Pomoc w zakupie TLC S7906 Czy Panasonic CX710

karl4

New member
Witam, aktualny telewizor Samsung 40C650 wyzionoł ducha, chciałem już wczoraj kupić w Saturnie Panasonica 50 lub 55 CX710 a obok mieli nowe TLC s7906 obraz ładny testowałem na swoich plikach oba tv i TLC wypadł bardzo dobrze, ponoć ma matrycę 100hz i panel 10bit, ale tak twierdzi sprzedawca, w necie testów tego TLC nie ma więc nie wiem czy ryzykować, miał ktoś z nim styczność ? Kiki ponoć testujesz ten model, możesz napisać jaka matryca tam siedzi VA czy IPS?i jak wygląda równomierność podświetlenia matrycy? w sklepie mieli również zeszłoroczny model TLC i tam bylo widać na plikach testowych nierownomierne podświetlenie :-/

Dzięki za informacje

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz Panasonica do porównania to model tegoroczny 58DX750 .
CX710 jest dużo, dużo słabszy.
Jak testowałeś TCLa 7906 to sam wiesz najlepiej.
Ci co kupili też tak twierdzą jak Ty że jest bardzo dobry obraz.
Matryca jest 8 bit i 100Hz.
Podświetlenie równe.
 

karl4

New member
Oglądałem również Panasonica 50DX750 ale kwota powyzej 5 tys to już dla mnie za dużo :/ choć obraz miał piękny :p

Kiki a w TCL s7906 nie ma matrycy 10bit? oficjalnie na stronie producenta w specyfikacji modelu jest taka informacja :/

Powiedz mi czy siedzi tam VA czy IPS, i jak oceniasz ten tv po swoich testach ?
 

markov10

New member
TV mam i jezeli chodzi o obraz to w tej klasie cenowej sobie chwale, jestem zadowolony. Z nc+ w hd i bez wyglada bardzo dobrze, dzwiek elegancki, nawet jakis tam bas, a nie zwykla pierdziawka. Niestety, smart to kupa kompletna, muli, z formatami filmow tez ma problem. Screen mirroring dziala calkiem niezle, ale w niskiej rozdzielczosci.

Jak podlaczysz sobie jakis HTPC czy inne RPI+ to bedzie ok, jak liczysz na funkcje smart to sie zawiedziesz.
 

karl4

New member
Na smarcie mi nie zależy absolutnie, nie korzystam, jedyne co mogę wykorzystać od czasu do czasu to Youtube i to na tyle ze smarta, więc jeśli ta aplikacja działa wmiare to ok,
markov10 a jak wieczorne seanse ? czerń jest ok czy widzisz jakiś clouding na matrycy ?


Kiki masz w ofercie tego TCL 50" ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , są dostępne dla niebieskich w specjalnej ofercie z kalibracją.
 

markov10

New member
Wieczorami zazwyczaj leca mecze i zlego slowa nie powiem, nie widzialem jeszcze zadnego efektu "na nie" ktory mocno przykulby moj wzrok. Co innego, ze nie ogladam telewizora przy zgaszonym swietle bo mam dobrze oswietlone pomieszczenie kinkietami i ledami, wiec ewentualnie mniej badz lepiej podswietlone mankamenty matrycy nie rzucaja mi sie w oczy.

Ja jestem ogolnie zadowolony, za te pieniadze (55' w cenie dla niebieskich od kikiego) alternatywy w sklepach nie bylo. TV mial sluzyc do ogladania TV i w tym sie sprawdza idealnie. Odpalam tylko TV a reszte obsluguje NC+, takze ani pilota, ani smarta nie uzywam.
 
Do góry