Pomoc w zakupie tv, do 6k

Jinxed

New member
Witam serdecznie

Moj znajomy prosil mnie abym napisal posta,aby pomogli mu Państwo doradzic jaki ma kupic tv.Gdyz ma juz metlik w glowie, i zalezy mu glownie aby ewentualne modele byly na tyle dobre na obecny czas co kiedys dobre i polecane modele telewiozrow toshiba zf, hitach x01, shap xl2 etc.Ujmujac to inaczej czy na obecna chwile sa jakies tv o podobnej renomie i dobrych opiniach uzytkownikow jak w czasach kiedy min. tamte przezywalay swoje 5 minut.

Warunki:
-budzet do 6k
-odleglosc od tv 2-3 metry ( preferowane 37, 40" ) - tyle wolnej przestrzeni miedzy meblami
-dobre skalowanie SD i brak smuzenia ( bo w HD to chyba wszystkei dobrze graja )
-na obecna chwile sygnal to CP, ale w najblizszej przyszlosci cyfra lub n-ka
-musi swietnie wspolgrac z PC ( www,praca, gry) (konsoli nie bedzie)
-pod tv bedzie podlaczone kino, pc,dvd
-pokoj sloneczny ale w razie czego sa rolety
-tv uzytkowany o roznych porach dnia
-od 1-3 osob bedzie ogladac
-ma wisiec

Mysle ze te warunki ulatwia Panstwu pomoc o ktora prosi.Sam jestem ciekaw czy na obecna chwile sa modele ktore robia taka furore jak tamte w swoim czasie.

Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozpocząłbym od Nr 1 na rynku - Hitachi 37 UT MX 70
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27582
Czystość i wyrazistość jest niesamowita.
002_P1080120.JPG


TVP 1
035_P1080253.JPG


036_P1080258.JPG


037_P1080260.JPG


038_P1080272.JPG


Jakość z dobrego sygnału jest wręcz historycznie czysta.
Specjalnie zaprojektowany żeby nie puszczać słabego sygnału.
Posiada jedynie złącza HDMI.

Do kablówki polecam również w tej klasie
Sony 40 X 4500
www.sony.pl

Neca Multeosa
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14770


Paczka dotarła cała, choć widać było na niej ślady nie jednej podróży. Dobrze zabezpieczony produkt właściwy czekał spokojnie na swoją kolej pod warstwą styropianu i specjalnej gąbki ochronnej. Po minucie telewizor ukazał się w całej okazałości.

P1030104.jpg
 

Jinxed

New member
Heh wszystko ladnie pieknie gdyby nie fakt ze hitachi ma tylko 1 hdmi, nec to bardziej monitor niz tv i to juz nie nowy ( nie wspomne ze oboje nie maja polskiego menu ) a sony hym jakos ta firma nie przypada mi do gustu jak nie clouding w wersjach W to zas smuzenie w Z wiec cos na pewno siedzi i w X.No coz mimo wszystko dziekuje za poswiecenie czasu, a poki co bede musial chyba przekazac znajomemu ze na chwile obecna nic nie znajdzie ciekawego, jakas streszna bessa jest na ta chwile rynku lcd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest ta źle
Hitachi dokłada do kompletu specjalny switcher na 3x HDMi
Więc kłopot masz z głowy. A czerń wg kalibratora jest nr 1 na rynku co do wartości. Rewelacyjna jest głębia obrazu
 

Jinxed

New member
Nie wiem czemu ale jakos jestem nastawiony do tej firmy na anty, jakos chyba ta firma mnie nie przekonywuje ( pewnie mam bardzo bledne myslenie) a jesli juz mialoby to byc Hitachi to raczej model lx 01 ktory juz zapewne nie jest dostepny.Eh sam juz nie wiem..gdyby byl na dzis dzien tv pokroju zf355 o podobnych mozliwosciach, opiniach i cenie to by bylo optymalne rozwiazanie.
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Hehe wielu ludzi myśli ze Hitachi to słaba marka i firma...ale to jest błędne myślenie...ten model to klasa sama w sobie...no ale jeśli nie chcesz tego to jakiej firmy TV by Ci odpowiadał??
 

Jinxed

New member
mateo2121 napisał:
Hehe wielu ludzi myśli ze Hitachi to słaba marka i firma...ale to jest błędne myślenie...ten model to klasa sama w sobie...no ale jeśli nie chcesz tego to jakiej firmy TV by Ci odpowiadał??

Tzn powiem tak ze firma tu w sumie nie gra roli bo nie jestem fanboyem zadnej ale chcialbym aby tv spelnial oczekiwania, nie wiem czemu ale po glowie na okraglo mi chodzi tv pokroju Toski Zf ( w sumie nawet zaryzykowal bym kupno tego tv ale jest ciezko dostepny,gdyz wiekszosc awari to model 46"), aby byl rownie dobry, zbieral dobre recenzje no i ten wyglad (IMO pikny:)) etc, jesli mialbym myslec o hitachi to X 01 to bylby model, ogolnie to odstrasza mnie brak pl menu wiem moze to wydac sie zalosne ale coz,rozchodzi sie glownie o to ze na ta chwile brak alternatyw, jvc slabo wspolpracuja z kompami, sony slabo skaluja sd, toski i ich serwis to nieporozumienie, samsungi jakie sa takie sa moze i swietnie wspolgraja z kompami zeby nie rzec idealnie ale reszta do tv to raczej przecietne IMO i nawet ich model 786 na ledach w przystepnej cenie nie pomoze itp. kiedys za podanym powyzej budzet napewno mialbnym wiekszy wybor..a na ta chwile to poracha...tak czy owak bede musial przyjzec sie temu modelowi , ewentualnie poczekam na to co kiki napisze na temat nowdych modelow ZF toshiby i co..cos trzeba bedzie kupic...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Japonii jest to obecnie największy producent elektroniki.
http://www.visualgrandprix.com/vgp2009/result/special-gold-e.html - zapewnia mu miejsce w największych osiągnięciach jakościowych.

Panasonic prowadzi rozmowy w kwestii przejęcia Sanyo.
Jeśli fuzja dojdzie do skutku, połączona firma odbierze Hitachi miano największego producenta urządzeń elektronicznych w Japonii - informuje serwis DailyTech, powołując się na artykuł w japońskim dzienniku biznesowym Nikkei.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33615
 

Jinxed

New member
Hym wydluze troche jeszcze ten watek, a gdyby dodac tu do stawki powyzszych tv - Pioneer 37 KRL jest sens ? Nadal by sie czy raczej cos go dyskwalfikuje do potrzeb ?
 
Do góry