? 46-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? ....chyba nic, może smuzenie przy szybkich scenach, wolne zmienianie kanałów ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głownie wieczorkiem...po 21
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 4000zł +- 500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? tak, noszę okulary korekcyjne, nie wiem które będzie lepsze, ale nie będę też korzystał z tego codziennie


Długo myślałem, dużo czytałem... byłem już zdecydowany na Samsunga UE46ES7000 ale jakoś przeleciał mi obok nosa jak czekałem na obniżenie ceny...
Teraz myślałem nad UE46EF7000 ale to kupa kasy...i ostatnio jakoś wpadł mi w oko test Panasonica TX-P50ST60...myślałem tez o jakimś led Philipsa.
Doradzcie proszę co wybrać...

p.s. jakość głośników/dzwięku nie ma dla mnie jakiegokolwiek znaczenia gdyż telewizor będzie podłączony do amplitunera Yamahy.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Warto przeczytac zdanie operatora kamery na temat plazmy.Oczywiscie wybralbym plazme.
wojtowicz_600x450.jpeg



MR Gadget. Technologia jest kwestią wtórną. Najpierw liczy się treść, potem forma - TechTrendy.pl

cytat
Na pytanie plazma czy LCD, zdecydowanie opowiadam się po stronie plazmy. W porównaniu z LCD ma niesamowite bogactwo barw. Po długich testach zdecydowałem się więc na kupienie 50-calowej plazmy Panasonic TX-P50V10E. Oglądanie obrazu na telewizorach plazmowych można porównać do słuchania muzyki na sprzęcie audiofilskim. Jednak to telewizory LCD są bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że plazma sprawdza się w ciemniejszych pomieszczeniach. W sklepach, w których klienci decydują się na wybór telewizora, najczęściej jest zbyt jasno, by w pełni docenić wszystkie niuanse jej obrazu.

cytat
Jednak niezależnie na jakiej kamerze nakręcę film, to wiem, że najwierniej reprodukuje moje zamierzenia ekran PDP, czyli plazmowy. Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw.
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1553.html
 

tdx

New member
Bez reklam
To artykuł sprzed 2 lat a gość opowiada o tym co było na rynku 4 lata temu :)
Dla elektroniki to szmat czasu.
 

digitalus

Banned
Przez 4 lata duzo sie nie zmienilo,
Czas reakcji matrycy plazmy jest 1000 razy szybszy od kazdego telewizora LCD,LED TV.Czas reakcji matrycy plazmy jest tez szybszy od najnowszej technologii czyli OLED. Kanaly sd wygladaja lepiej w telewizorze plazmowym i zdania nie zmienie.Jesli chodzi natomiast o kanaly hd to jakosc obrazu jest inna niz w lcd.Inna tzn lepsza w pdp niz lcd,led.tv.
 

yanoosic

New member
generalnie to jak pisałem za dużo nie oglądam, wolę spędzać czas aktywnie...jeśli siadam do tv to dla wieczornego relaksu :) dlatego mocno zastanawia mnie ta plazma panasonica ...
 

tdx

New member
Bez reklam
Mój Dziadek też uważa że najlepszym samochodem w jego życiu była Skoda 105S i zdania nie zmieni :)
Nie piszę że led czy plazma jest lepsza bo to nie miejsce. Chodzi mi tylko o przykład z TV sprzed prawie 5 lat.

PS PZ800 dużo ładniej świecił niż V10 :)
 

digitalus

Banned
Moze miec nawet 10 lat, to bez znaczenia jesli jakosc obrazu jest lepsza.
W telewizorze plazmowym, teoretycznie gorszym jakosc obrazu jest lepsza niz w drozszym lcd.Oczywiscie w sklepie jest odwrotnie czyli telewizory lcd prezentuja sie lepiej.
Z jedej strony to dobrze:) bo cena teoretycznie gorszych telewizorow plazmowych jest nizsza od gorszych i drozszych lcd.Czyli aby kupic lepszy telewizor nie trzeba wydawac duzej sumy aby uzyskac lepsze wrazenia wizualne.
DSCF2305J_npqenws.JPG
 

yanoosic

New member
Panowie generalnie to mój wybór ograniczyłem do 2 modeli....
plazmy TX-P50ST60 i led PFL6008 (47 lub 55 w zależności od funduszy)...

