pomocy bo chyba nie dokonam zakupu

fafik73

New member
od pewnego czasu ok 2 miesiące szukam plazmy , te forum wzdłuż i wszerz zwiedziłem ,żona mówi kup coś wreszcie i za robotę się weź a nie tylko forum czytasz:D problem typowy model i wielkość

dotychczasowy TV 32 cale sony CRT 100Hz z wszystkimi możliwymi bajerami, świetny obraz w moim odczuciu
odległość 3 metry
tv ma wisieć na ścianie na wys ok 2 metry inaczej nie da rady
preferowana wielkość 42-50
salon ok 30 m2
źródło cyfra+ na razie bez HD ale jak kupię plazmę biorę dekoder HD
oglądam w różnych porach głównie sport i Discovery oraz National Geographic ale też TVN24 i tego typu programy

to co mnie zbija z tropu część forumowiczów do tej odległości poleca 50 cali bo tv szybko maleje po zakupie:cool: inna grupa radzi przy tej odległości 42 cale , ponieważ mniej zanieczyszczeń obrazu widać a jednak większość kanałów w SD leci,następna kwestia full HD czy HD ready z tej odległości przy 42 full HD nie ma sensu,przy 50 już chyba tak myślę o Panasonicach
42S10,42 lub 50 PX10Y,inne firmy mniej mnie interesują ewentualnie może samsung , czy zamiana obecnego TV na plazmę nie spowoduje spadku jakości obrazu? tego trochę się boję ale chcę zaryzykować,tylko co kupić?
 

Kowicz

New member
Napisz jeszcze jaki przedział cenowy?

Ja bym zaproponował to co sam właśnie kupiłem (czekam na przesyłkę) czyli TX-P46S10E
Jak dla mnie to teraz jest bardzo przystępna cena na niego i warto go brać.
 

plejak

Banned
Nic nie kupować!!!

Nie masz szansy aby na jakimkolwiek tv nowej generacji miec łaDNY OBRAZ TAKI JAK W SWOIM CRT SONY32 emitując sygnał Sd .Poziom pogorszenia jakosci bedzie znaczny.:evil:
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
Do oglądania TV : SD, HD i DVD Panasonic 37X10 , 42X10 ( większe rozmiary z odległości 3m będzie widocznie gorszy obraz w SD )
Jeżeli przewidujesz podłączyć Komputer , konsola PS3 , Blue ray - radziłbym serie: Panasonic S , G , V.
Wszystko zależy jaką kwotę chcemy przeznaczyć.
Gorszą jakość obrazu w porównaniu do starych TV CRT można zauważyć jedynie przy słabym sygnale analogowym , sygnał cyfrowy z dekodera zrobi swoje , a HD to już bajka ( oczywiście na jakość obrazu w znaczący sposób wpływa siła i jakość sygnału dekodera , wszelkie przewody i kable )
 

fafik73

New member
co kupić

zakres cenowy max 3500 z wieszakiem;) komputer nie będzie podpinany BR chyba też nie nie mam czasu na filmy,czyli wychodzi że do tv nie ma sensu FULL HD i max 42 cale?o 37 nie myślę zmianą TV tylko w celu zwiększenia powierzchni obrazu między 32 a 37 jest zbyt mała różnica w moim odczuciu żeby miało to sens:eek:
 

gorylla

New member
Bez reklam
plejak napisał:
Nie masz szansy aby na jakimkolwiek tv nowej generacji miec łaDNY OBRAZ TAKI JAK W SWOIM CRT SONY32 emitując sygnał Sd .Poziom pogorszenia jakosci bedzie znaczny.:evil:

Większych bzdur chyba nie czytałem. Widziałeś kiedyś odbiór dobrego sygnału SD na plazmach Panasa, czy Twoje doświadczenie ograniczają się jedynie do wizyt w MM?

fafik73- nie wierz takim opiniom, bo to bzdury wyssane z palca. Przy dobrym sygnale SD jakość jest według mnie zupełnie porównywalna i ja nie dostrzegłem większej różnicy. Rodzice mają świetnego Panasonica CRT 32'' 100Hz bardzo udanej serii Quintrix i według mnie obraz na plazmie mam zupełnie porównywalny, jak nie lepszy. Problem jest bowiem inny- małe CRT-eki oglądaliśmy z reguły tej samej odległości co duże, nowoczesne plazmy. Żeby porównać stosownie jakość odbioru musiałbyś- drogi plejaku- prawie wlepić nos w CRT-eka. I wtedy zobaczyłbyś więcej artefaktów, których nie dostrzegałeś z daleka.

Przy Twojej odległości najlepszym wyborem byłby 46S10, tak jak pisał Kowicz. Według mnie 42'' może być ciut za mała. Z kolei pięćdziesiątka byłaby troszkę za duża. Ale jak miałbym wybierać między ciut za małą a ciut za dużą, wziąłbym ciut za dużą- czyli 50S10 bądź 50X10 (w zależności od funduszy). Ale priorytetem winna być dla Ciebie 46S10.
 

Dreamerek

New member
fafik73 napisał:
.. to co mnie zbija z tropu część forumowiczów do tej odległości poleca 50 cali bo tv szybko maleje po zakupie:cool: inna grupa radzi przy tej odległości 42 cale , ponieważ mniej zanieczyszczeń obrazu widać a jednak większość kanałów w SD leci,następna kwestia full HD czy HD ready z tej odległości przy 42 full HD nie ma sensu,przy 50 już chyba tak ......
Potwierdzam, że tv szybko maleje po zakupie. Jestem po 2 latach użytkowania plazmy 42" i jest on dla mnie malutki - pomieszczenie 25m, odległość około 4m.
W tej chwili rozglądam się za ekranem o przekątnej ok. 55" i na pewno nie będzie on za duży skoro obraz 105" z protektora nie jest za duży :). Radził bym ci na własne oczy porównać 42" do 50-58" a najlepiej wyciąć makietę z białej kartki brystolu i powieści a zobaczysz różnicę. Jeżeli źródłem ma być cyfra+ i sygnał jest na odpowiednim poziomie to żadnych różnic negatywnych nie będzie widocznych nawet 58" w stosunku do 42" w takim pomieszczeniu.
 

fafik73

New member
PANASONIC TX-P50X10Y 3179 na allegro a PANASONIC TX-P42X10Y za 2079!!! cena naprawdę ....niezła , chyba bezkonkurencyjna , warto tego tysiąca za te 8 cali dołożyć?:???:oferta tej samej hurtowni z Giżycka
 

DM914

New member
fafik73 napisał:
PANASONIC TX-P50X10Y 3179 na allegro a PANASONIC TX-P42X10Y za 2079!!! cena naprawdę ....niezła , chyba bezkonkurencyjna , warto tego tysiąca za te 8 cali dołożyć?:???:oferta tej samej hurtowni z Giżycka
Moim zdaniem jeżeli tylko do oglądania programów telewizyjnych to nie warto , ja sam oglądam swój 42S10 z 3,5 metra i jest ok ( poprzedni CRT 32 Panasonic ) nie wydaje mi się abym potrzebował większego - ale to subiektywne odczucie. Tak jak już na w innym wątku napisałem do oglądania TV doradziłem swoim rodzicom 42X10Y ( ok 2,5m ) są zadowoleni a i śmiem twierdzić że podczas oglądania kanałów SD i HD z N-ki nie ma żadnej różnicy pomiędzy tymi modelami. Wybrałem S10 dla kompa, i PS3 ( które kupiłem dzieciom i sobie ;) ) bo tu rozdzielczość Full HD robi swoje. Przemyśl może te 1tyś. zł. może warto dołożyć do 46S10 lub tylko 500 zł do 42S10 telewizor kupujemy jednak na kilka lat i może skorzystasz z Full HD , jak nie bierz 42X10Y a tysiaka wydaj na inne przyjemności :D
 
