Pomoc w zakupie tv OLED 65"

Pecore

New member
Witam.

Proszę o pomoc w zakupie nowego telewizora do salonu, przeglądałem już kilka modeli ale jeszcze się zastanawiam. https://**********.com/forum/uploads/emoticons/default_smile.png

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku, są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nowe mieszkanie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dolby Vision, Dolby Atmos, dobre funkcje smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar, Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film, Sport, czasem gry na Xbox
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 20
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Jestem otwarty
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Możliwe



Zastanawiam się między innymi nad modelami marki LG z serii C1 lub G1, ale nie wiem czy warto dopłacać do G1, oglądałem też telewizory firm Sony i Philips, proszę o szczerą odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym budżecie wybór jest ograniczony. Z zeszłorocznych oledów Lg G1 na pewno jest lepszym tv, ma radiator i 5 lat gwarancji.
Miałem C1 i przez chwile jego bezpośredniego konkurenta, czyli Sony A80J. Z tych dwóch Sony jak dla mnie. C1 miał problem z detalami w ciemnych scenach. Sony fajniej pokazuje szczegóły. Ogólny odbiór obrazu przyjemniejszy niż w LG. Ale A80J już raczej nie do dostania w 65”. No i najtaniej kosztował ok 8tys.

Z tegorocznych nie widziałem C2, ale sporo poprawili. Widziałem za to Phillipsy na Audio Video Show i bardzo fajny obraz z ich oledów. No i teraz mam tegorocznego A80K. W zasadzie prawie to samo co A80J, ale tez ponad Twój budżet. Masz jeszcze A75K, nie wiem czy nie różni się tylko obudową. Ale dalej ponad budżet.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pecore, do Twoich zastosowań to raczej OLED ale sensowne 65" do 7K będzie ciężko. Jakbyś chciał 55" (do odległości 2,5 m moim zdaniem jest w sam raz), to dzisiaj (do godz. 23.59) jest dobre promo na Philipsa 55OLED807 w Media Expert za 6999 (rabat 1000 zł) ale jak ma zostać 65" to ja bym poczekał na spadek cen Philipsa 65OLED707 lub 65B23 od LG, dobrze oceniony ostatnio na Geex. Oba modele są niestety na starych matrycach od LG (OLED807 ma już nowy panel EX)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz świetną jakość i świetne modele Oled TV :
- Philips 65Oled 707 za 7399 zł
- JVC 65VAO 9200 za 6799 zł nowy model
  • LG 65B23 ze słabszym procesorem ALPHA 7 za 7499 zł
  • LG 65C21 z 8250 zł
 

cyment

Member
Pecore, do Twoich zastosowań to raczej OLED ale sensowne 65" do 7K będzie ciężko. Jakbyś chciał 55" (do odległości 2,5 m moim zdaniem jest w sam raz), to dzisiaj (do godz. 23.59) jest dobre promo na Philipsa 55OLED807 w Media Expert za 6999 (rabat 1000 zł) ale jak ma zostać 65" to ja bym poczekał na spadek cen Philipsa 65OLED707 lub 65B23 od LG, dobrze oceniony ostatnio na Geex. Oba modele są niestety na starych matrycach od LG (OLED807 ma już nowy panel EX)
LG C2 tez ma nowy czy stary panel? Co daje panel EX?
 

luck76

Well-known member
Masz świetną jakość i świetne modele Oled TV :

- JVC 65VAO 9200 za 6799 zł nowy model
Kiki, czym różni się ten JVC od Toshiba XA9D? Jakimiś autorskimi rozwiązaniami tych co by nie mówić znamienitych producentów TV? Pierwszy panoramiczny tv jaki na żywo widziałem to właśnie JVC.
 

Pecore

New member
Moimi faworytami są LG C21 i Sony A80K, ale niestety poza moim zasięgiem, więc wybór padnie albo na LG C1 albo Philips 707. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale doczytałem że 2a pierwsze modele wyposażone są w nowe matryce i szybsze procesory, pytanie czy warto czekać kilka miesięcy i dopłacić ok 3k, czy różnice są bardzo zauważalne dla zwykłego konsumenta który tv używa w 80% do filmów np MARVELA, meczów piłki nożnej i z rzadka do XBOXA...
 

