Pomocy-akustyka?

ket23

New member
Witam problem jaki u mnie występuje to, BAS! a mianowicie jego brak tam gdzie chciałbym żeby był. poniżej zamieszczam rysunek pokoju jak i miejsce odsłuchowe. Oto w miejscu gdzie słucham muzyki dodam iż chodzi tylko o stereo (bez suba) bas praktycznie nie występuje. próbowałem przesuwać kolumny w granicach możliwego ruchu i nic na rysunku zaznaczyłem na czerwono gdzie basu jest najwięcej a generalnie wszędzie jest go sporo więcej niż w miejscu w którym słucham.
 

ket23

New member
rysunek pokoju.
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    11,6 KB · Wyś: 117

kwida88

New member
Ja na amplitunerze tez mam malo basu bez suba w systemie pure direct. W zwyklym stereo basu jest wiecej, ale prawdziwe brzmienie i mozliwosci basu ze swoich kolumn poznasz dopiero po podpieciu kolumn do wzmacniacza stereo. Amplituner poprostu nie jest dobrym rozwiazaniem do stereo. Roznica przy podpieciu kolumn do dobrego wzmacniacza jest znaczaca. Na amplitunerze sluchaj raczej z subem.
 

kwida88

New member
I rozumiem ze uzywa go jako koncowke mocy? Nie doczytalem przepraszam za zamieszanie. W sumie sam nie mam ampli z wyjsciem na koncowke wiec nie wiem jak to jest podejrzewam tylko ze powinna byc znaczna poprawa stereo wiec moze faktycznie problemem jest akustyka lub synergia z pomieszczeniem. Pewien sprzedawca doradca sklepowy opowiadal mi ze byl na montazu u klienta i tez mu nie graly kolumny dobrze dal je pod okno i zaczely grac jak nalezy wiec moze sprobuj ustawic szafke rtv ze sprzetem pod oknem na przeciwko rogowli z rysunku widze ze masz tam miejsce. Jak to nie pomoze to nie mam pomyslu ale wiem ze ustawienie sprzetu w odpowiedni sposb ma znaczenie. Moze sprobuj tez wysunac kolumny nie ustawiaj przy samej scianie. Tyle moge doradzic z wlasnej wiedzy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry