pomocy bo chyba nie dokonam zakupu

DM914

New member
Szanowny Panie plejak niestety ale chyba Pan nie zauważył ale świat poszedł już do przodu , tak kochana przez Pana technologi CRT niestety przeminęła wraz z XX wiekiem nie wspominając o zmieniającej się technice nadawania sygnału telewizyjnego która już w europie a niebawem i na naszym podwórku się zmieni ( jeżeli jeszcze Pan o tym nie wie ). Wychwalana tak przez Pana technologia CRT rozwijana bagatela pół wieku także przez te wszystkie lata borykała się z różnymi problemami i nie sposób ich wyliczyć ( a argument że niby plazmy zużywają więcej prądu od CRT mam nadzieję że to z Pana niewiedzy - bez komentarza ). Niestety nie pomoże Pana pieśń pochwalna o CRT bo ludzie chcą oglądać i widzieć coraz więcej szczegółów w swoich telewizorach, a producenci i nadawcy dołączą się do tych oczekiwań.
( nie będę się zagłębiał w szczegóły techniczne i różnice tych technologi bo niestety nie ma co porównywać - CRT przeminęło z kineskopem )
 
Ostatnia edycja:

Doni

New member
Witam

Moja rada zamów u kikiego prezentację w domku, to jest niewielki koszt, wybierzesz 3 modele, najlepiej o rożnych rozmiarach w przedziale 46-50 cali i sam zdecydujesz lub z małżonką(a gdy małżonka będzie miała wybrać jeden z twoich faworytów to i nawet sobie zaplusujesz), ja miałem ten sam dylemat, wybrałem Pionka 5090H i jestem very happy, a odległośc od Tv to 3m.

Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
Mister PLEJAK.

Naprawdę nie wiem, po co zabrałeś głos w tym wątku.

Napisałeś stek bzdur, wychwalających pod niebiosa CRT-eki, i jednocześnie świadczących o całkowitej nieznajomości technologii plazmowej, więc grzecznie Ci odpowiedziałem. Ale widać nie zrozumiałeś. Nikt Tobie nie zabrania oglądać ukochanego CRT do samej śmierci- jego czy Twojej. Ale pisanie postów w stylu- "nie kupujcie plazm, bo są słabe i z "umierającej śmiercią naturalną" technologii", tudzież "PLAZMa głosno pracuje odbiija światło w nasłonecznionym pokoju do tego wypala loga stacji a rachunki za prąd rosną niemiłosiernie"- wypowiadane na forum, gdzie z wpisów widać wyraźnie, jak setki ludzi je kupuje i bardzo sobie chwali, jest naprawdę niepoważne i sieje niepotrzebny ferment. Nie wspomnę o opisanej przez Ciebie rzekomej wysokiej usterkowości, bo na forum na tysiące przeczytanych postów znalazłem dosłownie tylko kilka wpisów o usterkach.

Nie oszukumy się- ktoś naprawdę NAFASZEROWAŁ CIĘ tymi bzdetami i je tu powielasz, lecz nie wiem, w jakim celu (chyba aby zaistnieć).

Najlepszymi obecnie TV na rynku są- zapewne ku Twojemu zaskoczeniu -plazmy Pioneera (chociaż Pioneer z powodów ekonomicznych wycofał się z ich produkcji). Obecne ryzyko wypalenia log w plazmach jest znikome, a rachunki za prąd są na podobnym poziomie, jak w CRT-ekach (i tylko niewiele większe niż LCD). Zważywszy na wielkość ekranów można śmiało powiedzieć, że plazmy pobierają mniej prądu niż CRT-eki. Spróbuj wykorzustując wyobraźnię odpowiedzieć sobie na pytanie, ile brałby energii CRT 42 czy np. 50 cali, skoro mój zwykły 21'' Trilux wciągał około 130W.

Załóż wątek o przewadze technologii CRT nad plazmową czy LCD i tam się uzewnętrzniaj. Tylko ciekawe, ile osób będzie to czytać.