Ostatnia edycja:

amlas

New member
a ja myślę że warto dołożyć ten tysiąc, żeby móc się cieszyć widokiem dużego ekranu przez co najmniej kilka lat. Wiele osób pisze że żałuje że nie kupiło wiekszego tv, ale nie spotkałem się z opinią że jest za duży.
Sam miałem podobny dylemat, ale zdecydowałem się na 50'' i właśnie taki z serii X zamierzam kupić. Oglądałem wiele plazm czy to w sklepach czy u kogoś w domu i 42'' z odleglosci ok3-3,5m to wg mnie oczywisnie nie jest wlasciwą wielkoscią, 50-ka wcale nie będzie za duża.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Z drugiej strony z wielkością też nie można przesadzać- zwłaszcza jeśli to pierwszy tak duży TV. Nie każdy będzie tolerował zbyt duży ekran ze zbyt małej odległości- może być problem z "ogarnięciem" obrazu i mogą pojawić się związane z tym dolegliwości oczu czy głowy.

Ja przy 42'' oglądanych z odległości ok. 2.7-2.8m czuję się bardzo komfortowo i jeszcze nikt z gości nigdy nie narzekał, że TV jest za duży. Dlatego uważam, że optymalnym wyborem dla Ciebie będzie panel w przedziale 42-50'' (z wyraźnym wskazaniem na 46). Są wprawdzie osoby, które nawet z 1,5 metra oglądają 50'', ale takie ekstrema nie wydają się być dobrym pomysłem. Oczy to nie np. komórka, którą wymieniamy jak się nam znudzi, czy umowa się skończyła.

W kwestii pewnego wyjaśnienia- pisząc wcześniej o potencjalnym zakupie 50'' myślałem bardziej o swoich odczuciach, gdyż mam już pewne doświadczenie i wiem, że wielkość panela nie robi na mnie większej różnicy. Często bowiem siadam dużo bliżej telewizora i mi to w niczym nie przeszkadza. Ale z Tobą niekoniecznie musi być tak samo i zbyt duży panel może nie być wskazany. Warto pokusić się na odwiedzenie kogoś znajomego, kto ma duży TV i sprawdzenie, czy dobrze nam się go ogląda i z jakiej odległości.

@ amlas- a ja się spotkałem z wieloma takimi opiniami, nawet na tym forum. Prawdą jest- co wiem po sobie- że człowiek szybko się przyzwyczaja i potężny początkowo ekran w krótkim czasie staje się normalny, czy nawet mały. Ale wydaje mi się, że są to tylko złudzenia. Jestem przekonany, że wiele byśmy nie osiągnęli kupując TV większy o zaledwie parę cali. Tylko że człowiek sam się troszkę oszukuje, że jak by miał większy TV to dopiero by się oglądało... A prawda wcale taka nie jest. Nie jest sztuką postawić sobie przed nosem ekran na całą ścianę i się cieszyć, że teraz to dopiero oglądanie. A żeby nadążyć za np. piłką tenisową trzeba aż machać głową, bo zakres ruchu gałek oczu nie starcza.

Mi też przeszło po głowie kilka razy myśl, że można było kupić większy. Ale po realnym przemyśleniu wcale za takim nie tęsknię, gdyż ogląda mi się bardzo komfortowo.

fafik73 napisał:
PANASONIC TX-P50X10Y 3179 na allegro a PANASONIC TX-P42X10Y za 2079!!! cena naprawdę ....niezła , chyba bezkonkurencyjna , warto tego tysiąca za te 8 cali dołożyć?:???:oferta tej samej hurtowni z Giżycka

Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie- czy ważniejsze są dla ciebie oszczędności, wyposażenie czy duży TV.

Jeżeli masz w priorytecie kupić duży TV do oglądania stricte TV, to wybrałbym na Twoim miejscu 50X10. Jeśli wielkość nie jest priorytetem, ale ważniejsze jest, żeby był Full-HD do kanałów HD, konsoli czy BR to wziąłbym 46S10. Jeśli oszczędności- to 42X10. G10/15 są przewartościowane cenowo względem możliwości (w mojej opinii, bo zaraz rzucą się na mnie obrażeni użytkownicy G10/G15), a świetny V10 to jednak spory skok cenowy.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Każdy mozę mieć swoje zdanie szanujmy je.

gorylla napisał:
Większych bzdur chyba nie czytałem. Widziałeś kiedyś odbiór dobrego sygnału SD na plazmach Panasa, czy Twoje doświadczenie ograniczają się jedynie do wizyt w MM?

fafik73- nie wierz takim opiniom, bo to bzdury wyssane z palca. Przy dobrym sygnale SD jakość jest według mnie zupełnie porównywalna i ja nie dostrzegłem większej różnicy. Rodzice mają świetnego Panasonica CRT 32'' 100Hz bardzo udanej serii Quintrix i według mnie obraz na plazmie mam zupełnie porównywalny, jak nie lepszy. Problem jest bowiem inny- małe CRT-eki oglądaliśmy z reguły tej samej odległości co duże, nowoczesne plazmy. Żeby porównać stosownie jakość odbioru musiałbyś- drogi plejaku- prawie wlepić nos w CRT-eka. I wtedy zobaczyłbyś więcej artefaktów, których nie dostrzegałeś z daleka.



Jak nie wiesz to napiszę :
LED ma kłopoty z wyświetlaniem jasnych elenentów na ciemnym tle .Lcd ma nienaturalny obraz - dokuczliowy brak czerni (tylko szarosć) i brak normalnego ogladania a wysokiego kąta z kolei PLAZMa głosno pracuje odbiija światło w nasłonecznionym pokoju do tego wypala loga stacji a rachunki za prąd rosną niemiłosiernie.
To nie ma znaczenia że byłem w media mark w niedzielę i obraz na ledzie samsunga zapierał aż dech - nic dziwnego emitowany z bluray z płyty testowej .Na pozostalych 20 odbiornikach chodził z kabłowki sygnał sd TVN7 - tylko pijany by ten obraz zakaceptował.Znam wiele osób które maja te niby cuda techniki i są bardzo rozczarowane.W starym crt nie nalezy ogladąc z metra jak w nowych by zobaczyć szczegółowowśc hd - ludzkie oko jej nie wychwici z 3 metrów.Typowy polski klient ma 60 kanałow z kabłowki w tym 5 HD.Nie oglada tylko DVd czy BR ale też zwykła telewizję i tu bedzie miał problem To trick marketingowy puszczać w salonie sygnał z Br .Klient jak odpali to cudo w domu to dozna szoku na sygnale Sd.
Twój Sony wytrzyma pewno 10-12 lat .Plazmy i lcd już po 5 będa złomowane.Szanujmy swoje zdania odrębne.Czas pokaże kto ma rację.
Panie gorylla przemiły czemu to forum pełne jest postów na temat kipeskiej jakosci i wielu usterek tych plazm i lcd skor są takie rewelacyjne..Pozdrawiam Miłej nocy .To twoje 5 czy 8 tysiecy twoje szczęście albo twój problem jak żle wybierzesz.:cry: Za 5 lat plazmy beda wycofane z produkcji z powodu tego samego co dziś wycofywane zarówki zostaną nowe ledy i najnowsze oledy.
 

Foxxx24

New member
Co do usterkowości plazm Panasonica jakoś nie widziałem aby było pełno postów na forum jak to twierdzisz,czy też ich kiepskiej jakości bo jest wręcz przeciwnie:) A pojedyńcze usterki zdarzają się zawsze wszak to produkcja masowa.:)
Zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z zakupu i wcale nie trzeba wydać 5-8 tyś zł aby cieszyć się bardzo dobrą plazmą bo wystarczy ok 2300zł.:)
I raczej bym nie liczył na wycofanie plazm z rynku gdyż z roku na rok ta technologia jest udoskonalana,a Pioneer wycofał się z plazm gdyż sam sobie wykopał dołek cenowy.:)

A kolega gorylla ma rację mówiąc o wyświetlaniu sygnału SD gdyż właśnie plazmy Panasonica radzą sobie z tym najlepiej i dopiero w warunkach domowych wychodzi cała prawda:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tofu

New member
No to i ja dodam swoją opinie:)