co podpowiedzieli byście w takim wypadku i dlaczego... ?
 

digitalus

Banned
Witam
Moze sie zdarzyc ze philipsie bedzie nierownomierne podswietlanie matrycy.W plazmie nie ma czegos takiego
przyklad w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/915490-post93.html
Czern na pewno lepsza w panasonicu
translator
Tłumacz Google
oryginal
Panasonic Viera TC-P60ST60 Review - TelevisionInfo.com
w tescie w linku nizej uzyskano jeszcze lepszy poziom czerni
Panasonic ST60 review - FlatpanelsHD
Oczywiscie w sklepie plazma prezentuje sie gorzej od lcd ale nie nalezy sie tym przejmowac.W domu bedzie zdecydowanie lepiej i uzyskamy znacznie lepsze wrazenia wizualne niz w lcd.
Jeszcze jeden przyklad, na zdjeciu nizej plazma g30.W sklepach prezentowala sie slabo ale w domu zdecydowanie lepiej
Wiecej zdjec z najnizszego modelu plazmy cx3e w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html

42g30jpg_nxqqaes.jpg
 
Ostatnia edycja:

r_p_r

New member
Panowie generalnie to mój wybór ograniczyłem do 2 modeli....
plazmy TX-P50ST60 i led PFL6008 (47 lub 55 w zależności od funduszy)...

co podpowiedzieli byście w takim wypadku i dlaczego... ?

Nie jestes sam...

Osobiscie jestem zdecydowany na 47pfl6008.
#uniwersalnosc - plazma lepiej wieczor/noc,
#design,
#ambi,
#dzwiek,


Rownomiernosc podswietlenia (zawsze mozesz wymienic) i kalibracja decyduja, wiec zalezy gdzie kupujesz...
Osobiscie mam zamiar powierzyc sprawdzenie rownomiernosci podswietlenia i kalibracje osobom, ktore maja o tym zaawansowane pojecie - metoda prob i bledow nie zawsze musi byc dobra i prowadzic do oczekiwanych rezultatow.
 

yanoosic

New member
kolego tylko u mnie jest troszke inaczej :
- napisałeś plazma lepiej wieczór / noc - owszem, i jak w pierwszym poście pisałem to oglądamy z żoną głównie wieczorami.... więc tu punkt dl aplazmy
- design - tu oba mi się podobają
- ambilight - no to z pewnością ciekawy dodatek na plus dla philipsa
- dzwięk - w pierwszym poście pisałem że tv jest / będzie podłączony do ampli yamahy więc jest mi obojętne jakie ma głośniki bo na moich każdy będzie grał zgodnie z moimi oczekiwaniami ;)

więc mam 1:1 :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Digitalus, Twój bezkrytyczny stosunek do plazmy aż razi po oczach. Piszesz o jej zaletach, a nie wspominasz o wadach (czyżby ich nie posiada?)- wystarczy poczytać opinie osób, które już ją kupiły. A to zdjęcie z bodajże "Barw Szczęścia" czy "Na dobre i na Złe" (nie wiem, nie oglądam więc mogłem się pomylić) z TVP2 zna już chyba każdy bywalec tego forum :)

Telewizory LED mają swoje wady, o których wspominałeś, ale nie wspomniałeś o wadach plazm. To ekrany dla specyficznych odbiorców-oferują znakomitą jakość obrazu, ale w konkretnych, ściśle sprecyzowanych warunkach (czyt. wieczór, słabe oświetlenie). W dzień jakość obrazu dobrej plazmy jest słabsza, niż taniego LCD.
Warto przecież o tym pamiętać.

Kolejna kwestia- powidoki/wypalanie. Jak ktoś ma o tym świadomość, to można to ryzyko zminimalizować- ale nie każdy jest tego świadomy, a wtedy można sobie zrobić "kuku" z telewizorem. Wystarczy przeczytać wątki o ST60 lub innych, by zobaczyć ile ludzi tego doświadczyło.

Kolejna kwestia- migotanie. To już każdy powinien ocenić, czy mu przeszkadza migotanie plazmy, czy nie. Ale nie wmawiaj, że tego nie widać, i że widzi to promil osób. Mi to nie przeszkadza, ale moja narzeczona, jak zobaczyła na żywo ST60, to stwierdziła że po dłuższym takim oglądaniu bolą oczy. I sporo osób to potwierdza, choć większości to nie przeszkadza.

O poborze prądu nie wspominam, bo choć jest wyższy, to daleko mu do tego, co głoszą w sklepach :)

Reasumując- nie ma lepszej technologii- każda jest inna i w innych warunkach lepiej się sprawdza. Jak ktoś potrzebuje telewizora do bardzo konkretnych zastosowań, to wybór jest prostszy. Ale dla większości z nas telewizor ma być uniwersalny, i jego zastosowania również będą różne. A wtedy trzeba sobie po prostu przeanalizować potencjalne zyski i straty, i podjąć decyzję.

P.S.
Żeby była jasność, sam jestem przed wyborem tv, i mam ogromny dylemat między plazmą a LCD. Z jednej strony korci wyższa jakość wieczornych seansów, z drugiej strony jest obawa przed tymi wypaleniami/powidokami, szczególnie jak z tv będą korzystać inni członkowie rodziny :)
 
Ostatnia edycja:

yanoosic

New member
przy oglądaniu dziennie max 5h to chyba nie powinienem się martwić o to wypalanie ? tym bardziej jeśli wygrzeję telewizor wcześniej... ?
czy w dzień ta plazma naprawdę jest taka kiepska ?? piszesz że gorszy obraz niż tanie lcd...jakoś ciężko mi w to uwierzyć że jest tak tragicznie...nawet przy kanałach hd ?
 

pebe86

Member
Bez reklam
To wszystko zależy od tego jak słoneczny masz pokój. Jeśli niespecjalnie, to powinno być ok. Natomiast jeśli tv ma być narażony na bezpośrednie promienie słoneczne, to przy oglądaniu tv będzie dużo większy problem niż w LCD. Wieczorem oczywiście plazma jest nie do pokonania.

Wypalanie to nie jest długie oglądanie telewizji, tylko jednego, statycznego obrazu/kanału (chodzi tu m.in. o loga stacji, w szczególności te najbardziej intensywne, jak TVN24, zdjęcia, menu itp). Sam napisałeś, że sporo oglądasz kanałów informacyjnych, a to z nimi może być później problem.

Absolutnie nie twierdzę, że plazma jest gorsza- wręcz przeciwnie :)
Ale trzeba być świadomym wyboru, bo nie jest on tak jednoznaczny, jak niektórzy tu przedstawiają.
Szczególnie, że tak jak wspomniałem, sam mam podobny dylemat i naprawdę ciężko podjąć decyzję :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Digitalus, Twój bezkrytyczny stosunek do plazmy aż razi po oczach. Piszesz o jej zaletach, a nie wspominasz o wadach (czyżby ich nie posiada?)- wystarczy poczytać opinie osób, które już ją kupiły. A to zdjęcie z bodajże "Barw Szczęścia" czy "Na dobre i na Złe" (nie wiem, nie oglądam więc mogłem się pomylić) z TVP2 zna już chyba każdy bywalec tego forum :)


Telewizory LED mają swoje wady, o których wspominałeś, ale nie wspomniałeś o wadach plazm. To ekrany dla specyficznych odbiorców-oferują znakomitą jakość obrazu, ale w konkretnych, ściśle sprecyzowanych warunkach (czyt. wieczór, słabe oświetlenie). W dzień jakość obrazu dobrej plazmy jest słabsza, niż taniego LCD.
Warto przecież o tym pamiętać.

