Pomoc w wyborze_KOLUMNY DO +/- 3.5 tyś

Henry

Active member
Bez reklam
Mam prośbę o naprowadzenie na wybór kolumn KD, najlepiej zestaw 5.0.
Na chwilę obecną zdecydowany jestem na ampli DENON X 2000 i poszukuję zestawu kolumn 5.0, które można w miarę blisko postawić przy ścianie. Ważne żeby nie miały bocznych głośników basowych.

Jeszcze do niedawna szukałem zestawu w cenie Tagi, ale po ich odsłuchu wyleczyłem się z nich :eek: i teraz szukam czegoś co będzie dobrze grało i w stereo i w KD.
Na chwilę obecną rozważam
- Roth Oli 40 lub 30
- wharfadele diamond 10.6 (ewentualnie 10.7)

Chciałbym odsłuchać jeszcze Indiana nota 555 i zestaw Klipsch 10
czy moglibyście zaproponować jeszcze jakieś inne zestawy w tej cenie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oli40 i Oli30 już niedostępne. Teraz to już patrz na Melodikę BL40, BL30 lub Roth wprowadził nową serię RA3 i RA4. Szczególnie polecam Melodikę jak lubisz ciepłe brzmienie z miękkim dość potężnym basem. Z Indiany zerknij też na zestaw Tesi 565. Odsłuchałbym jeszcze Monitor Audio serii MR, JBL Studio 2. Podaj jeszcze metraż.
 

Henry

Active member
Bez reklam
View attachment 9065 Pomieszczenie jest dość nietypowe, ponieważ jest to otwarty pokój dzienny o powierzchni ok. 20 m2. Jest otwarty na przedpokój i kuchnię. Poniżej prosty rzut pomieszczenia.

hans2, widzę w opisie, że masz właśnie nota 555 w połączeniu z denonem, czy do tych głosników potrzebny jest sub, czy w zestawie 5.0 sobie poradzą?
Nie ukrywam, że wizualnie i gabarytowo, włąśnie ten model mi odpowiada.
Czy one dadzą sobie radę bez suba, czy od razu szukać zestawu z subem?
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
kolumny schodza bardzo nisko, ale moim zdaniem sub musi byc w kazdym zestawie.
poczatkowo mialem samo 5.0 ale pozniej dokupilem suba.
w sumie dobrze wyszlo bo kupujac osobno wybralem konstrukcje zamknieta.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do niedawna szukałem tanich głośników, słuchałem 606, wiem, że to nie to co ty masz ;)
Na ich temat czytałem dużo pozytywnych opinii, ale podczas odsłuchu się zawiodłem. wszystkie podpięte były do Denona 2000, po tagach, na drugi ogień poszły tanie eltaxy Idaho i brzmiały już lepiej.
A dopiero jak podpięte zostały Wharfadale Diamond 10.6 i Jbl 180 Studio dotarło do mnie co można wycisnąć z tego Denona i dlatego szukam juz głośników 2 razy droższych niż początkowo zakładałem ;)
 

hans2

Banned
ten zestaw 5.0 co ma WiTT w necie kosztuje 3.5k wiec za 3k powinienes kupic.
przedni BR wiec mozesz dostawic do sciany.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Hans, a powiedz mi proszę jak laikowi ;), warto w przypadku Indiany line dopłacić np. do zestawu Tesi, będzie miała chyba więcej basu i możliwość podłączenia bi-wire. Z kolei w cenie Tesi mogę mieć Nota 5.1 z subem ale bez biwire.
Czy to bi-wire dużo daje?
Co do tagi, to myślę, że jeszcze je wezmę pod uwagę w odsłuchu, dzięki :)
 

hans2

Banned
moim zdaniem bi-wire sie w ogole nie sugeruj skoro chcesz podlaczyc do x2000.
czy wiecej basu bedzie to nie wiem, nie sluchalem ich a w necie sa konfliktujace opinie na ten temat.
suba od tego kompletu to chyba nikt tutaj nie zna, ciezko powiedziec czy to jest cokolwiek warte.

w kwestii nota+sub vs tesi wydaje mi sie ze lepiej schowac roznice do kieszeni i dolozyc za jakis czas na lepszy, zamkniety sub.

edit: tych zensorów też posluchaj
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Do niedawna szukałem tanich głośników, słuchałem 606, wiem, że to nie to co ty masz ;)
Na ich temat czytałem dużo pozytywnych opinii, ale podczas odsłuchu się zawiodłem. wszystkie podpięte były do Denona 2000, po tagach, na drugi ogień poszły tanie eltaxy Idaho i brzmiały już lepiej.
A dopiero jak podpięte zostały Wharfadale Diamond 10.6 i Jbl 180 Studio dotarło do mnie co można wycisnąć z tego Denona i dlatego szukam juz głośników 2 razy droższych niż początkowo zakładałem ;)
No i widzisz, tak też myślałem że słyszałeś inną serię niż Platinum stąd takie wrażenia ;)
Tak, 606 są.. dosyć przeciętne nazwałbym to, ale sporej grupie ludzi odpowiadają - zależy jakie kto ma oczekiwania. Ja już kiedyś pisałem, mi kompletnie nie pasują. Seria Platinum jest to coś zupełnie innego i nawet nie ma co w myślach zestawiać z 606'tkami. A ponieważ wymieniłeś Rothy i Diamondy 10.6 - to też zupełnie inna liga do 606tek i Eltaxów które słuchałeś - to sugerowałbym do tego zestawienia posłuchać Taga Platinum F-60. Możesz się nieźle zdziwić ;)