Półtora roku temu kupiłem Panasonica 42pv80 i jak wnieśli mi do pokoju TV to wydawał mi się ogromny (pokój ok. 18-19m2, odległość od TV około 3,5metra), teraz spokojnie kupiłbym 50 cali, oglądam gł TV (Nka) i filmy HD.
Dodam także, że znajomy który uważał, że mam za duży telewizor, po wykończeniu mieszkania i po konsultacji ze mna zakupił 46 cali (chciał 42) a po dwóch tygodniach powiedział, że przyznaje mi racje i rzeczywiście 42 cale byłyby za małe a nawet mógł kupić 50 cali (ogląda gl Nke, odległość od TV około 4 metrów)

Jeżeli chodzi o jakość kanałów SD nie zgadzam się, że jest gorsza... na Nce jest super i wątpię abyś narzekał, może z paroma wyjątkami.
Co do "głośności" plazm?? co za bzdura... ja nic nie słyszę, może chodzi o pstryczek przy włączaniu plazmy wtedy coś tam słychać :p
No i jeszcze sprawa poboru prądu, rzeczywiście rachunki trochę wzrosły, ale są to kwoty rzędu 5-7zł miesięcznie (wcześniej miałem Panasonica CRT 32 cale), ale gdyby nasze CRT miały po 42 cale też ciągnęłyby więcej prądu!! No jest jeszcze opcja telewizora LCD ale chyba nie o to chodzi??
 

fafik73

New member
nie....no bez przesady..LCD to lipa mój teść kupił LCD Sony za ok 4 koła i był strasznie zadowolony dopóki mnie nie odwiedził i nie popatrzył na odbiór mojego starego CRT, dzięki za tak wiele opinii kilka spraw mi się wyjaśniło ale mam wrażenie , że jestem dalej niż przed założeniem tego wątku , chyba zrobię karteczki i wylosuję:D
 

gorylla

New member
Bez reklam
plejak napisał:
Jak nie wiesz to napiszę :
LED ma kłopoty z wyświetlaniem jasnych elenentów na ciemnym tle .Lcd ma nienaturalny obraz - dokuczliowy brak czerni (tylko szarosć) i brak normalnego ogladania a wysokiego kąta z kolei PLAZMa głosno pracuje odbiija światło w nasłonecznionym pokoju do tego wypala loga stacji a rachunki za prąd rosną niemiłosiernie.
To nie ma znaczenia że byłem w media mark w niedzielę i obraz na ledzie samsunga zapierał aż dech - nic dziwnego emitowany z bluray z płyty testowej .Na pozostalych 20 odbiornikach chodził z kabłowki sygnał sd TVN7 - tylko pijany by ten obraz zakaceptował.Znam wiele osób które maja te niby cuda techniki i są bardzo rozczarowane.W starym crt nie nalezy ogladąc z metra jak w nowych by zobaczyć szczegółowowśc hd - ludzkie oko jej nie wychwici z 3 metrów.Typowy polski klient ma 60 kanałow z kabłowki w tym 5 HD.Nie oglada tylko DVd czy BR ale też zwykła telewizję i tu bedzie miał problem To trick marketingowy puszczać w salonie sygnał z Br .Klient jak odpali to cudo w domu to dozna szoku na sygnale Sd.
Twój Sony wytrzyma pewno 10-12 lat .Plazmy i lcd już po 5 będa złomowane.Szanujmy swoje zdania odrębne.Czas pokaże kto ma rację.
Panie gorylla przemiły czemu to forum pełne jest postów na temat kipeskiej jakosci i wielu usterek tych plazm i lcd skor są takie rewelacyjne..Pozdrawiam Miłej nocy .To twoje 5 czy 8 tysiecy twoje szczęście albo twój problem jak żle wybierzesz.:cry: Za 5 lat plazmy beda wycofane z produkcji z powodu tego samego co dziś wycofywane zarówki zostaną nowe ledy i najnowsze oledy.

Co to za człowiek??? Żal komentować większość z tych farmazonów.
Chyba się czegoś szkodliwego naczytał. Pewnie jakichś biuletynów reklamowych z MM naciągnął do domu i chyba jest świeżo po lekturze, bo taki błyskotliwy.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Cieesz się tym co masz.

