Pomoc w wyborze wielkości i modelu TV

Fejton

New member
Witam, już pisałem na tym forum odnośnie 42 calowego tv. Otrzymałem wyczerpującą odpowiedź, za która bardzo dziękuję. Niestety coś stało się z moim tematem i klikając na niego przekierowywuje mnie na zupełnie inny. Mniejsza z tym.

Od jutra zaczynam remont i nakleiłem na ścianę jak to będzie wyglądać na stoliku 42calowe cudo. Teraz mam wrażenie, że TV jest za mały. Dodam zdjęcia jak to wygląda.

Od ściany telewizyjnej do końca pokoju jest 368cm. Na przeciwko tv będzie sofa ustawiona pod samą ścianą, do tego będzie fotel przy ścianie bokiem do TV.

Proszę podpowiedzcie mi jaką optymalną wielkość powinien mieć TV w takim pomieszczeniu bo to 42 wydaje mi się dziwnie małe na stoliku rtv 150cm długości i 60 głębokości.

Jednocześnie proszę teraz o zaproponowanie modelu tak do 1800-1900zł. Bajery są dla mnie zbędne ale 3d z chęcią przygarnę (nieważne pasywne czy aktywne). TV będę oglądał raczej wieczorami, w przyszłości ma być podłączona PS4. Dodam, że lubię podłączyć laptopa pod tv i oglądnąć film.

Nie mogę dodać zdjęcia - jakieś ograniczenia
 

Fejton

New member
20150118_164335.jpg | Fotosik.pl - link do zdjęcia

96ba0c1250c236ab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96ba0c1250c236ab.html
 
Ostatnia edycja:

eLBeG

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Fejton

New member
No właśnie pasuje tutaj kompromis - wielkość/jakość/cena. Jeżeli ktoś mógłby zaproponować jakiś konkretny model będę bardzo wdzięczny - kompletnie się na TV nie znam.
 

Fejton

New member
Generalnie pytanie brzmiało jaka wielkość byłaby optymalna w podanym pokoju.

Jeżeli byłaby to np 46 to czy jakiś model z tych najtańszych jest warty uwagi do w/w celów.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Jeżeli generalnie do tej odległości, ponad 3 m, to 70 cali by się zdało...
Ja mam 46 z 1,8m, a zastanawiałem się nad 55...
 

Fejton

New member
To już zdecydowanie lepiej, jakby tylko się trafiły z ceną do 2000zł to jeszcze dozbieram - planowo miałem przeznaczone na TV 1500zł bo patrząc po allegro to dało się kupić 50cali za tą kwotę tyle, że plazmę LG.

To i tak 1/3 budżetu więcej...

Dzięki za sugestie!




70 cali to trochę sporo hehe, co myślicie o tym - Sharp 46LE264 ?
 
Ostatnia edycja:

Fejton

New member
Sprawdziłem 48 to deliktnie za duzo - interesuje mnie 46 cali. Chciałbym aby miał opcję 3d oraz niezle współpracował z konsolą i laptopem/pendrive ?

Macie jakies sensowne propozycje tak do 1900, max 2000zł ?
Będę bardzo wdzięczny bo muszę zamówić TV najpóźniej jutro aby na wtorek był już w domu.
 

digitalus

Banned
Witam
Do wieczornych seansow filmowych plazma jest najlepsza.Najlepsze wrazenia wizualne, czyli np lg 50PB5600(bez 3d).W przypadku kupna plazmy przez internet sprawdzamy czy panel nie jest zbity.Oczywiscie jesli zdecudujesz sie na lcd to oczywiscie tez trzeba sprawdzic czy wszystko jest ok.
Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/115219-lg-50pb5600-czy-lg-50pn6500.html#post1115919
Jesli jednak plazma nie moze byc z jakiegos powodu to warto kupic panasonica model AS640.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale dopłacasz tylko ciut do :
- Toshiba 48L5435
- Panasonic 48AS640
- Sony 48W605
- Philips 50PFH 4009
- Sharp 50 LE 761
 

Fejton

New member
Dzięki Panowie za podpowiedzi.

Philips 50PFH4009 cenowo mi odpowiada, niestety jest troszkę za duży - nie chce większego tv niż 46 cali. Nie lubię przesady, żona też nie chce kolosa bo nie może ogarnąć całego TV na raz w trakcie oglądania :)

Można liczyć na podobne propozycje tylko nieco mniejsze przekątne ?
 

Fejton

New member
kiki, dzięki za szybką odpowiedź, niestety jeden prawie 2x przekracza budżet. Chodzi mi o TV do 1800-1900zł max 2000zł z okularami i dostawą :/
 
Do góry