Pomoc w wyborze

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Poszukuje odtwarzacza blu-ray. Zainteresowalo mnie pare modeli i prosze was o cenne rady ktory z nich wybrac. Waham sie miedzy Pioneer BDP 170, Panasonic BDT 460, Samsung J7500. Ewentualnie Sony S7200 i tu mam pytanie czy ten soniak wart jest doplaty czy bedzie znaczaco lepszy od wyzej wymienionych? Moze wy doradzicie jakies inne modele. Z gory dzieki za rady.
 

deusexe

Member
Też mam podobny dylemat, niestety tego forum nikt nie przegląda, albo hmm.
Pisałem już w kilku wątkach odnośnie tego Samsunga co podałeś i Panasonica wydają się najlepszym wyborem, ale nie wiem czy obsługują dźwięk DTS-HD MA i TrueHD Atmos z plików .mkv. Bo to, że z płyt BD to wiadomo. A to jest powodem zmiany mojego Blu-Ray LG BD660 który niestety nie radzi sobie z wyżej wymienionym formatem.
 

Pigway

New member
Również przymierzam się powoli do wymiany swojego F6500, interesuje mnie Samsung J7500 lub Panasonic BDT460. Oglądam dużo MKV oraz MP4 i zastanawiam się nad problemem Cinavii, na moim obecnym odtwarzaczu to cholerstwo wyskakiwało głównie w filmach od Sony. Wiadomo jak jest w tych modelach?
 

deusexe

Member
Cinavia jest w każdym BD po bodaj 2011roku i normalnie mkv działają. Jako, że nie dostałem żadnej odpowiedzi i nigdzie nie znalazłem informacji o DTS-HD MA w mkv wczoraj zamówiłem Samsunga BD-J7500 i będę testował w razie czego można do 14 dni oddać bez podania przyczyny. Jak będą pytania tutaj odpowiem.
 

Pigway

New member
Co do Cinavii to wiem że jest, ale nie wiedziałem czy częstotliwość jej występowania zależy od filmu czy od samego sprzętu. Jeśli będzie podobnie jak na obecnym F6500 to jakoś to przełknę, gdyż to tylko jednostkowe przypadki.

Gdy otrzymasz odtwarzacz, daj proszę znać jak z jakością wykonania tego modelu, przede wszystkim z czego stworzona jest charakterystyczna szara obramówka oraz czy elementy plastikowe to słynny, rysujący się materiał. Dodatkowo jeśli masz możliwość to napisz jak sobie radzi z plikami MP4/MKV zawierającymi w sobie kodek audio AAC. W trakcie odtwarzania wideo z AAC na Samsungu F6500 dźwięk potrafił losowo "pyrknąć" kilka razy w ciągu trwania całego filmu. Niby nic, ale potrafi zirytować jeśli ktoś jest wyczulony. Ostatnia rzecz, to podepnij co tylko możesz pod USB (HDD, Pendrive) i daj znać czy bezproblemowo wszystko widzi.

Ponadto będę wdzięczny za Twoją ogólną opinię na temat sprzętu, ponieważ bardzo trudno znaleźć coś merytorycznego. Tak jakby ludzie przestali kupować odtwarzacze BD.

Pozdrawiam.
 

deusexe

Member
Dzisiaj przyszedł odtwarzacz, pierwsze wrażenia mam mieszane odczucia. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to typowy dla samsunga plastik czarny błyszczący, a szara góra plastikowa matowa śliska czy się rysuje nie wiem nie będę sprawdzał, pewnie wyjdzie w praniu, ale z zasady BD się nie dotyka więc chyba nie będzie problemu. Jedno co psuje wizerunek to zaślepka gniazda USB wypada, kiepsko wygląda, ale i tak większość czasu u mnie siedzi tam dysk albo pen. Druga sprawa dla mnie kluczowa dźwięk DTS-HD MA w mkv niestety nie rozpoznaje, ale przynajmniej robi konwersję do zwykłego DTS (i tak też widzi amplituner), film normalnie idzie. Ale nie o to tu chodzi... Na razie odpaliłem kilka filmów z dysku na chwilę w mkv; avi i mp4 wszystko śmiga. Głównie mam mkv z dźwiękiem DTS dlatego z aac postaram się jutro sprawdzić. Jeszcze nie wiem czy odeślę czy zostawię kusi mnie jeszcze ten Panasonic BDT460, ale obawiam się, że jeżeli flagowy model samsunga nie radzi sobie z tym DTS to podobnie będzie z Panasonikiem i innymi... Szkoda, że nikt więcej się nie wypowie.
 

deusexe

Member
Nie ponieważ nie mam w komputerze bd, a po za tym to mijałoby się z celem nawet gdyby Samsung z m2ts puścił dts-hd to przytłaczająca większość filmów to mkv i bez sensu byłoby wszystko przerabiać. Przeglądam różne fora zagraniczne i polskie i dochodzę do wniosku, że chyba jednak najlepszym wyjściem będzie kupić odtwarzacz multimedialny typu Dune.
 

Pigway

New member
Deusexe, dziękuję za informacje. Niestety obawiałem się takiej jakości wykonania. Swojego F6500 również zbyt często nie ruszałem, a jednak po dwóch latach nałapał szpetnych zarysowań (jedno nawet prosto z fabryki). Daj jeszcze proszę znać odnośnie "pyrkania" dźwięku przy AAC jeśli masz możliwość. Ponadto model ten wyposażony jest w USB 3.0 czy 2.0?

Alternatywą jest tylko Panasonic oraz trudno dostępny LG BP740.
 

deusexe

Member
Niestety nie znalazłem filmu z aac, i już spakowałem do wysyłki zdecydowałem się na odtwarzacz sieciowy, szkoda czasu na szukanie idealnego BD. A usb jest tylko 2.0
 
Do góry