Szanuję poglądy innych, ale oczywistych bzdur nie toleruję.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Siła złego na jednego

Też uważam że plazmy Pionerra są ponadczasowe (szczególnie 5090 wersjaH) Autor postawił pytanie i na nie odpowiadam nie zmieniajac zdania.
Zadna plazma nawet najlepiej skalujaca SD nie będzie lepiej przetwarzać Sygnału SD niz CRT.Świat poszedł do przodu i dlatego mamy lcd plazmy i ledy a takze Br Dvd I HD>Ale autor postu skupia się na sygnale analogowym a wszystkoo co wymieniłem nie radzi sobie dobrze z takim łaczem.
Ja pominę fakt co pozostało z plazm lg kupionyvh 5 lat temu pewno za 10koła dzis niew wartych 1 tys często zniszczonych i popsutych.Ile przterwa ta technologia czas pokaże Sony pokazał kierunek Pionner całkowicie usunał sie, z rynku pozostało na dobre tylko 3 poważne firmy w to sięe bawiace.
Na forum hd to nie ja założyłem wątek o wypalaniu loga stacji tv.Skoro nie ma problemu to po co błagalne prosby użytkowników plazm do nadawców stacji tv o przezroczyste loga nazw kanałów.?
Wątek nie brzmi czy plazma Panasonica jest dobra bo oczywiscie ze jest tylko czy poradzi sobie lepiej z Sd niż cRt a sobie niestety nie poradzi,choćbyście zaklinali rzeczywistosc.
Jakby ludzie wiedzieli co chcą ogladąc i jak to by nie zakłaDALI TAKICH WĄTKÓW JAK obierze plazma sygnał Sd.
Wczorajszy wieczór spedziłem u posiadacza telewizora Lcd 46 cali i tylko przez wzglad na długoletnia znajomosć wstrzymałem sie od komentarza jak lcd poradził sobie z sd- znaczmie gorzej niz 10 letni Sony .ale lcd na forum tez chwalą a ja zeby zakapceptowac to do kabłówki musiałbym wypić z litr na twarz bo na tzreźwo to trzeba widzieć inaczej.
Do zastosowań BR \dvd i Hd najlepiej kupić Pioner 5090h lub led Philips 9704 h a do sd nic absolutnie ,,, tylko stary crt Sony .
Pozdrawiam wszystkich miłej nocy życzę.:?
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Plazma

Szanuję poglądy innych, ale oczywistych bzdur nie toleruję.

Niestety nie szanuje pan .Niech pan załozy wątek na forum co jest najlepsze do analogowego sygnału sd.Plazma panasonica za 2 k czy Sony 100hz 32crt.Odpowiedz może być jednak dla Pana zaskakująca.:rolleyes:


Nie oszukumy się- ktoś naprawdę NAFASZEROWAŁ CIĘ tymi bzdetami i je tu powielasz, lecz nie wiem, w jakim celu (chyba aby zaistnieć).


Nie zalezy mi by tu zaistnieć.Na forum autorytetem jest półki co Kiki a nie Pan - zreszta pare osób przyznało rację ze z sd nie jest tak dobrze w nowej technologii.Ja nie ma interesu by chwalić Crt - to autora postu kasa i jego sprawa co kupi i za ile,Mojej opinii nikt brać na powaznie nie musi.Kazdy ma swój rozum...:cry:
A pionera produkty znam i używam od wielu lat...i cenię.

Załóż wątek o przewadze technologii CRT nad plazmową czy LCD i tam się uzewnętrzniaj. Tylko ciekawe, ile osób będzie to czytać.

Czytać każdy moze pisac nie ma przymusu chyba ze wróciła komunistyczna cenzura?
 

plejak

Banned
plazma

by porównywac jakościa plazmę Panasonica za 2 k do plazmy Pionnera za 8,5k tzreba być niespełna rozumu.
Jeśli zużycie prądu dla konsumenta nie jest ważne czemu klient kupuje led i lcd (mimo ewidentnych wad)a nie plazmę a kolejne firmy rezygnują z produkcji plazm?
Za 3 lata odswieżę ten wątek wątpię by Panasonic wytrzymał presję rynku.
Porównywać plazmę do wycofania kuchni czy odkurzacza jest niedorzecznie plazma to nadal telewizor w innej jakości i designie.
Telewizory nie znikły z rynku tak i nie znikną kuchnie ani odkurzacze co najwyzej bedą to produkty w innej technologii.
czy ktoś 3 lata wstecz przewidywał wycofanie żarówek z rynku?

Czy warto stawiać na energooszczedność?
Najlepiej wyrzucic z domu ctare crt - bo chyba nawet wstyd się przyznawać że sie to jeszcze posiada, nieprawdaż?:cry:
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
O tym,że LCD się nie nadaje do sygnału SD w większości wypadków wiedzą wszyscy,którzy choć trochę zagłębili się w sprawy techniczne Lcd i Plazm.:)
Co do Lg to nigdy nie błyszczeli w plazmach,co potwierdzają nawet sprzedawcy wcale nie polecając inne konkretnej marki tylko mówiąc ogólnie,zatem to w jakim stanie obraz prezentuje lg czy lcd u Twojego znajomego nie jest żadnym odnośnikiem do tego jak prezentuje się Panasonic czy plazmy w ogóle.

Po drugie nie każdego stać na 5090H więc Ci co chcą się cieszyć bardzo dobrym obrazem z Blu Ray czy kanałów HD spokojnie mogą kupić również Panasonica X10Y i bedą bardzo zadowoleni,co potwierdza mnogość postów.
A jeśli ktoś chce wyższy i lepiej wyposażony model to spokojnie kupi np 50V10 za 2 tyś zł mniej niż pionka i jeszcze mu zostanie na bardzo dobry Blu Ray np DMP-BD80:)

A pioneer tak naprawdę sam sobie podłożył nogę wysokimi cenami.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
plejak napisał:
...
Do zastosowań BR \dvd i Hd najlepiej kupić Pioner 5090h lub led Philips 9704 h a do sd nic absolutnie ,,, tylko stary crt Sony .
Pozdrawiam wszystkich miłej nocy życzę.:?

Tkwij chłopie w tej swojej teorii i oglądaj następne 20 lat swojego Sony CRT. Co ty porównujesz CRT 29 czy 32" do np. obrazu 42,46 czy 50" Plazm a tym bardziej LCD.
Ja powiem jedno jak by Pans zrobił taki 32" tv plazmowy nawet HD Ready to daje sobie ręke uciąć że obraz bedzie równy z tym Sony CRT a w pewnych aspektach lepszy a w jakich ? a mianowicie w materiale HD.
Puść kolego jakiś materiał HD na swoim CRT i pogadamy... przecież idziemy z duchem postępu a nie żeby się cofać, bo ty akurtat to robisz, niestety cofasz się.
 

plejak

Banned
plazma

broda1725 napisał:
Tkwij chłopie w tej swojej teorii i oglądaj następne 20 lat swojego Sony CRT. Co ty porównujesz CRT 29 czy 32" do np. obrazu 42,46 czy 50" Plazm a tym bardziej LCD.
Ja powiem jedno jak by Pans zrobił taki 32" tv plazmowy nawet HD Ready to daje sobie ręke uciąć że obraz bedzie równy z tym Sony CRT a w pewnych aspektach lepszy a w jakich ? a mianowicie w materiale HD.
Puść kolego jakiś materiał HD na swoim CRT i pogadamy... przecież idziemy z duchem postępu a nie żeby się cofać, bo ty akurtat to robisz, niestety cofasz się.


Zejdż na ziemie i czytaj ze zrozumieniem - my mówimy tylko i wyŁącznie o sygnale SD z kablówki a nie o materiale Hd czego nie czyta nawet najlepszy Crt na swiecie jaki istnial.Crt nie nadaje sie do hd w takim samym stopniu jak sd do lcd czy plazmy.Autor postu nie skupiał sie na Br czy dvd tylko na sygnale sd z kablówki-ile razy mam to powtarzać.....
I nie wymieniaj technologii Lcd - ona nadaje sie tylko na złomowisko,,,,taka jakosć.
A tak na marginesie skąd ty do cholery wiesz ze ja mam crt nigdy o tym nie pisałem,,,,,
Masz racje po 20 latach crt jeszcze mozę pracować plazma po 5 pewno juz dogorywa.:evil:
 

Rivam

New member
plejak, Ty napisz jaki sam masz telewizor. Bo tak przejrzałem na szybko Twoje posty i jakoś nie doczytałem się na czym oglądasz TV? Jak na razie to ganisz plazmę i LCD, a wychwalasz LED. Prorokujesz co będzie za parę lat...
 

plejak

Banned
NIc niestety!

boggio napisał:
To ja mam pytanie do kolegi @plejak co byś polecił do sygnału SD ? Jeden warunek, chce mieć obraz powyżej 42 cali. :D

Przecież nie kupisz starego crt - ich ze względu na koszty i gabaryty nie produkuje się - zresztą dostępne były 5 lat temu do 36 cali.
Od lipca 2013 skończy sie era telewizji analogowej i wtedy zobaczysz co będzie rzadzić na rynku,,,
Dziś nie mozna do sd polecić absolutnie nic.
Telewizja Hd to bajka ale do zwykłego sygnalu absolutnie nic sie nie nadaje....niestety. :?
A jak już musisz wybierać w zakupie dziś to kolejnosć- led, plazma a lcd na szarym końcu.
Korzystam z lcd od 6 lat w zestawie komputerowym i jestem bardzo zadowolony z zakupu gdyz jako monitor spełnia swe zadania wyśmienicie ale telewizora w tej technologi nie kupiłbym nigdy.Plazma ma duże lepsze i naturalne odwzorowanie barw.O czerni nie wspominam bo lcd jej nie posiada ale uważam że ledy będą jakosciowo coraz lepsze.
 

plejak

Banned
Tylko Gorylla.

Nie jestem żadnym znawcą ani autorytetem w dziedzinie Tv.Najlepiej z takim pytaniem skierować się bezpośrednio do Pana Gorylli - jego wiedza mnie poraża.Tak jak on doradzi - to nikt inny na tym forum.:krol:
 

DM914

New member
plejak napisał:
Przecież nie kupisz starego crt - ich ze względu na koszty i gabaryty nie produkuje się - zresztą dostępne były 5 lat temu do 36 cali.
Od lipca 2013 skończy sie era telewizji analogowej i wtedy zobaczysz co będzie rzadzić na rynku,,,
Dziś nie mozna do sd polecić absolutnie nic.
Telewizja Hd to bajka ale do zwykłego sygnalu absolutnie nic sie nie nadaje....niestety. :?
A jak już musisz wybierać w zakupie dziś to kolejnosć- led, plazma a lcd na szarym końcu.
Korzystam z lcd od 6 lat w zestawie komputerowym i jestem bardzo zadowolony z zakupu gdyz jako monitor spełnia swe zadania wyśmienicie ale telewizora w tej technologi nie kupiłbym nigdy.Plazma ma duże lepsze i naturalne odwzorowanie barw.O czerni nie wspominam bo lcd jej nie posiada ale uważam że ledy będą jakosciowo coraz lepsze.


Pana wypowiedzi stają się irytujące , a pana niewiedza przeraża , poleca Pan jako najlepsze LED LCD , drugie Plazma , koniec LCD , nie wysilając zbytnio umysłu można dojść do wniosku że LED LCD to ta sama technologi wyświetlania obrazu co LCD różnica polega tylko na innym podświetleniu matrycy w jednym wspomniane diody Led w drugim lampa jarzeniowa ale cały czas to LCD !!! Przepraszam ale myślałem że posiada Pan chociaż minimalną wiedzę na temat telewizji ale jak widzę nie. Panie plejak proszę więcej czytać !
 

PawelKRZ

New member
plejak napisał:
....
Telewizory nie znikły z rynku tak i nie znikną kuchnie ani odkurzacze co najwyzej bedą to produkty w innej technologii.
czy ktoś 3 lata wstecz przewidywał wycofanie żarówek z rynku?

Czy warto stawiać na energooszczedność?...

Kolega tylko o tej energooszczedności - to dlaczego nie produkują tak oszczednych CRT tylko takie "pożeracze pradu" - plazmy?
Dlaczego kilka lat temu odkurzaczowi wystaczało 800-1000W mocy a teraz musi mieć 1800-2400W. Przykłady mozna by mnożyć.
Z jednej strony opowiada sie ludziom o energooszczednosci na żarówkach (i ludzie ślepo w to wierzą) a z drugiej podnosi się moce urządzeń i wmawia sie, że mocniejsze to jest ok.
To w końcu jak jest? :rolleyes:
 

brandt78

New member
DM914 napisał:
różnica polega tylko na innym podświetleniu matrycy

Ty tez wiecej poczytaj... Dzieki diodom led jest mozliwosc ich punktowego wylanczania, cos jak wylanczanie pikseli w plazmie. Dzieli temu mozna osiagna glebsza czern, a to wplywa na kontrast i kolory. No fakt ze to jest dalej lcd, ale roznica jest spora...
 

DM914

New member
brandt78 napisał:
Ty tez wiecej poczytaj... Dzieki diodom led jest mozliwosc ich punktowego wylanczania, cos jak wylanczanie pikseli w plazmie. Dzieli temu mozna osiagna glebsza czern, a to wplywa na kontrast i kolory. No fakt ze to jest dalej lcd, ale roznica jest spora...
Przepraszam ale chyba myli Pan pojęcia , zasada wyświetlania obrazu w LCD znacznie różni się od zasady w tv Plazmowych ( w wypowiedzi nie wspomniałem o żadnych parametrach technicznych tych technologii )
Przypomnę : W ekranach plazmowych do wyświetlania obrazu wykorzystuje się gazy szlachetne które w wyniku wysokiego napięcia ( stąd głośne tz syczenia plazmy ) przechodzą w stan plazmy Reakcja ta zachodzi jednocześnie w każdym pikselu składającym się z trzech subpikseli RGB ( rurki szklane z elektrodą zasada podobna do CRT)
W panelach LCD wykorzystuje się ciekłe kryształy ( fizyka stan pośredni pomiędzy stałym a ciekłym) w odróżnieniu do zasady plazmy piksel w LCD nie świeci a służy tylko jako filtr który przepuszcza światło , a źródłem świtała może być lampa fluoroscencyjna lub led

pozdrawim
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
brandt78 napisał:
Ty t No fakt ze to jest dalej lcd, ale roznica jest spora...

I tu ma Pan racje różnica jest spora pomiędzy technologią podświetlania LCD , ale tylko i wyłącznie przy podświetlaniu piksela w krysztale metodą bezpośrednią ( dość droga ale bliska w kontraście, nasyceniu plazmy ) metoda podświetlenia na krawędziach ( podobna do lampy ) czysty marketing i wyłudzanie pieniędzy.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Dajcie spokój z tym licytowaniem się, kto więcej wie o technologii. To nie ten temat i te dywagacje niczemu nie służą. Brandt78- czy to nie Ty pisałeś coś o unikaniu off-topiców w innym wątku?

plejak i inni- na każdym forum są pewne zasady, a najczęstszą z nich jest taka, że nikt nikomu nie "panuje"- jesteśmy tu kolegami (czasami gorszymi, czasami lepszymi) i odnosimy się do siebie per Ty, a nie per "Pan".

@ plejak- dzięki za uznanie co do mojej wiedzy i umiejętności doradczych, ale po pierwsze- umiem wyczuć złośliwy sarkazm, po drugie- nie potrzebuję fałszywej reklamy, a po trzecie- moja wiedza jest znikoma i nie jestem żadnym fachowcem z tej branży. Nie wypowiadam się w tematach specjalistycznych, ale na szczęście jest wielu ludzi, którym mogę pomóc, bo są na etapie mniejszego wtajemniczenia w pewne problemy niż ja, tudzież przerobiłem już pewne rzeczy, do których oni właśnie dochodzą. I tylko tyle.

Koledzy- plejak uprawia tu nie wiadomo co, a najpewniej trolluje. Postuluję więc nie toczyć z nim więcej dyskusji, bo jest ona wysoce nieproduktywna, a już na pewno nijak ma się do tematu wątku. Jego założyciel zdecydował się już na plazmę, lecz tylko nie wiedział jaką i toczenie sporów o przewagach technologii jest tutaj bezcelowe.

plejak- wrzuć na luz, bądź zmień wątek- są przecież wątki porównań technologii- tam możesz toczyć swoje boje. Jak masz coś doradzić w temacie to doradź, jak nie to zamilcz.
 

brandt78

New member
gorylla napisał:
czy to nie Ty pisałeś coś o unikaniu off-topiców w innym wątku?
a gdzie tu offtop, po prostu twierdze ze nalezy traktowac osobno zwykle lcd i led lcd, a ze topic jest o wyborze tv wiec moj post jest na temat.

gorylla napisał:
te dywagacje niczemu nie służą
Nie wypowiadaj sie za innych...

Jesli tv jest jeszcze nie kupiony to mozna doradzac.
LCD zawsze u mnie odpadal w przedbiegach ze wzgledu na swiecaca czern. Lecz nawet kupujac panasa dostaniemy "szara czern", wiec led lcd gdzie jest mozliwosc lokalnego wygaszania pikseli i osiagniecie glebszej czerni - powinien byc rozwazony przy zakupie
 
Do góry