Pietka09

New member
Witam. Chciałbym się trochę wpiąć do tematu. Jestem tu nowy i nie wiem czy to nie będzie fo pa, jeżeli tak to proszę o znak i znikam.
O co chodzi. Mam bardzo podobne warunki i preferencje jak u kolegi, z tym że budżet powiedzmy 12 tyś (mogę coś dołożyć). Odległość oglądania 2,6 m. Skłaniam sie nad Sony XR-65A90J, LG OLED65G23LA. ale nie wykluczam też nowości SONY XR-65A95K, lub SONY XR-65X95K. Pojawił się tez dylemat 65, czy jednak 75 cali?
Będę wdzięczny za pomoc, ale tak jak napisałem jak przeszkadzam to znikam.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Moimi faworytami są LG C21 i Sony A80K, ale niestety poza moim zasięgiem, więc wybór padnie albo na LG C1 albo Philips 707. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale doczytałem że 2a pierwsze modele wyposażone są w nowe matryce i szybsze procesory, pytanie czy warto czekać kilka miesięcy i dopłacić ok 3k, czy różnice są bardzo zauważalne dla zwykłego konsumenta który tv używa w 80% do filmów np MARVELA, meczów piłki nożnej i z rzadka do XBOXA...
LG c1 to już chyba tylko jakieś powystawowe i to w zawyżonych cenach. C1 ma starą matrycę. To już lepszym wyborem wydaje mi się OLED707. Też ma starą klasyczną matrycę od LG ale jest to chociaż nowy model (miał premierę ok 3 miesiące temu) w dodatku z lepszym systemem (Android TV), lepszym dźwiękiem w dodatku ze wsparciem dla dźwięku DTS oraz Ambilight (osobiście mnie drażni ale może dla kogoś jest na+). Od C1 już wolałbym B23. Proc teoretycznie "niższy" od C1 ale nowszej generacji (tegoroczny model). W Geex jego obraz ocenili nawet lepiej od C2.
Reasumując: OLED707 lub B2. Ja bym wybrał ten pierwszy. Zwłaszcza jeśli ma wisieć na ścianie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam. Chciałbym się trochę wpiąć do tematu. Jestem tu nowy i nie wiem czy to nie będzie fo pa, jeżeli tak to proszę o znak i znikam.
O co chodzi. Mam bardzo podobne warunki i preferencje jak u kolegi, z tym że budżet powiedzmy 12 tyś (mogę coś dołożyć). Odległość oglądania 2,6 m. Skłaniam sie nad Sony XR-65A90J, LG OLED65G23LA. ale nie wykluczam też nowości SONY XR-65A95K, lub SONY XR-65X95K. Pojawił się tez dylemat 65, czy jednak 75 cali?
Będę wdzięczny za pomoc, ale tak jak napisałem jak przeszkadzam to znikam.
Jak masz kasę na SONY XR-65A95K, to sie nie zastanawiaj. Jest duuuuużo lepszy od 65G23.
Z 2,6m 75" wydaje mi za duże. Czekał by Cię też sporo wyższy wydatek lub szukanie kompromisów.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Chciałbym się trochę wpiąć do tematu. Jestem tu nowy i nie wiem czy to nie będzie fo pa, jeżeli tak to proszę o znak i znikam.
O co chodzi. Mam bardzo podobne warunki i preferencje jak u kolegi, z tym że budżet powiedzmy 12 tyś (mogę coś dołożyć). Odległość oglądania 2,6 m. Skłaniam sie nad Sony XR-65A90J, LG OLED65G23LA. ale nie wykluczam też nowości SONY XR-65A95K, lub SONY XR-65X95K. Pojawił się tez dylemat 65, czy jednak 75 cali?
Będę wdzięczny za pomoc, ale tak jak napisałem jak przeszkadzam to znikam.
Odległość masz jeszcze spoko pod 65”. Myśle, że będziesz zadowolony z każdego z oledów, które wypisałeś. Najbardziej pewnie a A95K jakby udało się wyrwać w dobrej cenie.

Ale jakbyś poszedł przy tym budżecie w rozmiar 75-77” to dopiero miałbyś kinowe doznania. Jaki masz obecnie tv i wielkość?

Ja mam ok 3,4m odległości tv do kanapy. I zmiana z 65” na 77” dała mi najwiecej.
 

Pietka09

New member
Obecnie mam LG 55", już 10 latek, pracował przez te 10 lat bez zarzutu.
Macie rację 65" jest raczej najbardziej optymalny do odległości, a i w kieszeni coś zostanie.
Mam lekkie obawy co do A95K wyczytałem że mini, czy micro ledy są troche naciągane, i powodują niezbyt dobre odzwierciedlenie granic czerni, chodzi o DSE (dirty screen effect).
Tutaj jednak widzę, że A95K jednak jest wart dopłaty.
 

luck76

Well-known member
Obecnie mam LG 55", już 10 latek, pracował przez te 10 lat bez zarzutu.
Macie rację 65" jest raczej najbardziej optymalny do odległości, a i w kieszeni coś zostanie.
Mam lekkie obawy co do A95K wyczytałem że mini, czy micro ledy są troche naciągane, i powodują niezbyt dobre odzwierciedlenie granic czerni, chodzi o DSE (dirty screen effect).
Tutaj jednak widzę, że A95K jednak jest wart dopłaty.
A95K to OLED więc to o czym piszesz nie występuje. Pozostaje ryzyko, podobno niższe niż w WOLED, wypalania. Niestety, poszukiwanie postępu w technologii doprowadziło do tego że LEDy stały się droższe w produkcji od OLED. Szczególnie te, które dobrze radzą sobie z DSE
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pietka09
Jak masz 12 tyś nie ja bym szedł na maxa - czyli Oled77C21
Nie musisz iść na żadne kompromisy. Najlepsza jakość i wielkość idealna do Twoich potrzeb.
No i masz go dodatkowo z pełnym pakietem plus z dostawą i montażem.
A za niewielką dopłatą masz 77Oled 806 Philipsa plus pełen pakiet.

Jeśli zostajesz przy mini ledach to masz w tej klasie :
  • Philips 65PML9636 za 10.499
  • TCL 75C935 za 10.499 zł
  • Samsung 75QN85B za 9999 zł
To zakup na długie lata - więc wielkość plus jakość przyniosą Ci najwięcej radości .
 

Pietka09

New member
Pietka09
Jak masz 12 tyś nie ja bym szedł na maxa - czyli Oled77C21
Nie musisz iść na żadne kompromisy. Najlepsza jakość i wielkość idealna do Twoich potrzeb.
No i masz go dodatkowo z pełnym pakietem plus z dostawą i montażem.
A za niewielką dopłatą masz 77Oled 806 Philipsa plus pełen pakiet.

Jeśli zostajesz przy mini ledach to masz w tej klasie :
  • Philips 65PML9636 za 10.499
  • TCL 75C935 za 10.499 zł
  • Samsung 75QN85B za 9999 zł
To zakup na długie lata - więc wielkość plus jakość przyniosą Ci najwięcej radości .
ale Oled77C21 to 15999, przynajmninej na teraz.
Philips? Trochę się zraziłem u mojej siostry. Co prawda to wersja sprzed ok 5-6 lat, ale jest okropnie zagmatwany w ustawieniach. Tzn. nie zamykam tematu Philipsa, musze poczytać. Powiadasz ze lepszy od LG 77C21?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled 77C21 - zupełnie, zupełnie inna cena dla niebieskich członków forum!
Philips również.
Napisz na PW - dostaniesz takie właśnie oferty na wybrane modele i z pełnym pakietem dodatkowo.
 
Do góry