Pomoc w zakupie TV.

ToxicHero

New member
Cześć,

Chciałbym was prosić, doświadczeni użytkownicy, o pomoc w wyborze, a wręcz polecenie jakiegoś telewizora. Osobiście to nie mam bladego pojęcia na co patrzeć/kompletnie się nie znam gdyż TV nie miałem od 7 lat ;/. A więc pierw odpowiedzi na pytania:


1. Odległość od ekranu: 1,5 - 2,5 m
3. Jak duży jest pokój: ok. ok 20m2
4. Preferowana technologia: LED/AmoLED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Jak oglądam to National Geografic, Discovery itp
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Przeważnie wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Raczej przy świetle
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez preferencji
12. Preferowana marka: brak, byleby znana była z małej awaryjności.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: router, PS4 (jak wyjdzie), Laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV / 50% gry/PS4
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: różnie do ok +/- 40° od prostopadłej do TV
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : wypadałoby
22. Ma mieć 3D: Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: Nie koniecznie, ale było by fajnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojetnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB, HDMI, chce podłączyć lapka/PS4 - jeżeli jest taka możliwość to klawiaturę/myszkę.
26. Jaki masz sygnał: Jeżeli chodzi o obecną TV to nie mam niczego
27. Ile programów HD: 0
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 2h-4h
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. DVB-T: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu, możliwości serfowania, Skype, by dobrze grało się na konsoli
32. Ile osób ogląda: 2+
33. Jaka klasa cenowa: 2000-2500
34. Rozmiar: 37" - 42"

Więc chodzi mi o TV głównie do grania i oglądania filmów po podłączeniu laptopa, skype w TV też jest fajną opcją.
* co do serfowania po necie, jeżeli jest możliwość podłączenia lapka i wygodnie by się serfowało w ten sposób to raczej by mi wystarczyła taka opcja.

Nie wiem co jeszcze napisać. To by chyba było na tyle,

z góry dzięki,
Pozdrawiam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Amoledy, to raczej max 6", jakieś Samsungi Note 3, czy Lumia 1520 :)

W tej cenie dobrze wypada
Toshiba 40L7335 - dobra czerń, bardzo dobre skalowanie, oraz dobrze dobrane kolory i ustawienia fabryczne. Smart jest rozbudowany, ale dość wolny.
Dodatkowo obsługuje Wi-Di - więc jest możliwość podłączenia laptopa bez kabla hdmi, z przesyłem obrazu i dźwięku. Kablem oczywiście połączyć też się da.
 

ToxicHero

New member
Amoledy, to raczej max 6", jakieś Samsungi Note 3, czy Lumia 1520 :)

Kurde a już chciałem zaszpanować, bo myślałem że już ta technologia weszła na TV, hehehe, dzięki wielkie za pomoc, a że się tak zapytam, pewnie do kwoty 3000 raczej nic się nie zmieni co? chodzi o to że jakiś model będzie lepszy od toshiby którą podałeś? tak z ciekawości się pytam.
 

ToxicHero

New member
a tak przeszukiwałem czeluście internetu, i powiedzcie co myślicie o tych dwóch TV:

Sony KDL-42W653A
Sony KDL-42W805A

Trochę przewyższają moją początkową kwotę, ale ten w653 - dołożyć 2-3 stówki i czy nie byłby lepszy pod konsolę?
 

SDman

Banned
a tak przeszukiwałem czeluście internetu, i powiedzcie co myślicie o tych dwóch TV:

Sony KDL-42W653A
Sony KDL-42W805A

Trochę przewyższają moją początkową kwotę, ale ten w653 - dołożyć 2-3 stówki i czy nie byłby lepszy pod konsolę?

Witam,
W805 lub Philips 6008 będą dla Ciebie najlepszymi wyborem.
Philips wygrywa lepszym dźwiękiem oraz Ambilight.
Obraz na obu będzie porównywalny -takie same matryce IPS -piękna paleta barw
bez zaawansowanych kalibracji.
PHILIPS 42PFL6008K/12

Polecam i pozdrawiam.
 

ToxicHero

New member
tak, racja, tylko że za dobrą jakość można dopłacić, w końcu to zakup na lata. skuszę się chyba na tego Philipsa, podobał mi się test przeprowadzony na hdtv. Jeszcze tylko takie pytanko, jest duża przepaść pomiedzy PFL5008 a PFL6008? I czy input lag 50 ms zbytnio nie będzie przeszkadzał? Chodzi o to że znalazłem info że 30-60ms jest dobrym wynikiem, lecz wszystko ponad 60ms już może przeszkadzać, a tutaj jest prawie na granicy...
 

SDman

Banned
tak, racja, tylko że za dobrą jakość można dopłacić, w końcu to zakup na lata. skuszę się chyba na tego Philipsa, podobał mi się test przeprowadzony na hdtv. Jeszcze tylko takie pytanko, jest duża przepaść pomiedzy PFL5008 a PFL6008?

Witam,
znów się powtórzę, różnice są spore więc nie zastanawiałbym się tylko brał 6008,
ma 4 hdmi, 3 usb (5008 3 i 2)
Nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać.

6008 ma Pixel Precise HD (500hz) - 5008 Pixel Plus HD (300hz) -chyba 1 rdzeń
6008 ma DVB-S 5008 nie
Ambilight w 5008 też ma mniejszą ilość diód -6008 ma XL

Pozdr.
 
Do góry