Gdzieś widziałem że jest wyprz Acoustic Energy Neo 3. Także KEF C5/C7 blackninja miał na wyprzy ostatnio.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co sądzicie o M-Audio REFERENCE 75Q (zestaw 5.0) ? Warto brać je pod uwagę?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli szukasz zestawu do 3,5k, to skup się tylko na podobnych cenowo zestawieniach. Nie ma sensu porównywać zestawów za 1800zł do tych za 3,5k, bo to zupelnie inna jakość dźwięku. Metraż masz taki że można kupić mniejsze kolumny jak i te ciut mocniejsze. Ale to musisz sam w swoich warunkach przetestować, bo znam takich co wstawili do 25mkw Roth Oli 30 i byli bardzo zadowoleni, oraz takich co kupili Oli 40 do 16mkw i też są zadowoleni:) Przetestuj: Dali Zensor 5/7, Melodika BL 30/40, Klipsch F10/20, Taga Platinum F60/80, JBL Studio 270/280, Monitor Audio MR 4/6, Monitor Audio BX 5/6, KEF C5/7, Indana Line Nota/Tesi, fajne monitorki z dobrym basem i dynamiką - Paradigm Monitor Mini, lub droższe podłogowe Paradigm Monitor 7 v.7, Klipsch RF 52. Ja bym się skupił na tych zestawach, bo jest co posluchac.
 

Sdolas

New member
Słuchałem Indiany polecane przez kilku forumowiczów (uwaga 4 ohmowe ), podobne gabarytowo i osłuchowo Tagi Platinum Slim, JBL ES, mało znane ale bardzo przyjemne Audio Pro Avanto a w podpisie widać co wybrałem.
Na starcie założenie było że kupuję 5.0 i później najwyżej dokupię suba, na razie ciągle mam 5.0 i sądzę że tak już zostanie ;)
Diamondy generalnie były przypadkiem, sprzedawca nawet ich nie polecał, twierdził wręcz że brzmieniowo nic specjalnego a mi jakoś na równi z Audio Pro najbardziej przypadły do ucha.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wielkie dzięki za Wasze sugestie.:eek:
Teraz pozostaje mi wziąć się do roboty i troche pojeździć, żeby je odsłuchać.
Na szczęście kilka odsłuchów mam już za sobą,
Jutro sprawdzę Indiany, Dali i Rothy, a na końcu raz jeszcze Wharfdale Diamond, które jak na razie najbardziej mi sie podobały, gdyby tylko nie te wystające zaciski z tyłu...:???:

Kolego Sdolas, powiedz mi proszę, jak u Ciebie w domu sprawują się te Diamondy. Dużo miejsca potrzebują? Ta seria ma dość "inne" ;) umiejscowienie zacisków, dlatego zastanawiam się w jakiej odległości od ściany powinny stać.
Słuchałem też tych Audio Pro Avanto i się z Tobą zgodzę, że naprawdę przyzwoicie grają i wyglądają, ale niestety mają boczny głośnik basowy... ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Blackninja,
A dużo miejsca potrzebują, po bokach, z tyłu?
Jeszcze ich co prawda nie słuchałem, ale po opiniach i wizualnie/ gabarytowo mi odpowiadają
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam u Siebie 25-27cm z tyłu i po bokach 50cm i jest ok. Jak dosunąłem na 10cm to przy głośniejszym słuchaniu bas za mocno dominował.
 

Henry

Active member
Bez reklam
u mnie tak to musi niestety być ustawione (zrobiłem szybki szkic pokoju), ściana na której jest TV ma niestety tylko 190cm długości, z jednej strony wyjście na balkon, z drugiej sporo przestrzeni bo jest przejście do kuchni. I niestety po obydwu stronach szafki będą stały fronty podłogowe, surroundy bedą powieszone nad kanapą na przeciwległej ścianie
Dzięki, że zwracacie na takie kwestie uwagę, bo podłączeniu w domu mogłaby być kicha, wiadomo co innego odsłuch w studio, a co innego warunki domowe
View attachment 9067

Pod uwagę bedę brać takie zestawy:
-DALI ZENSOR 5/ LEKTOR 6
-KEF C7, ew. C5
-Indiana Nota/Tesi
-Klipsch F20
-M-Audio MR4/MR6
-Wharfadele 10.7
-JBL 180 lub ES 80
i myślałem o tych BL40, ale z tymi, jak piszecie może być problem.
Z waszego doświadczenia, co można do mnie wstawić?
 
Ostatnia edycja:
Do góry