pomoc w wyborze

kubis

New member
Witam, mam prośbę o pomoc w wyborze LCD. Posiadam obecnie już troszkę starego 32d3000 i chciałbym zmienić na coś lepszego. Zastanawiam się nad modelem 40hx700 widziałem go w salonie i obraż jak dlamnie był super ale może Wy mi coś doradzicie.

odległość od ekranu - 3m
jak słońce świeci w pokoju - pokój raczej mało nasłoneczniony
Jak duży jest pokój - ok 19m
jaki masz obecnie telewizor - Sony 32d3000
jakie programy najczęściej oglądasz - mam CYFRE+ - oglądam różne ale nie ukrywam ze często mecze i filmy w HD mam także Ps3
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - dzień i wieczór
preferowana wielkość telewizora - myślałem o 40 lub 46"
preferowana marka - Sony
czego nie lubisz w telewizorach - jak często się psują :)
jakie urządzenia będą podłączone - tuner cyfry Ferguson 8900, PS3, kamera
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 75 telewizja 25 reszta
jakimi złączami - HDMI
jaki masz sygnał CYFRA+
ile programów HD - 8
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - 6-7 tys
Dzięki za pomoc

 

ropusz

New member
Ja się zastanawiałem nad EX500 i EX700. Oba miałem w domu. Wybrałem EX700 i jestem zadowolony. I w salonie sony za 46EX700 dałem tylko 5100.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz odległość graniczną więc model powinien posiadać extra skalowanie i płynność. Do modeli które to robią bardzo dobrze na rynku należą :
Sharp 46LE 810
JVC 47DV1
Toshiba 46 SV 685
Panasonic 50 V20
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
Sony gra extra ale w HD.
 

kubis

New member
kurcze sam nie wiem jakoś nie mam przekonania do sharpa czy panasonica, jestem starej daty :) i chyba będzie to Sony tylko jeszcze nie wiem czy 40 lub 46 cali
 

Ares78

New member
Polecam zajrzeć do porównywarki na stronie producenta Porównanie produktów : Telewizory BRAVIA : Telewizory i zestawy kina domowego : Opis : Sony widać tutaj podstawowe różnice pomiędzy modelami i tak do najważniejszych można zaliczyć układ 200hz po stronie hx700 oraz większy pobór energii elektrycznej (nie wiem na ile istotne dla Ciebie), z kolei w nx700 możesz korzystać z wi-fi bez dokupowania dodatkowego adaptera. Z mniej technicznych różnic to nx700 jako, że jest modelem slim zdecydowanie lepiej prezentuje się np. przy powieszeniu na ścianie, ale to już kwestie estetyczne.
 

kubis

New member
Dzięki wszystkim za pomoc mam mały mętlik w głowie bo dziś widziałem oba w salonie i sam nie wiem ale chyba będzie to hx
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Podejmij decyzje na spokojnie, porównaj na tym samym sygnale i wybierz ten który będzie bardziej Ci odpowiadał. Główne różnice to jak wspomniałem 200hz po stronie Hx oraz wbudowane wi-fi po stronie nx700 + podświetlenie krawędziowe diodami. Cena z tego co pamiętam jest bardzo zbliżona.
 

kubis

New member
Dokładnie, jeśli chodzi o cenę jest ona bardzo zbliżona ale moim zdaniem lepiej odbiera model hx, nawet fachowcy w Sony sami to potwierdzili, że obraz jest bardziej wyraźniejszy.
Jeszce raz się przejadę do innego salonu i zobaczymy...
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Wiesz jak nie ma jakiegoś bardzo dużego ruchu, to spokojnie można poprosić sprzedawcę w centrum Sony o zmianę sygnału, żeby zobaczyć jak się sprawdza model w przypadku HD, a jak w przypadku SD. Bo jak wcześniej wspomniałem dużo zależy od osobistych preferencji mi układ 100hz wystarcza praktycznie w zupełności, dla innej osoby zwłaszcza lubiącej oglądać dużo sportu może okazać się niewystarczający...
 

kubis

New member
Właśnie zamówiłem 46hx700 i mam być we wtorek i zobaczymy a stary ale jeszcze dobry 32d3000 idzie do sypialni :)
Pozdrawiam
 
Do góry