Pomoc z doborem sprz

Glazik

New member
Zwracam się do was bo kiedyś mi pomogliście z wyborem telewizora, który używam do dzisiaj i jestem bardzo zadowolony. W tamtym czasie chciałem dostać najlepszy sprzęt za wydane pieniądze i tak też się stało - dlatego mając to pozytywne wrażenie w pamięci zwracam się do was z prośbą powtórnie. Tym razem w wyborze sprzętu audio.

Aktualnie posiadam stare głośniki Creative Inspire P5800 5.1, które wierzcie lub nie ale grają do dzisiaj od 6 czy 7 lat. Chwilowo mam podłączone tylko 2 przednie głośniki + sub + centralny bo pomieszcze nie pozwala na nic więcej. Tak więc jak wspomniałem - mój pokój nie jest idealny jeśli chodzi o akustykę. To zwykły pokój w którym przebywam, z biurkiem, szafą, łóżkiem, kompem itp. Wiem, że z tego powodu wybór głośników jest ograniczony bo ma to wpływ na jakość dźwięku jaką otrzymam. Niemniej jednak każdy zakup będzie lepszy od tego co teraz posiadam więc jestem skłonny wymienić.

Celuję albo w soundbar albo zestaw 2.1. Pokój nie jest rozstawny pod głośniki 5.1, za dużo mam w nim różnych mebli itp. Wielkość pokoju to jakieś 16-20m2. Telewizor jest ustawiony w prawej części pokoju tak jak narysowałem. Zazwyczaj siedzę przy biurku naprzeciwko, gdy oglądam jakiś film to robie głośniej i kładę się na łóżku.

ROOM.png


Aktualnie głośniki mam ustawione na biurku, a suba pod biurkiem. Sub jest mocno przytłoczony i nie wydaje mi się, aby było to dobre miejsce dla niego - dlatego myślałem o soundbarze który mógłbym powiesić pomiędzy TV a biurkiem (mam 25cm miejsca na ścianie jeszcze między TV a biurkiem) - ciężko jednak kierować się tylko opiniami z ceneo.

Na TV nie oglądam telewizora - przez 98% czasu jest on używany jako monitor do komputera więc youtube/filmiki/filmy średnio 2x w tygodniu jakaś muzyka. Nie będę ukrywał, że głównie dobra jakość dźwięku przy filmach to mój priorytet.

Na sprzęt chcę wydać około 1000zł z tego względu, że całkiem możliwe, że za 2 lata będę się przeprowadzał i wtedy będę potrzebował całkiem innego sprzętu więc kokosów nie chcę zostawić. Jest to suma do "negocjacji" jeżeli warto dołożyć 100-200zł do czegoś lepszego to mogę to uczynić, ale jeżeli nie ma większej różnicy to lepiej zostać tym pułapie.

Zdrowych wesołych i dzięki!

EDIT: Proszę moda o popraienie nazy tematu - miało być "Pomoc z doborem sprzętu - 1000zł", ale uciekło mi wszystko przy wysyłaniu posta.
 
Ostatnia edycja:
Do góry