Kolejna kwestia- powidoki/wypalanie. Jak ktoś ma o tym świadomość, to można to ryzyko zminimalizować- ale nie każdy jest tego świadomy, a wtedy można sobie zrobić "kuku" z telewizorem. Wystarczy przeczytać wątki o ST60 lub innych, by zobaczyć ile ludzi tego doświadczyło.

Kolejna kwestia- migotanie. To już każdy powinien ocenić, czy mu przeszkadza migotanie plazmy, czy nie. Ale nie wmawiaj, że tego nie widać, i że widzi to promil osób. Mi to nie przeszkadza, ale moja narzeczona, jak zobaczyła na żywo ST60, to stwierdziła że po dłuższym takim oglądaniu bolą oczy. I sporo osób to potwierdza, choć większości to nie przeszkadza.

O poborze prądu nie wspominam, bo choć jest wyższy, to daleko mu do tego, co głoszą w sklepach :)

Reasumując- nie ma lepszej technologii- każda jest inna i w innych warunkach lepiej się sprawdza. Jak ktoś potrzebuje telewizora do bardzo konkretnych zastosowań, to wybór jest prostszy. Ale dla większości z nas telewizor ma być uniwersalny, i jego zastosowania również będą różne. A wtedy trzeba sobie po prostu przeanalizować potencjalne zyski i straty, i podjąć decyzję.

P.S.
Żeby była jasność, sam jestem przed wyborem tv, i mam ogromny dylemat między plazmą a LCD. Z jednej strony korci wyższa jakość wieczornych seansów, z drugiej strony jest obawa przed tymi wypaleniami/powidokami, szczególnie jak z tv będą korzystać inni członkowie rodziny :)

1. na dobre i na zle:)
2.W dzien jakosc obrazu z plazmy tez moze byc dobra.Warunek telewizor nie moze byc ustawiony przodem do okna.W takich warunkach nawet telewizor lcd bedzie prezentowac sie slabo.
w linku nizej zdjecia wykonane w dzien (inny serial:)) z kanalow sd .
http://www.hdtv.com.pl/forum/915020-post6.html
3 W cx3e nie zauwazylem powidokow.
4.Nie dostrzegam migotania.Inne osoby dostrzegaja inna wade w lcd.przyklady nizej.

Warto przypomniec ze plazma jest bardziej lagodna dla oczu.

[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %[/FONT]

podobne badania przeprowadzono na uniwersytecie w monachium i uzyskano identyczne wynki , czyli wzrost aktywnosci powieki o 40 % w czasie ogladania telewizji na ekranach pseudotelewizorow czyli lcd, led.tv

przyklady z forum, dzial lcd

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy TV LCD (Philips 37PFL7605). Wcześniej tylko CRT. Po obejrzeniu raptem 2 filmów jednego wieczoru, następnego dnia rano po założeniu okularów widziałem zdecydowanie gorzej niż zwykle. Jestem krótkowidzem, w 1998 roku miałem wadę -1.5, obecnie -2.5 (badanie miesiąc temu). Przez 12 lat pogorszył mi się wzrok tylko o -1. Gdybym teraz poszedł na kolejne badanie jestem pewien że miałbym co najmniej -3.5. Jestem załamany:(.

Wymieniłem telewizor 2 razy. Raz na ten sam model philipsa (obydwa miały problem dźwiękiem przez hdmi) a ostatnio wymieniłem na LG 37LH5000. Wzrok mi się pogarsza dalej, z dnia na dzień jest gorzej. Po siedzieniu przed laptopem nawet przez kilka godzin nic się nie dzieje a to przecież też matryca LCD. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?



Dokładnie tego samego doświadczyłem. Od wczoraj mam LCD 32" (Sharp LE705), przesiadłem się z CRTeka 20" z wypukłym ekranem.

Wadę wzroku mam dość mocną bo około -4,5, plus na jedno oko astygmatyzm. Wczoraj obejrzałem mecz, dzisiaj dwa filmy i widzę zdecydowanie gorzej. Podejrzewam, że oko przystosowało się do sferycznego ekranu i trochę minie zanim się 'przestawi'.

Polecam wyjrzeć na chwilę przez okno, ściągnąć okulary i wykonać proste ćwiczenia: wiczenia oczu
Naprawdę pomaga, aż czuć że oko pracuje.

W najbliższym czasie wybieram się do okulisty i trochę popytam... Może przydałyby się jakieś krople wzmacniające etc.

Warto jeszcze raz przypomiec

Plazma w jasnym oswietleniu sklepowym zawsze prezentowala sie gorzej i nie nalezy wcale sie tym przejmowac.
cytat z internetowej strony caly czas aktualny...
Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.

Warto przypomniec ze "sztuczke" z wiekszym swieceniem ekranu lcd( led to to samo co lcd , tylko inne podswietlanie matrycy) przeprowadza sie w prosty sposob tzn telewizor lcd jest na ustawieniach sklepowych. Podswietlanie ccfl lub led swieci dwa razy mocniej i pobiera dwa razy wiecej energii. Nie kazdy producent podaje takie informacje ale bez problemu mozna odszukac w parametrach technicznych telewizora lcd. led.tv.Przy pomocy takiego prostego sposobu klient w sklepie najczesciej wybiera lcd bo mocniej swieci.

W innym oswietleniu tzn bardziej zblizonym do tego ktore jest w domu z telewizora plazmowego uzyskamy lepsza jakosc obrazu.
przyklad na zdjeciu.
Pan na zdjeciu pokazuje reka na plazme. Duze swiecenie lcd w tym przypadku nic nie daje.Jest nawet gorsza jakosc obrazu.Jesli spojrzec na ekran telewizora ktory jest na drugim planie to kolory sa bardziej nasycone w plazmie. W lcd brak szczegolow .Plazma gra lepiej
plazma-lc_nrxewqq.JPG







5. pobor energii, zalezy jaki model telewizora.
plazma panasonic cx3e
panasonic_nrhspqq.JPG

pobor energii lcd sony
sonyjpg_nrrpwnq.jpg
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Digitus, przekonałeś mnie. Plazmy nie mają wad, zużywają mniej prądu od telewizorów led (bo tak wynika z załączonych zdjęć), a powidoki/wypalenia i migotanie ekranu to wymysł czarnoksiężników, bo to przecież wierutna bzdura. Ludzie co się na to skarżą na tym forum są opłacani przez producentów telewizorów lcd/led. I ogólnie większość na tym forum to ciemnota, że ŚWIADOMIE kupują telewizory led zamiast plazmy, która nie ma żadnych wad.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijajac juz fakt czy plazma jest lepsza/gorsza od lcd/led - bo te dyskusje nigdy nie maja konca, to pamietac nalezy jeszcze o takiej "drobnostce" jak "feeling". Ta drobnostka to podstawa w wyborze tv.
Jezeli uwazamy ze plazma czy lcd/led swieci dla _nas_ lepiej, chociaz lepszym okresleniem bedzie uzycie slowa "przyjemniej dla oka", pomijajac wszystkie testy itp. to nie zmieniajmy tego na sile, kupujmy ta technologie ktora nam bardziej odpowiada, czyli to co nam sprawia wiecej przyjemnosci. To sa dwie rozne technologie wyswietlania obrazu.
Najlepsza forma bedzie prezentacja, postawic dwa tv obok siebie i po sprawie.
Do tego odpowiednie warunki: bardzo jasno/srednio/ciemnosc calkowita, sygnal tv SD/HD, player DVD/BR, konsola/gry, odpowiednia kalibracja (podstawa) i mamy swojego faworyta na lata.
Swiadomy wybor to podstawa, tak jak kolega wyzej pisze. Swiadomosc wad/zalet trzeba miec, ale mnie nikt i nic na sile do niczego nie przekona. Po takiej prezentacji, kazdy bedzie mial podobnie.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
@digitalus na zdjęciu z panem pokazującym TV to on sam wyszedł najbardziej naturalnie :) na tle TV
 
Do góry