Pomoc w wyborze używki

stach_s

New member
Witam!

Piszę z prośbą o pomoc w wyborze używanej kamery.
Od razu dyskwalifikuję nowe ponieważ dysponuję budżetem max. 800 zł ;)), proszę mnie nie strofować i zrozumieć, że kamera ma służyć jedynie uwiecznianiu wakacji z maluchami (osobiście wolę fotografie).
Nie musi to być najnowsza technologia, myślałem nawet o kamerach miniDV (choć oczywiście najlepsza byłaby na karty flash), a to głównie dlatego że nowe kamerki nie mają wizjerów optycznych (przynajmniej te tańsze) a wielkością i wagą przypominają raczej paczkę papierosów, toż to zgubi mi się w dłoni ;)
Szukam kamery która miałaby oprócz ekranu LCD również wizjer oraz w miarę szeroki kąt widzenia, zoom większy niż 5x nie jest mi do niczego potrzebny.
Jeśli ktoś pochyli się nade mną i pomoże bardzo się ucieszę.
Z góry dziękuję za ew. podpowiedzi
Pozdrawiam
 

stach_s

New member
Może jednak ktoś pomoże???
Jak na razie znalazłem typy:
Sony HDR-CX115
Panasonic HDC-SD60
Największy minus ww. to brak wizjera opt.
Proszę jedynie o pomoc w wyborze jednej z powyższych albo podanie jeszcze jakiejś innej rozsądnej alternatywy.
Liczę na Waszą pomoc i z góry dzięlkuję.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Może jednak ktoś pomoże???
Jak na razie znalazłem typy:
Sony HDR-CX115
Panasonic HDC-SD60
Największy minus ww. to brak wizjera opt.
Proszę jedynie o pomoc w wyborze jednej z powyższych albo podanie jeszcze jakiejś innej rozsądnej alternatywy.
Liczę na Waszą pomoc i z góry dzięlkuję.
Pozdrawiam

Mozesz swoje wymagania sprawdzać na Allegro i walczyć ze zmieniajacymi sie sprzedawanymi lub nie uzywanymi kamerami.

Są różne oferty np taka
http://allegro.pl/jak-nowa-kamera-sony-hdr-cx106e-gwarancja-krk-i2674777675.html
 
Ostatnia edycja:

SOBER1Z

New member
Z budżetem wynoszącym maksymalnie 800 zł na pewno nie kupisz kamery posiadającej wizjer i jednocześnie nagrywającej w Full HD, jedynie miniDV.

Może jednak ktoś pomoże???
Jak na razie znalazłem typy:
Sony HDR-CX115
Panasonic HDC-SD60
Największy minus ww. to brak wizjera opt.
Proszę jedynie o pomoc w wyborze jednej z powyższych albo podanie jeszcze jakiejś innej rozsądnej alternatywy.
Liczę na Waszą pomoc i z góry dzięlkuję.
Pozdrawiam

Z tych dwóch wymienionych powyżej to zdecydowanie Panasonic, tutaj masz świetne porównanie obydwu kamer; HD camcorder reviews/tests and comparison of Panasonic HDC-SD66 and Sony HDR-CX115 sorted by score
 

stach_s

New member
Bardzo dziękuję za wpisy i pomoc, wybrałem jednak cx115 ponieważ trafiła się okazja, jest w drodze do mnie. Ostatni wpis niestety zmącił trochę moje szczęście ;)), bo wg innych wyszukanych, choćby tu na forum ale nie tylko, opinii użytkowników to Sony jest nieco lepsza od Panasonica, a tu masz ...
I teraz będę dumał czy nie zmienić siekierkę na kijek... ;))

A przy okazji to co Szanowni Panowie możecie powiedzieć o konwerterze snap-on Raynoxa QC-707 - warto or not warto (do CX115)?
 
Ostatnia edycja:
Do góry