Pomoc w zakupie 42" LCD

peszko

New member
Witam, proszę o pomoc w zakupie dobrego TV:) jest tego tyle że sam już nie wiem co kupić by niepotrzebnie nie przepłacać.

Odległość od ekranu: 3-5m
Jak słońce świeci w pokoju: generalnie nie świeci na telewizor, zawsze mogę zasłonić żaluzje
Jak duży jest pokój: 4,5x5,5m
Preferowana technologia- LCD
Jaki masz obecnie telewizor- kineskopowy Grundig 25"
Jakie programy najczęściej oglądasz - Discovery, Filmowe
Oglądasz w dzień czy wieczorem- 50/50
Preferowana wielkość telewizora - 42'' czy może większy? będę budował dom więc salon będzie trochę większy
Preferowana marka - LG, Samsung inne tez mogą być
jakie urządzenia będą podłączone - PS3, Laptop, DVD, dekoder SAT, youtube - bajki
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% TV, 30% PS3,
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - głównie na wprost, lub od osi TV 2m
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI <-> PS3
Ile masz kanałów HD - 0, Cyfra+
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2
Ma stać czy wisieć - stać, ale by bgyła możliwość powieszenia
Jaka klasa cenowa- +/-2500 zł
Fajnie gdyby miał wyjście słuchawkowe - ale to nie kryterium

Kolega ma LG42LD550 i poleca mi LG42LD650, oglądałem go dzisiaj i jak dla mnie wygląda ok, obok stał Samsung LE40C650 i jak coś było czarne to w samsungu było czarne a na LG czarne było tak jakby czerni była rozjaśniona (szarawa)

LG ma teraz bardzo fajną cenę poniżej 2tyś, więc może warto kupić go za takie pieniądze.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli widziałeś sam różnicę na własne oczy i akceptujesz jak sam piszesz gorszą jakość LG to przecież Twój wybór jest najważniejszy.
Jeśli mimo widocznych różnic uważasz że szkoda dopłacać , to zakup przecież dla Ciebie.
I trudno tu nawet coś dodać.
 

peszko

New member
jeśli widziałeś sam różnicę na własne oczy i akceptujesz jak sam piszesz gorszą jakość LG to przecież Twój wybór jest najważniejszy.
Jeśli mimo widocznych różnic uważasz że szkoda dopłacać , to zakup przecież dla Ciebie.
I trudno tu nawet coś dodać.


Liczyłem na trochę inna podpowiedź:) Zastanów się nad modelem tym lub tym, jeszcze nie wybrałem. A i nie twierdze że LG jest gorszy od Samsunga, poprostu widziałem że jest jakas różnica ale sam nie wiem co lepsze .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie bardzo rozumiem. Napisałeś że czerń w LG szarawa i że kosztuje 2000 zł . Ale dobra czerń jest w Samsungu tyle że drożej. Ale przecież mieści się w klasie cenowej. Dla mnie mnie sprawa oczywista wybrałbym na podstawie Twojego opisu Samsunga.
Ale skoro masz sam wątpliwości czy tarto dopłacić widząc ten model - to naprawdę nie można nic dodać.
 
Do góry