PAnie Gorylla grzecznoscią Pan nie grzeszy - ja wiem ze ma Pan aż 6-cio miesieczny staż w klubie Hdtv i ponad 200 postów i pochodzi z olbrzymiej aglomeracji gdzie emitowany jest sygnal z wszytkich mozliwych zródeł- ale nie upoważnia to Pana do bycia niegrzecznym i niewychowanym.Nawet największa plazma nie wychowa czlowieka .
My na forum mamy sobie pomagać i wymieniać się opiniami ale nie czynimy tego na siłę.
Wiedzę swą czerpię na podstawie własnych doświadczeń a nie tak jak Pan niespełnionych marzeń.I nie ma sensu wpisywać kolejny raz do tego wizyt w MM- chyba marketom elektronicznym zalezy na sprzedaży nowych produktów.Nie kupujemy telewizora na podstawie odczuć w markecie bo tam jesteśmy pół metra od ekranu w nienaturalnym oświetleniu, w domu wszak warunki są z goła odmienne.Do tego służy forum i opinie innych uzytkowników- dalece często inne niz nasze subiektywne odczucia.
Warto zapoznać sie z opiniami ceneo.skapiec ,pl czy co kupic to zobaczy tam jak nowi użytkownicy tych supermaszyn nie pozostawiją suchej niktki na swoich zdobyczach 50-calowych.Można zaprosić Pana Kikiego póki co autorytetu na tym forum na prezentacje domową i wybraż w zaciszu swej rodziny.Nie pozdrawiam:p
 

plejak

Banned
Sony w Sd górą.

Nie wierzę ze telewizor plazmowy Panasonica za 2 tysiace złotych (cena nie moze być jedynym kryterium)dorówna jakoscia tytm modelom za np. 6 tys np, Panasonic seria V o seri Z nie wspominam z wiadomych cenowych względów.
To nie ja pisałem pierwszy że część plazm głośno pracuje - na tym forum jest wiele wątków na ten temat i dotyczy to absolutnie wszytkich marek nie tylko Panasoniców a nawet najlepszych w swej klasie Pioneerów.:krol:
 

PawelKRZ

New member
plejak napisał:
... z kolei PLAZMa głosno pracuje odbiija światło w nasłonecznionym pokoju do tego wypala loga stacji a rachunki za prąd rosną niemiłosiernie....
....Typowy polski klient ma 60 kanałow z kabłowki w tym 5 HD.Nie oglada tylko DVd czy BR ale też zwykła telewizję.....Plazmy i lcd już po 5 będa złomowane....Za 5 lat plazmy beda wycofane z produkcji z powodu tego samego co dziś wycofywane zarówki zostaną nowe ledy i najnowsze oledy.

Ja właśnie niedawno kupiłem plazmę 42" i może jeszcze jestem pod wrażeniem zakupu, ale muszę stwierdzić, że nie słyszę "typowego" bzyczenia układu zasilania. Pokój mam bardzo nasłoneczniony - południowy - ale pracuje (przynajmniej na razie) i na oglądanie TV mam czas dopiero wieczorem - dlatego nie przeszkadzało mi to, że może odbijać światło. Pewnie dlatego, ze nie jestem typowym polskim klientem - w kablówce mam 40 kanałów i ani jednego HD - ok, planuje n-kę.
Natomiast takie opowieści o plazmach, ze będą złomowane niedługo to słyszałem - w EURO RTV AGD sprzedawca mi opowiadał. Mój szwagier ma plazme Panasa od 5-6 lat - muszę mu powiedzieć, żeby ją wywalił ;) mimo, że odbiera bardzo ładnie i nic nie jest wypalone - poniekąd dzieki niemu kupiłem swój - tak podobał mi sie obraz, a teść ma LCD SONY i n-ke i nie podoba mi się.
A jeśli chodzi o pobór prądu - mam ten sam TV co Kolega mswiniuch więc pobór będzie podobny - około 200W - ok troche dużo, ale nie jest to jakaś masakra.
A jak będziemy szli takim tokiem myslenia, ze co bierze wiecej prądu to będzie za "chwile" wycofywane to za moment wycofają kuchenki elektryczne, odkurzacze .......:D

To tylko moje subiektywne zdania.
 
Do góry