Pomoc w zakupie kina domowego

Namape

New member
Witam, chciałbym zakupić kino domowe i proszę o pomoc. Do wydania mam około 3000zł. Znalazłem coś takiego, ale przyznam się szczerze, że nie znam się aż tak na tym sprzęcie.

Pioneer VSX-521K, BDP-140B, Supernova 8 (czarny)

oraz

onkyo-ht-r538-ht-r-538-hd-3d
i do tego
taga-koda-tps-600-tps600-wenge


Z góry dzięki za pomoc.

Dołączyłbym linki, ale niestety jeszcze nie mogę tego robić...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Namape

New member
Pokój 4x5m - około
Ogólnie film, czasem muzyka ale to raczej radio.
Zestaw bez suba, wystarczy sam amplituner + kolumny, fajnie by było z DVD-blue rey
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tej kwocie co masz na amplituner i kolumny to:
Jamo s606, Jamo s 608, Quadral Quintas 5000 (może tanio QQ 6000), coś z Kody
amplitunery: Denon 1611, Denon 1911, Onkyo TX -SR 608, Harman Kardon 255, Yamaha RX -V671

Oczywiście musisz sobie dobrac zestaw żeby kwota pasowała. A może amplituner + dobre fronty a w późniejszym czasie rozbudowa?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli kumpel ma taki i fajnie brzmi to przesłuchaj u niego zestaw i jeśli się podoba to bierz. Ja osobiście nie słyszałem tych kolumn ani nawet o nich nie słyszałem. Powyżej masz zaproponowane dobre, sprawdzone i polecane na forum zestawy. Nie sztuką jest wydać 3000 na KD i być rozczarowanym. Wszystko jest kwestią co komu się podoba. Polecam osłuchać u kolegi i samemu ocenić. Poza tym z tego co zauważyłem to kolumny te są 4 Ohm, więc nie wiem jak to pociągnie amplituner i czy jest przystosowany.
 

Namape

New member
Ok Lexus znalazłem zestaw w sklepie który mi poleciłeś, trochę więcej wyszedł, no ale tylko o 100zł, a jaki BD byś polecił?
 

Lexus

New member
Napisz do Blackninia na priv powinien dać ci lepszą cenę.Co do odtwarzacza BD za bardzo Ci nie pomogę, sam używam Ps3 jak i większość moich znajomych.Jeden z nich ma Sony BDP-S480 , nie narzeka ale zachwycony też nie jest.Pozdrawiam
 

Namape

New member
Witam i jeżeli można powróciłbym do tematu. W dalszym ciągu szukam zestawu kina domowego 5.0 z blue-ray. Kwota do max 3500zł (tylko że to na raty :( ) z góry dziękuję za pomoc. Szczerze tego jest tak dużo, że już sam nie wiem co wybrać. Pokój 4m x 5m, zestaw generalnie do wszystkiego :) Film, muzyka i TV ;) Aha i najważniejsze, aby blue-ray czytał pliki tekstowe do avi...
 

Namape

New member
Zestaw kupiony :) Teraz ustawienie zestawu ;) Czy może być tak jak na zdjęciu? Tylne głośniki będą wisiały nad łóżkiem, tylko ile powinny nad nim wisieć? Pokój ma wymiary 5,2m x 3,4m

 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tylne głośniki delikatnie wyżej niż głowa i jak dasz rade to już w praktyce postaraj się złapać jak najlepszą symetrie ustawienia, w miarę możliwości jak najbardziej symetrycznie. Może tv daj na ścianę wtedy centralny nad tv albo zaraz pod a ampli na środku komody pod tv i wtedy fronty będą w równych odległościach od tv, a wieszając tv zyskujesz sporo miejsca na komodzie na inne pierdoły, no i efekt jest znacznie lepszy :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez miałem obawy co do wieszania i zmobilizowania się, teraz wiem że zawsze będę wieszał tv no i ile miejsca zaoszczędziłem na komodzie teraz wszystko mi się mieści i mam trochę luzu na nowe wynalazki hehe, jeszcze chce centralny podwiesić pod tv to już w ogóle będzie elegancko, a tylne daj troszkę wyżej niż głowa, wtedy jest najlepszy efekt, bo jak dasz na samą górę to wszystko będzie się rozgrywało nad Twoją głową, a tak będzie się rozgrywała za tobą a i efekt samoloty będzie nad głową
 

Namape

New member
ok :)


A i jeszcze jedno "inne" pytanie ;) Głośniki frontowe (z zestawu jamo s606 HCS3) mają dwa komplety możliwość podłączenia przewodów. Podłączać je pod dolny komplet? A i drugie pytanie - przewody do kolumn kupiłem bez bananów, czy po odizolowaniu i skręceniu przewodów można końcówki zalutować?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tam z tyłu kolumny są 2 pary gniazd, dolne i górne, i powinny mieć takie blaszki łączące je parami, jeśli podpinasz tylko jednym kablem czyli bez bi ampingu to te blaszki muszą zostać i podpinasz wtedy obojętnie góra czy dół, jeśli robisz bi amping to masz do kolumny d kable i wyciągasz te blaszki i jeden kabel na tył, drugi na górę, lepiej nie lutować bo po zlutowaniu końcówka zlutowana jest sztywna i możesz mieć problem z zakręceniem:p
 

Namape

New member
Częściowo podłączone, jutro biorę się za powieszenie kolumn, dzisiaj nie wypada ;)
Muszę tylko pomyśleć nad TV jeszcze :)
 
Do góry