Pomoc w zakupie tv 50'' - 60''

nowy76

New member
Witam.

Jestem zainteresowany zakupem tv.
W związku z powyższym zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze.
Wpierw moje wymagania:
1 budżet do 5500 zł
2. odległość od tv 2,70m
2. tv ma być używany przede wszystkim do oglądania filmów w jakości hd oraz 3d – wieczorami
3. Dźwięk samego tv jest chyba mniej istotny bo będzie odtwarzany przez kino domowe
4. reszta programów idzie z tv cyfrowej nc+
Głównie zależy mi na jakości obrazu odtwarzanych filmów oraz efektów 3d
Nie ukrywam, że obsługa internetu i funkcji smart jest też dla mnie istotna.
Czytając różne wypowiedzi doszedłem do wniosków, że dla jakości obrazu najlepsze są plazmy a co do efektu 3d – technologia aktywna /mam przetestowane, że oczy mnie nie bolą- oglądałem kilka filmów u znajomego na 70’ panasonicu
[FONT=&quot]Moje pierwsze opcje dotyczące wyboru to:[/FONT]

[FONT=&quot]1. Samsung PS60F5500[/FONT]

[FONT=&quot]PLUSY (wg mojej skromnej wiedzy):większy - 60’’, lepsze funkcje aplikacji smart [/FONT]

MINUSY[FONT=&quot](wg mojej skromnej wiedzy): matryca pentail –czy będę widział różnicę oglądając do 3 metrów?[/FONT]

[FONT=&quot]2.Panasonic TX-P55ST60E[/FONT]
[FONT=&quot]PLUSY (wg mojej skromnej wiedzy) [/FONT][FONT=&quot]lepsza czerń i kontrast?[/FONT]
MINUSY[FONT=&quot](wg mojej skromnej wiedzy): mniejszy – 55’’[/FONT]
[FONT=&quot]Proszę jeżeli to możliwe o konkretną /podpartą danymi/ informację dotyczącą wyboru między tymi tv bądź o zupełnie inną opcję, która byłaby najlepsza dla moich założeń.[/FONT]

[FONT=&quot]Pozdrawiam i z góry dziękuję. [/FONT]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre informacje Panasonic dysponuje lepszym obrazem. Aplikacji też ma wystarczająco. Dla warunków i potrzeb wybrałbym lepszą jakość czyli panasonica 55ST60. Jest to jeden z najlepszych telewizorów na rynku licząc klasę cena do jakości.
 

nowy76

New member
Dziękuję za info.
Czy mógłbyś rozwinąć co nieco temat?
Czy przy odległości od tv ( 2,70m) 55" będzie wystarczające?
 

nowy76

New member
Dziękuję za info.
Czy mógłbyś rozwinąć co nieco temat?
Czy przy odległości od tv ( 2,70m) 55" będzie wystarczające?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz lepszą czerń, lepszą zabezpieczenie przed wypalaniem, bardzo dobra biel , świetne skalowanie obrazu. Możliwość personalizacji obrazu.
 
...
Czy przy odległości od tv ( 2,70m) 55" będzie wystarczające?

Moim skromnym zdaniem - nie - co najmniej 60'' ale plazma.
Mój przykład:
Oglądam TV z odległości 1,70-1,80m i to pod kątem ok, 45o (50ST60) i mam wrażenie, że momentami przydałby się większy obraz (oczywiście wszystko zależy od jakości obrazu).
Jak jest dobry materiał, to człowiek nawet przybliża się, żeby zobaczyć więcej szczegółów.
Nie pamiętam czy Panas robi 60" ale i 65" nie zaszkodzi. Kwestia kasy.
 

nowy76

New member
Dziękuję za pomoc,
Poszperałem i zorientowałem sięm, że w polsce nie ma 60'' tylko 65''
Szkoda, bo chyba idealna dla mnie byłaby 60''
Ktoś na forum wspominał, że sprowadził taką z zagranicy.
Macie możer info jaki jest koszt takiej 60''?
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli kupisz telewizor w zagranicznym sklepie to moze byc problem z gwarancja.Na forum byly takie przylady.
Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/717410-post1.html
Druga sprawa to co bedzie jesli matryca zostanie zbita w transporcie? Chyba ze zaplacisz przy odbiorze ale raczej to nie jest mozliwe w przypadku zagranicznego sklepu.
55 cali to duzy ekran i zupelnosci wystarczy.Jesli kupisz telewizor przez internet to oczywiscie trzeba sprawdzic w obecnosci kuriera czy matryca cala, czy telewizor sprawny.To bardzo wazne.Telewizor plazmowy przewozimy tylko w pozycji pionowej.Warto tez przypomniec aby nie czyscic ekranu plazmy plynami np do mycia okien bo bedzie katastrofa . Zostanie zniszczony filtr antyrefleksyjny.
kliknij na link nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/928679-post68.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry